Головна » 2016 » Вересень » 17 » ПРОФЕСІЯ ГУМАННА І ЖЕРТОВНА (№ 76 від 17 вересня 2016 року)
17:01
ПРОФЕСІЯ ГУМАННА І ЖЕРТОВНА (№ 76 від 17 вересня 2016 року)

ПРОФЕСІЯ ГУМАННА І ЖЕРТОВНА

Оберігати державу та її громадян від пожеж і надзвичайних ситуацій завжди було справою хоч і не позбавленою ризику, але благородною і жертовною. Зважаючи на вагомий внесок працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних  формувань, а також громадян у справі ліквідації надзвичайних ситуацій, захисту життя і здоров’я людей, у 2008 році  Указом  Президента встaановлено  професійне свято - День рятувальника. Відзначається він  щорічно 17 вересня - саме того дня, коли  православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці Неопалима Купина. Цей чудотворний образ, як і рятувальники, захищає людей від пожеж та іншого лиха й допомагає  їм у тяжку  хвилину.
Про  сьогодення  валківських  рятувальників напередодні професійного свята розповідає начальник райвідділу ДСНС України в Харківській області О.О. КРЕЩУК:

- Наша служба недарма має  гасло «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Воно справді відображає суть нашої  роботи, непрості будні  рятувальників. Попередження та ліквідація пожеж, різного роду аварій і катастроф, стихійного лиха, знешкодження боєприпасів, рятування людей на воді, під час дорожньо-транспортних  пригод - це далеко не повний перелік завдань оперативно-рятувальної  служби цивільного  захисту, або, як ще нерідко нас називають - служби  101.
А місце розташування  Валківського  району і власне нашої служби теж  визначає специфіку роботи. Адже район  по суті є воротами  Харківської області. І будь-які делегації, поважні гості, прямуючи до обласного центру, проїздять  через Валки. Усього  за 50 метрів від однієї з головних  транспортних артерій України - траси Київ-Харків - знаходиться і наш райвідділ. Тому й до  нас керівництво  служби, комісії, гості  заїздять доволі часто. А це зобов’язує і територію, й техніку, і особовий склад постійно тримати, як мовиться, у формі. Та й сама робота не дає ні можливості, ні права розслаблятися.
Якщо  звернутися до мови цифр, то з початку року за сигналом «тривога» особовим складом райвідділу було здійснено 129 виїздів,  з яких  41 - на пожежі та 88 - на   проведення аварійно-рятувальних робіт, ДТП, для допомоги населенню і на чергування. Виїздимо ми також  на  ідентифікацію  та знешкодження вибухонебезпечних предметів,  що й досі лежать у землі з часів Другої світової війни. Таких виїздів з початку року було здійснено  11, знешкоджено 13 одиниць  вибухонебезпечних  предметів. І практично  за кожною  із названих сухих цифр - врятовані людські життя, майно, самовіддана боротьба наших  хлопців з вогняною стихією, усвідомлення власної відповідальності за чіткість, злагодженість дій і ефективність вжитих  заходів та використаних ресурсів. Тому  значну увагу приділяємо справності техніки, створенню комфортних  умов особовому складу для несення служби та відпочинку, забезпеченості необхідним обмундируванням і екіпіровкою. 
При вирішенні цих та й багатьох інших питань завжди знаходимо  порозуміння з керівництвом району, депутатами районної  та місцевих рад. І за це усім їм - безмежне спасибі. Ми ж  прагнемо  віддячувати  за це своєю щоденною роботою. Якщо говорити про особовий склад, то колектив наш налічує 40 чоловік. Це й досвідчені співробітники, в яких є чому повчитися. Особисто хотів би  відзначити начальника державної пожежно-рятувальної  частини О.В. Мазурця, старшого водія ДПРЧ-59 В.С. Ващенка, начальника караулу В.Є. Дяченка, старших пожежних Є.О.Сиська та О.А. Слюсаря. Багато в нас і молоді - активні, ініціативні, вони ще багато  чому тільки вчаться у своїх  старших колег, але в усіх без винятку є усвідомлення відповідальності і важливості нашої  спільної справи. А інші, тимчасові,  у нас довго не затримуються.
Відверто  скажу, - з таким злагодженим колективом до наснаги вирішувати навіть найскладніші завдання. Як от, скажімо, облаштування бази газодимозахисної служби. Усі необхідні будівельні, опоряджувальні  роботи ми робили власними силами. І цю роботу належним чином оцінили присутні  на церемонії відкриття бази директор департаменту реагування на НС ДСНС України В. Демчук, генерал-лейтенант Г. Марченко, начальник ГУ ДСНС в області О. Волобуєв. А також висловили подяку за те, що наші вогнеборці ставляться до роботи  відповідально, чесно і благородно.
У день  професійного  свята і я до слів привітань усьому колективу райвідділу і кожному особисто хочу додати побажання здоров’я, щастя, миру, всіляких гараздів, а ще - вірності присязі, помноженій на знання і досвід, задля достойного виконання поставлених  завдань - запобігати, рятувати, допомагати.

 

На знімку: 3-й караул 59 ДПРЧ у повній бойовій готовності.

С.І. Колісник.

Переглядів: 158 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: