Головна » 2015 » Вересень » 22 » ПРО ВСЕ, ЩО ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)
17:20
ПРО ВСЕ, ЩО ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)

ПРО ВСЕ, ЩО ВАЛКІВЧАН ТУРБУЄ

   Насиченою подіями, спілкуванням з мешканцями району щодо найрізноманітніших проблем видалася робоча поїздка на Валківщину заступника голови Харківської облдержадміністрації Є.Д. Шахненка. Адже відповідає Євгеній Дем’янович за такі стратегічно  важливі напрямки роботи,  як  капітальне будівництво, житлово-комунальне господарство, використання та охорона земель, розробка й використання газових і нафтових  родовищ та ряд інших.
Першим об’єктом,  куди завітав Є. Д. Шахненко, стала автодорога Огульці - Високопілля, на одному з відрізків якої ремонтні  роботи покриття саме здійснювали спеціалісти філії «Валківський райавтодор». 
   - Ця дорога важлива саме тим, що нею курсують маршрути шкільного автобуса, а такі автошляхи повинні  бути безпечними для руху транспорту в першу чергу, - наголосив заступник губернатора.
   800 тисяч гривень було виділено з обласного бюджету для заміни вікон у приміщенні стаціонарного відділення Валківської ЦРЛ на енергозберігаючі склопакети і ще 250 тисяч - на  ремонт пологового відділення райлікарні. Що ці кошти успішно освоюються, заступник губернатора переконався, відвідавши районний заклад медицини, поспілкувавшись з головним лікарем Б.В. Носатовим та медпрацівниками. От тільки завершення якісного ремонту відділення для породіль і їх немовлят ще потребує значних капіталовкладень. Тому обговоривши це питання з лікарями та головою райдержадміністрації В.І. Войтенком, Євгеній Дем’янович пообіцяв посприяти, аби на це  з обласного бюджету ще додатково були виділені кошти.
   Понад дві години тривало спілкування Є.Д. Шахненка з  валківчанами, які, дізнавшись про особистий прийом заступника губернатора, скористалися можливістю поділитися з ним своїми проблемами та міркуваннями.
    Ряд питань, зокрема, порушила Т.І. Мандрич. Стосувалися вони високих тарифів на газ, питань торгівлі в місті сортами «соціального хліба», якого, на переконання Тамари Іванівни, заклади торгівлі завозять мало, недостатньо також інформації щодо того, в яких магазинах його можна купити. Йшлося і про роботу місцевих ринків та інші питання.
   Зі слів подяки на адресу як  Харківській обласній ветеранській організації, так і місцевому  керівництву за підтримку і допомогу в роботі  районній організації ветеранів розмову почала її голова В.Я. Клочко. А також порушила проблему, якою переймаються чимало ветеранів міста і району - щодо  відновлення у Валках роботи зубопротезного кабінету, де   ветерани, котрі мають на те відповідні  пільги, могли б скористатися послугою лікарів безплатно. Бо наразі такий  кабінет працює в Новій Водолазі, а людям похилого віку, зважаючи на стан  їхнього здоров’я, буває досить проблемно туди діставатися.
   Обговорити це питання з відповідними обласними службами заступник губернатора пообіцяв, як і можливість відновлення  проведення на  Валківщині фестивалю ветеранських хорових колективів.
    Допомоги у вирішенні питання щодо ремонту дорожнього покриття по вул. Пушкіна, якою  багато людей прямують до відділення Пенсійного фонду, просив, звернувшись на прийом,  М.А. Пляка.
    Присутній на цій зустрічі міський голова В.В. Скрипніченко на це зауважив, що до вирішення проблеми вже приступила міська рада, з міського бюджету необхідні кошти виділені. І слова дотримав - дорога по вулиці відремонтована.
     Про конфліктну ситуацію зі службою газу заступнику губернатора розповів літній валківчанин, домоволодіння якого ще з квітня відключене від газопостачання. Розібратися в ситуації і допомогти в  індивідуальному порядку вирішити питання Євгеній Дем’янович пообіцяв, взявши його під особистий контроль.
   Інші звертання, з якими приходили на прийом валківчани, стосувалися надання матеріальної допомоги учасникам АТО з місцевих бюджетів, використання земель на території району, роботи автотранспортного підприємства та ін.  На всі питання заступник губернатора дав вичерпні відповіді і більшість пообіцяв допомогти вирішити особисто.
   Плідним і конструктивним було спілкування Є.Д. Шахненка і з господарським активом району та головами місцевих рад. Однією з найбільших проблем на сьогодні для Валківщини, як зазначалося, є стан доріг, багато з яких потребують капітального ремонту, а деякі вже взагалі й дорогами назвати важко, бо пересуватися транспорту по них фактично неможливо. Причиною цьому є не тільки період їх служби, а ще й рух по них перевантаженого важковагового транспорту, що призводить до руйнування дорожного покриття.
    - Сьогодні ми вже почали ремонт доріг у районі за рахунок коштів, виділених з обласного бюджету. Зокрема, на ремонт доріг, які знаходяться в комунальній власності громад, передбачено 300 тисяч гривень. Частину проблем ми допоможемо вирішити, але я закликаю місцеві ради об’єднатися і теж долучитися до спільного їх вирішення, залучивши до цього і підприємства, що працюють на території рад. Хочу сказати також, що децентралізація влади, створення самодостатніх громад, які отримуватимуть у свої бюджети більше надходжень, теж допоможуть у вирішенні ряду фінансових проблем, у тому числі, й ремонту доріг. Бо вже зараз на розгляді у Верховній Раді знаходиться  законопроект, що передбачає передачу громадам повноважень щодо утримання доріг разом з відповідними податками, - зауважив Євгеній Дем’янович.
    Під час розгляду питання підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий період знову чимало нарікань прозвучало на адресу газового господарства. Керівники органів місцевого самоврядування, посилаючись на звернення до них громадян, говорили про довготривалі повірки газових лічильників, за відсутності яких споживачі змушені платити за  використаний газ по встановлених нормах, а це, як правило, значно дорожче, ніж коли облік використання здійснюється лічильником. Нарікали й на те, що переважна більшість лічильників після таких повірок визнаються  несправними, і споживачі змушені придбавати їх за власний кошт. Хоча, чи справді вони несправні, викликає сумнів. Скаржились і  на неоправдано високі тарифи на внесення змін до технічної документації в разі заміни газового котла чи інших приладів. Проблемою для багатьох керівників є й дорога вартість навчання персоналу для отримання дозволу доступу до газових приладів. Усі ці питання Є.Д. Шахненко уважно вислухав і занотував та твердо пообіцяв вплинути на ситуацію.
   Щодо інших порушених проблем, то стосувалися вони ремонту ліній радіозв’язку, бо через їх несправність в багатьох  користувачів  не працює дротове радіо, отримання результатів від санепідслужби щодо відібраних проб питної води, належної плати газовидобувними компаніями тим громадам, де ведуться такі роботи, тощо. 
   У відповідь Є.Д. Шахненко пообіцяв обов’язково попрацювати над вирішенням тих із них, які належать до його компетенції, щодо решти - доповісти про них губернатору. Але при цьому  знову наголосив, що впоратися з ними буде значно легше і простіше об’єднаним територіальним громадам. Тому порадив не зволікати валківчанам з цим питанням. Також Євгеній Дем’янович звернувся до керівників органів місцевого самоврядування з переконливим проханням посприяти усім, хто має право на житлові субсидії, у їх оформленні й отриманні.
   - Держава виділила Хар­ківській області мільярд гривень для   виплати субсидій, і цих коштів буде достатньо для всіх, хто потребує такої допомоги держави, - наголосив заступник губернатора.
   Окремим блоком було розглянуто питання щодо непростої ситуації в КП «Вода» Валківської районної ради. Після розгляду висновків незалежного аудиту та фінінспекції, всебічного обговорення проблеми Є.Д. Шахненком спільно з учасниками зібрання були окреслені можливі шляхи виведення підприємства з кризи та визначені заходи щодо стабілізації його роботи. Наголошувалося також на необхідності запрошення до співпраці грамотних менеджерів, здатних запропонувати конкретні плани щодо поліп­шення фінансово-еконо­мі­чної  ситуації на підприємстві та залучення капіталовкладень й інвестицій. 
   - Я запевняю, що без води валківчан ми не залишимо - пообіцяв на завершення розмови Є.Д. Шахненко, - але проблемою треба  займатися серйозно і всебічно.

Фото І. ОБИХВІСТ.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 280 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: