Головна » 2017 » Березень » 25 » ПРОГРАМА РОЗВИТКУ РАЙОНУ (№ 24 від 25 березня 2017 року)
17:00
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ РАЙОНУ (№ 24 від 25 березня 2017 року)

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ РАЙОНУ

Одним з питань, що розглядалися минулого тижня на спільному засіданні колегії райдержадміністрації та зборів адміністративно-господарського активу району, було підбиття підсумків економічного  і соціального  розвитку району за 2016-й та основні завдання на поточний рік,  викладені в Програмі економічного і соці­ального розвитку району. Програма підготовлена райдержадміністрацією за участю місцевих  рад, підприємств і установ району, була прийнята на ХІV сесії райради. Підгрунттям для Програми 2017 року багато в чому стала попередня Програма, виконання якої теж аналізувалося на зібранні.

Так, торік зросла на 40 відсотків реалізація промислової  продукції. В рослинницькій галузі всіма категоріями господарств району зібрано майже 158 тис. т зерна за середньої врожайності 41,5 центнера, у тому числі сільгосппідприємства одержали 101,7 тис. т зерна за урожайності зернових 47,2 центнера. Підвищився валовий збір цукрових буряків на 41,7 тисячі тонн, їх середня врожайність - 510,7 центнера. Соняшнику вирощено на 60,5 відсотка більше, ніж у 2015 році, за середньої  врожайності 26,7 центнера. При цьому в тваринництві на 6 відсотків скоротилося виробництво молока і становило майже 5228 тонн. Продуктивність  дійної череди не змінилася, залишилася на рівні 2015 року -   в середньому 4430 кілограмів  молока. Вихід телят з розрахунку на 100 корів зріс на 10 відсотків. Та в цілому  поголів’я скоротилося: великої рогатої  худоби - на 19 відсотків, корів - майже на 14, свиней - на 47 відсотків.
На ремонт доріг комунальної власності минулого року освоєно 297 тис. грн. коштів місцевих  бюджетів, у тому числі міською радою -  майже 16,6 тис. грн., Минківською - понад 57 тис., Старомерчицькою - близько 44 тис. Ремонти доріг фінансували також Сидоренківська, Ков’язька, Гонтово-ярська, Костівська ради.
Значний обсяг ремонтних  робіт у плані енергозбереження виконано  торік у закладах освіти. А саме замінено  вікна у Минківській, Олександрівській, Сидоренківській, Огульцівській, Високопільській школах, Ков’язькому і Черемушнянському НВК на загальну суму 770 тис. грн., вікна і двері в ПЗОВ «Ялинка» на суму 275 тис. грн. В Олександрівській ЗОШ  проведено технічне переоснащення котельні, що дозволить зекономити в опалювальний сезон 36 тис. куб. м природного газу. Здійснено  ремонти  в 11 закладах культури на суму 1,416 млн. грн.
Виконані основні завдання Програми 2016 року щодо реалізації соціальної політики. Так, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 9 місяців минулого року зросла в районі на 22 відсотки порівняно з відповідним періодом минулого року і становила 3285 грн.  При цьому ще залишається заборгованість з виплати зарплати  на загальну суму 269,2 тис. грн. двох підприємств - ТОВ «Арізона плюс» та ДП ДЗ ННЦ ХФТІ. В порівнянні з попереднім роком заборгованість  зменшилася на третину. 
Враховуючи підсумки минулого  року та проаналізувавши проблеми, що  стримують подальший розвиток району, і можливі шляхи їх  вирішення, визначено пріоритети соціально-економічного розвитку району в поточному році.
В галузі економіки це насамперед успішне проведення комплексу весняно-польових робіт, всебічна допомога сільгоспвиробникам у залученні інвестицій. Необхідно також  призупинити  скорочення поголів’я великої рогатої  худоби і, зокрема, корів та збільшити  виробництво продукції тваринництва. 

Значний обсяг робіт планується в сфері будівництва. А саме у Валках - реконструкція очисних споруд (23,2 млн. грн.), капітальний ремонт водогону (1,2 млн.), встановлення башти  Рожновського (водонапірної) для свердловин 3 та 3А (450 тис. грн.); газифікація Нового Мерчика (16,9 млн. грн.), капітальний ремонт будівель Сніжківської, Баранівської, Шарівської шкіл (відповідно 8,3, 9,1, 15,985 млн. грн.), модернізація котельні Огульцівської ЗОШ (880 тис. грн.), реконструкція покрівлі Новомерчицького НВК (5,972 млн. грн.), капітальний ремонт каналізаційної  системи Високопільської ЗОШ (733 тис. грн.), заміна огорожі Валківської ЗОШ (1,449 млн. грн.), заміна вікон, дверей вхідних груп, систем внутрішніх водостоків та ремонт  порогу в ліцеї ім. О. Масельського (на загальну суму 1,804 млн. грн.). Фінансування цих робіт включено  до Програми економічного  і соціального розвитку Харківської області на 2017 рік, затвердженої VІІІ сесією VІІ скликання облради.
Реконструкція системи опалення, капітальний, поточний  чи частковий ремонт необхідні нині багатьом закладам гуманітарної  сфери району. Капіталовкладень на загальну суму 152,155 млн. грн. потребують орієнтовно 36 об’єктів соціальної сфери, і ці кошти потрібно  вишукувати на місцевому рівні. Тому наповнення бюджету району та зведеного  бюджету є першочерговим завданням всіх гілок влади району.
Програма соціально-економічного  розвитку району передбачає й інші завдання. Зокрема, подальше запровадження енергозбереження в усіх сферах, ремонт  доріг комунальної власності та загального  користування, заходи екологічного спрямування. В галузі медицини - виконання державних та регіональних програм з охорони здоров’я,  посилення профілактики тяжких та соціально небезпечних хвороб, а також заміна вікон на енергозберігаючі в КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» (500 тис. грн.), капітальний ремонт та влаштування водостічної системи будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Шарівці (350 тис. грн.).
Важливою складовою Програми є дотримання соціальних стандартів, посилення соціального  захисту населення. А для цього потрібно забезпечити  своєчасну виплату  впродовж року зарплат, пенсій, соціальних допомог, у тому числі передбачену державою мінімальну зарплату.
Програмою передбачено створення умов для розвитку галузі культури та спорту. Зокрема, розвиток зеленого  туризму,  забезпечення рекламно-інформаційної діяльності щодо розвитку туристичної галузі, створення іміджу туристичного бренду ра­йону («Сто сіл - сто туристичних маршрутів»),  поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури, заходи з охорони культурної спадщини, а також капітальний ремонт корпусу В-1 приміщення Будинку дитячої та юнацької творчості (1,450 млн. грн.).
У спортивній галузі передбачено виконання заходів з реалізації районних програм щодо розвитку фізичної культури та спорту в районі, оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків, а також капітальний ремонт, реконструкцію діючих та будівництва нових спортивних споруд на загальну суму 8,2 млн. грн.
Для поліпшення роботи з дітьми та молоддю районна Програма передбачає реалізацію на території району державної полі­тики з питань соцзахисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та вчинення дітьми правопорушень, забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування. У проведенні соці­альної роботи з дітьми - взаємодію органів державної влади, місцевого самоврядування та установ району.
Реалізація Програми економічного та соціального розвитку району здійснюватиметься за наявності бюджетного фінансування, власних коштів підприємств, інвестицій, спонсорської  допомоги та інших джерел.

І. ІВАШИНА,
головний спеціаліст відділу соціально-економічного  розвитку району РДА.

Переглядів: 128 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: