Головна » 2015 » Вересень » 8 » ПРО ЗМІНИ В ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЙ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)
17:02
ПРО ЗМІНИ В ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЙ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)

ПРО ЗМІНИ В ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЙ

   З 21 липня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 червня 2015 р. № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій». Нею, а також постановою Кабміну від 5 серпня 2015 р.  внесені зміни до Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного  побутового палива» № 848 від 21.10.1995 р.
   Прокоментувати зазначені  зміни редакція запросила заступника начальника відділу соціальних допомог та субсидій УПСЗН Валківської райдержадмі­ністрації Л.М. Шульгу.

   - Однією з найвагоміших змін, які вносить постанова, є спрощена форма  декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Відповідно до внесених змін в декларації тепер зазначається лише вид доходу зареєстрованих осіб (пенсія, стипендія, заробітна плата та ін.) та назва організації, де задекларовані доходи отримуються. При цьому суми доходу вказувати не потрібно.
   Серед інших важливих змін, зокрема щодо декларування доходів, слід відзначити те, що  до сукупного доходу не   враховуються: сплачені аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, під­приємств, установ, організацій, незалежно від форми  власності.
   Наступна зміна  важлива  для тих громадян, у  домоволодінні яких прописані особи, котрі фактично з ними не проживають.
   У разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким  нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, необхідно звернутися з відпові­дною заявою до комісії, утвореної при райдержадміністрації. Але слід зважити, що, крім акта обстеження матеріально-побутових умов господарства, під час прийняття комісією рішення буде враховуватися також наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих.
   Такими документами можуть бути довідки, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці (місті, районі, області, країні) у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому приміщенні (будинку). На підставі відповідного рішення комісії підприємства- надавачі житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично  не проживають у житловому приміщенні (будинку). 
   З заявами щодо призначення субсидії до комісій, створених при рай­держадмі­ністраціях, відповідно до внесених змін можуть звернутися також громадяни, які з об’єктивних причин не змогли своєчасно подати документи про призначення субсидії. На підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та відповідного рішення комісії субсидія може призначатися з дня виникнення права на неї, але не більше, ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.
   Внесені зміни і щодо визначення розміру середньомісячного сукупного доходу осіб. Цей розрахунок здійснюється на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік. Але змінами передбачено, що за бажанням заявника для розрахунку субсидій можна враховувати доходи за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Але при цьому обов’язково треба буде до декларації додати ще й довідки про доходи за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики. Якщо ж розрахунок субсидії здійснюється пенсіонеру, то розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
   Конкретизовано і порядок  визначення сукупного доходу для  фізичних осіб - підприємців. Для тих із них, які  обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи - двох прожиткових  мінімумів, а для платників податку третьої групи - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
   Ще однією важливою зміною стало скасування так званих штрафних санкцій. З власного досвіду спілкування з людьми знаю, що пересторогою для бага­тьох була норма щодо повернення субсидії у подвійному розмірі за подання недостовірних відомостей про доходи у деклараціях. Наразі це положення скасовано. Якщо ж з’ясується факт подання недостовірних відомостей про доходи, що вплинуло на розмір призначеної субсидії, то  повернути належить тільки надміру нараховані кошти.
   Наостанок зазначу, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня, на неопалювальний - з 1 травня по 30 вересня.
   А також хочу звернутися до всіх мешканців району: якщо ви маєте право на призначення субсидії - скористайтеся ним, це допоможе зекономити кошти на оплату житлово-комунальних послуг. Працівники «Укрпошти» вже розпочали доставку бланків  декларацій та заяв щодо призначення субсидій. Заповніть їх уважно, користуючись роз’ясненнями на звороті бланків, і не відкладайте питання оформлення субсидій, бо опалювальний сезон розпочнеться вже у жовтні, а працівники відділу субсидій повинні мати час, щоб встигнути опрацювати всі отримані документи.
   Громадянам, які вже одержують субсидію, або подали  документи на призначення субсидії, починаючи з травня, додатково подавати документи вже не потрібно. Необхідні консультації з питань призначення субсидій можна отримати за телефоном «гарячої лінії» 5-14-81.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 803 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: