Головна » 2015 » Червень » 13 » ПРО ВОДУ, ДОРОГИ І СУБСИДІЇ (№ 48 від 13 червня 2015 року)
17:05
ПРО ВОДУ, ДОРОГИ І СУБСИДІЇ (№ 48 від 13 червня 2015 року)

ПРО ВОДУ, ДОРОГИ І СУБСИДІЇ

(за матеріалами "прямої лінії")

«Прямі лінії», які проводить перший заступник голови райдержадміністрації В.П. Оноша, завжди, навіть у гарячу пору літніх городніх робіт, насичені звертаннями громадян. І звертання ці найрізноманітніші - від суто особистих до таких, що стосуються цілої  громади, вулиці, житлового масиву. От і чергове таке спілкування Віталія Петровича з мешканцями району, що відбулося наприкінці травня, відзначалося високою активністю заявників.

Переважали, як і зазвичай, питання соціально-побутового змісту. Багато надходило звертань, які складалися з кількох запитань. 
Найбільше дзвінків було з вулиці Кірова у Валках, де на той час жителі мало не на   тиждень зосталися без водопостачання. Тому людей цікавило тільки одне - коли буде вода?
Ця проблема комплексна, як пояснив заступник голови РДА. Зношеність мереж спричинила низку поривів, ремонтом яких КП «Вода» займалося тоді не один день. Крім того, потребує термінової заміни не менше  зношений  насос, потужності якого не вистачає для забезпечення нормального тиску у водогоні й подачі води на вулицю Кірова з прилеглими вулицями та сусідній масив Перемоги. Це питання перебуває на контролі райдержадміністрації. Вишукуються кошти для  придбання нового насоса і робиться все, щоб  якнайшвидше відновилося нормальне  водопостачання цієї частини міста.
Жителі Високопілля, як повідомила представниця тамтешньої громади, доведені майже до відчаю станом доріг до села і готові вже перекривати трасу вантажним фурам, які систематично розбивають їх дороги, не розраховані для такого транспорту. Тепер цими асфальтівками проблематично проїхати і легковому та пасажирському транспорту.
Нинішній стан доріг - це загальнорайонна і навіть загальнодержавна біда, зазначив В.П. Оноша. Їх ремонт стримується відсутністю фінансування. Райавтодор, який має забезпечувати ремонт шляху, що проходить через Високопілля, фінансується дуже обмежено. Зараз на рівні держави порушується питання про передачу райавтодорів у підпорядкування місцевої влади, що дозволило б вирішити проблему їх фінансування з місцевих бюджетів. Поки що райавтодору надано пропозиції про першочерговий, хоча б ямковий, ремонт підпорядкованих йому шляхів у районі. Але й на його проведення потрібні кошти.
З іншого боку, маємо доволі багато  фактів руху великовагового транспорту з перевищенням тоннажу нашими дорогами, на це не розрахованими. Вантажні фури їдуть переважно з інших регіонів, обирають найкоротші маршрути за навігатором, не  враховуючи, що це здебільшого дороги, не для такого транспорту збудовані. Тому райдержадміністрація порушить перед ДАІ питання про обмеження проїзду вантажних фур сільськими дорогами.
Ветеран війни з Мельникового телефонував з приводу торгівельного обслуговування віддалених сіл на території сільради. Мешкають там переважно пенсіонери, яким важко добиратися в Мельникове за покупками. Вирішити проблему, на думку заявника, могла б організація виїзної торгівлі в ці села або передача в оренду сільською радою підходящого приміщення для відкриття ще одного магазину.
У пенсіонерки з Ков’яг селищна рада, на її думку, неправильно провела виміри і поділила земельну ділянку. Для розгляду даного питання на місці з вивченням рішень селищної  ради та інших документів, що стосуються цієї справи, направлено відповідних спеціалістів.
Звертання пенсіонерки з Хворостового стосувалося медичного обслуговування села. Медична сестра місцевого ФАПу поміняла місце роботи.  І таким чином село, де переважна більшість жителів - люди літнього віку, залишилося без свого медика.
Вчителька-пенсіонерка з Валок запитувала, коли буде працевлаштовано попереднього голову райдержадміністрації Е.П. Юрченка та як просувається процес удосконалення першої сторінки районної газети за проектом, запропонованим депутатом міськради М.М. Яременком.
Райдержадміністрація, була відповідь, готова посприяти колишньому голові  у працевлаштуванні, але перш за все, він сам має визначитися, яку сферу діяльності обрати. Що ж стосується зміни дизайну першої сторінки «Сільських новин», то рішення щодо цього прийматиметься спільно засновниками газети - райдержадміністрацією та районною радою і погоджуватиметься з редактором.
Низка звертань стосувалася оформлення субсидій. Надходили також запитання щодо підвезення міських школярів на спортивні змагання в область, літнього оздоровлення дітей, фінансування дитячого харчування в пришкільних таборах. Всі телефонні звертання на «пряму лінію» зареєстровано і взято до розгляду. Частина їх, доки готувався матеріал,  перебуває вже в стадії вирішення.

 

Підготувала І. ЦІКАЛО.

 
Переглядів: 166 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: