Головна » 2016 » Березень » 22 » ПРОГРАМУ ВИКОНАЛИ І НОВУ ПРИЙНЯЛИ (№ 25 від 22 березня 2016 року)
17:25
ПРОГРАМУ ВИКОНАЛИ І НОВУ ПРИЙНЯЛИ (№ 25 від 22 березня 2016 року)

ПРОГРАМУ ВИКОНАЛИ І НОВУ ПРИЙНЯЛИ

Серед питань, які розглядалися  на останній сесії районної ради, були б такі, що стосувалися районних цільових програм. Зокрема, було підбито  підсумки виконання Програми економічного  і соціального  розвитку району на 2015 рік та затверджено відповідну програму на рік нинішній.

Сказати однозначно про виконання всіх показників роботи галузей економіки за 2015 рік не можна.  За одними напрямками досягнуто позитивних результатів, виконано завдання, обумовлені Програмою рік тому, за іншими, навпаки - відбулося зниження показників роботи.
Головним позитивним підсумком року є збільшення промисловими підприємствами району обсягів реалізації продукції на 65 відсотків (сума реалізації продукції  - 112,9 мільйона гривень).
У галузі сільського  господарства обсяг виробництва валової продукції всіма категоріями господарств збільшився на  13,7 відсотка порівняно з 2014 роком. Зернових культур усіма категоріями господарств зібрано  більше майже на 14 відсотків, ніж у 2014 році, в тому числі сільгосппідприємствами - більше на чверть. На 3 відсотки більше  надоєно молока, на 11 відсотків поліпшилася продуктивність дійної череди, на 10 відсотків збільшився вихід телят з розрахунку на 100 корів. На 7 відсотків  більше агроформування придбали сільгосптехніки.
Вантажоперевезення автотранспортних під­приємств району зменшилися торік на 40 відсотків, пасажирообіг - майже  на 10 відсотків. У галузі зв’язку впроваджуються новітні технології, збільшується кількість користувачів інтернетом, яких налічується 2100 осіб. Кількість  абонентів основних  телефонних  апаратів склала торік 6200 номерів.
На проведення ремонту доріг комунальної  власності торік освоєно 1 мільйон 212,6 тисячі гривень з місцевих бюджетів. Зокрема, у Валках на капітальний ремонт дороги по вулиці Пушкіна витрачено 704,8 тисячі гривень. На поточний ремонт доріг по вулицях Р. Люксембург, Леніна, Перекіпській, Лаптєвих, Торговій, Іванській, Пушкіна, провулку Майському, тротуару по вулиці Шевченка - 314,2 тисячі гривень. На території Старомерчицької селищної ради поточно поремонтовано  дороги на загальну суму 193,6 тисячі гривень.
За спонсорські кошти замінено на енергозберігаючі 416 вікон у 9 загальноосвітніх навчальних закладах та 3 дверей у 2 навчальних закладах. Проведено реконструкцію системи  теплозабезпечення ДНЗ «Веселка» на суму 536 тисяч гривень.
За кошти обласного  бюджету (800 тисяч гривень) замінено на енергозберігаючі 150 вікон у райлікарні. Її котельню переведено на альтернативний вид палива. В рамках міні-проекту розвитку територі­альних  громад «Разом у майбутнє» замінено 28 вікон на суму 99,7 тисячі гривень у місцях загального  користування ОСББ «Майський-37».
На території Перекіпської, Благодатненської, Високопільської, Сидоренківської, Мельниківської, Гонтово-ярської  сільських та Ков’язької  селищної рад за кошти їх бюджетів збудовано  8 спортивних майданчиків. Загальна вартість встановленого обладнання - 182,2 тисячі гривень. За благодійні кошти капітально відремонтовано покрівлі будинків культури в Сніжкові та Високопіллі, Благодатненської бібліотеки на загальну суму 300,6 тисячі гривень та  виконано чотири  поточних ремонти на суму 96,8 тисячі гривень.
Суб’єкти підприємницької діяльності району продовжують свою зовнішньоекономічну діяльність. Торік зовнішньоекономічний обіг склав 227 мільйонів 142,3 тисячі гривень.  У тому числі сума експорту становила 214 мільйонів 920,1 тисячі, імпорту - 12 мільйонів 222,2 тисячі гривень. Свою продукцію - пшеницю, кукурудзу, ріпак, соняшникову олію, пиломатеріали, запчастини до тепловозів, мастильні матеріали - суб’єкти  господарювання району експортують у 22 країни Європи й Азії.
Продовжувалася торік робота з розвитку і формування сучасної  інфраструктури, споживчого ринку. Реалізують продовольчі  та непродовольчі товари, надають населенню послуги ресторанного  господарства 229 магазинів, 79 кіосків, 2 ринки, 9 автозаправних  станцій, 26 закладів ресторанного господарства. 

Обсяг роздрібного  товарообігу за 9 місяців минулого року склав 291,5 мільйона гривень у порівняльних цінах -  на 11,2 відсотка менше, ніж у 2014 році.
Побутові послуги населенню торік надавали  близько 200 суб’єктів господарської діяльності. Найбільше - майстерень з ремонту та пошиву одягу - 36 та перукарень - 51.
Загалом на початку нинішнього року суб’єктів підприємницької діяльності в районі налічувалося 1314, у тому числі 1196 фізичних осіб - підпри­ємців.
Не вдалося торік подолати існуючу заборгованість з виплати заробітної плати, яка на початку поточного  місяця становила 411 тисяч гривень. По економічно активних підприємствах вона склала 214,4 тисячі гривень (КП «Вода» - 99,2 тисячі, ПП «Арізона плюс» - 115,2 тисячі). Заборгованість  підприємства-банкрута філії «Харківшляхбуд» УМШБ-2 - 196,5 тисячі гривень. Порівняно  з початком поточного року заборгованість зросла на 27,3 тисячі гривень, а саме по КП «Вода».
Чисельність трудових ресурсів у районі становить 18,8 тисячі чоловік, 82 відсотки цієї  кількості зайнято в усіх сферах економічної  діяльності. У сільському господарстві зайнято найбільше - близько 40 відсотків працюючих, у промисловості - 7,6, в галузях освіти й охорони здоров’я - 5,6 та 4,2 відсотка відповідно,  в державному управлінні - 3,5, в транспорті й торгівлі - 1,8 та 1,3 відсотка відповідно, в малому підприємництві - 15,4, в інших  галузях - 21,5 відсотка.
Враховуючи підсумки минулого року, результати аналізу факторів, що стримують розвиток району, можливих  шляхів їх  подолання, визначено пріоритети соціально-економічного розвитку району в нинішньому році.
Впродовж року необхідно реалізувати програму капітального  будівництва. Планується першочергово технічне переоснащення систем теплопостачання Високопільської  та  Олександрівської  шкіл із встановленням котелень на твердому паливі (кошторисна вартість відповідно 2 мільйони 776 тисяч та 2 мільйони 423 тисячі гривень), капітальний ремонт Ков’язького  НВК (кошторисна вартість  13 мільйонів 998,23 тисячі гривень), реконструкція Старомерчицької школи (кошторисна вартість 8,5 мільйона гривень).
Багато  установ гуманітарної  сфери району потребують капітального  ремонту, реконструкції системи опалення тощо. За орієнтовними підрахунками, капіталовкладень на загальну  суму 54,8 мільйона гривень потребують 33 об’єкти соціальної  сфери. Ці кошти потрібно вишукувати на місцевому рівні. Тому першочерговим завданням усіх гілок влади району є послідовна і наполеглива робота з наповнення районного, зведеного   бюджетів, бюджету  Пенсійного фонду.
Багато  зусиль треба спрямувати на  забезпечення безперебійної та якісної роботи підприємств житлово-комунального  господарства району.
Важливим є дотримання соціальних  стандартів, посилення соціального  захисту населення. Здійснюватимуться заходи з подолання бідності та підвищення рівня життя населення шляхом забезпечення  соціальної  захищеності, своєчасної виплати  зарплат, пенсій та соціальних допомог,  дотримання держстандартів у оплаті праці, запровадження мінімальної  зарплати,  передбаченої державою на 2016 рік, ліквідації  заборгованості із виплати заробітку на підприємствах усіх форм власності.
В галузі освіти актуальним є питання заміни морально та фізично застарілих комп’ютерів, ремонту приміщень закладів освіти. В галузі охорони здоров’я планується ремонт відділень інтенсивної терапії та невідкладної медичної допомоги райлікарні із застосуванням енергозберігаючих технологій.
Важливі завдання стоять  перед  галузями культури, фізичної культури та спорту. Особливої уваги потребує молодь, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Всі ці завдання й напрямки діяльності рай­держ­адміністрації, районної ради, виконкомів місцевих  рад, підпри­ємств, установ та організацій  району відображено в Програмі соціально-економічного  розвитку району на 2016 рік.

І. ІВАШИНА,
начальник відділу економічного  розвитку і торгівлі райдерж­адміністрації.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 300 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: