Головна » 2016 » Травень » 28 » ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ ВИРІШУВАТИ СПІЛЬНО (№44 від 28 травня 2016 року)
17:00
ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ ВИРІШУВАТИ СПІЛЬНО (№44 від 28 травня 2016 року)

ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ ВИРІШУВАТИ СПІЛЬНО

Широке коло актуальних для нашого району питань було розглянуте на засіданні «круглого столу», яке відбулося в районному центрі зайнятості. Участь у його роботі взяли керівники району, органів місцевого самоврядування, приватних підприємств, директор обласного центру зайнятості В.Л. Міненко, депутат обласної ради Е.П. Юрченко.

Головною темою предметної, зацікавленої розмови за «круглим столом» стала взаємодія служби зайнятості з органами виконавчої влади та соціальними партнерами. Саме в цьому аспекті розглядалися питання розширення можливостей працевлаштування громадян шляхом укладання контракту на військову службу, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць, організації громадських оплачуваних робіт, професійного навчання безробітних. На останньому питанні зосередив увагу присутніх, зокрема, В.Л. Міненко. Він розповів про створений не так давно в Дергачах центр професійно-технічної освіти, який здійснює підготовку фахівців 28 професій і спеціальностей. Тут є всі умови для набуття робітничих професій, які навіть в умовах кризи користуються попитом. Всі затрати на навчання чи перекваліфікацію безробітних бере на себе служба зайнятості.

Зацікавила роботодавців - керівників підприємств й інформація В.Л. Міненка про працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Як наголосив Володимир Леонідович, нині чинним законодавством передбачені як гарантії працевлаштування таких осіб, так і стимулювання роботодавців. Так, роботодавець, який влаштовує безробітного переселенця на умовах строкового договору терміном на рік, має право отримувати компенсацію витрат на оплату праці протягом шести місяців. Якщо ж переселенець ще й належить до квотної категорії, то термін виплати компенсації може бути продовжений до одного року.

Депутат обласної ради Е.П. Юрченко та заступник голови районної ради Ю. Д. Яцина допомогли учасникам «круглого столу» поглянути на вирішення проблеми зайнятості з іншого боку - з точки зору децентралізації. На думку Едуарда Петровича, об’єднані територіальні громади матимуть більші можливості щодо розвитку на своїх терито­ріях підприємництва, а отже - для наповнення місцевих бюджетів та для створення нових робочих місць.

Ю.Д. Яцина наголосив, що об’є­днані громади зможуть спільними зусиллями більше зробити для поліпшення інвестиційної привабливості своїх територій, а отже і для приходу інвесторів, створення ними робочих місць.

 На засіданні «круглого столaу» було також презентовано консалтинговий центр районної служби зайнятості. Його відвідувачам пропонується цілий ряд послуг. З ними ознайомила присутніх директор районного центру зайнятості А.М. Наріжна. До цих послуг належать, зокрема, надання доступу до систем зв’язку й комунікацій (комп’ютер вільного доступу з підключенням до мережі Інтернет, програмне забезпечення для підготовки електронної звітності тощо); консультування із залученням спеціалістів державних установ, надання послуг консультантів з юридичних, фінансових питань та маркетингу, органі­зація навчальних семінарів для підприємців-початківців та інші.

Отож учасники «круглого столу» змогли не лише обмінятися думками щодо проблем зайнятості в районі, а й одержати чимало важливої та потрібної інформації, яка допоможе спільно вирішувати ці проблеми.

В. ЄВТУШЕНКО.

 Фото автора.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 292 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: