Головна » 2015 » Липень » 18 » ПРІОРИТЕТОМ МАЄ БУТИ УКРАЇНЕЦЬ (№ 58 від 18 липня 2015 року)
17:04
ПРІОРИТЕТОМ МАЄ БУТИ УКРАЇНЕЦЬ (№ 58 від 18 липня 2015 року)

ПРІОРИТЕТОМ МАЄ БУТИ УКРАЇНЕЦЬ

Букет з нових ціни на комунальні тарифи разом з вартістю ліків та транспортом зараз мерехтить пекельними кольорами для більшості українців. Під ударом, як завжди, опинилися працівники бюджетних установ та пенсіонери. Питання підвищення виплат відповідно до рівня інфляції, іншими словами - індексація зарплат та пенсій - відкладається, не зважаючи на, в принципі, сприятливі можливості державного бюджету.

Питання індексування соціальних виплат не раз порушувалося і у Верховній раді, і в Кабінеті Міністрів. Уряд відтерміновує індексацію на кінець року, хоча, за підрахунками народних депутатів фракції ВО «Бать­ківщина», Кабмін уже зараз має можливості для фінансування цих потреб.

Звіт уряду за п’ять місяців роботи засвідчує перевиконання бюджету  на 21 млрд. грн., а на казначейському рахунку щодня налічується 68 млрд. грн. При цьому, як зазначає народний депутат Григорій Немиря, на індексацію пенсій та зарплат потрібно лише 24 млрд. грн. Виходить, цих грошей достатньо для того, щоб проіндексувати доходи людей.

Вимагати справедливе підвищення соцвиплат варто також, зважаючи на останні дослідження Організації Об’єднаних Націй, де зазначено, що за межею бідності в Україні проживає більше 80 відсотків людей.

За підрахунками ООН прожитковий мінімум становить 50 дол. США, середня зарплата - 127, а пенсія - 63 дол. США. Ми ж зараз маємо реальні зарплати у 70 доларів та пенсії - у 50. А з рівнем інфляції у майже 80 відсотків, владі хочеться нагадати, що останній раз мінімальну пенсію, зарплату і прожитковий мінімум в Україні збільшували 1 грудня 2013 року. При цьому найбільше «питають» якраз із простих людей: з наших зовсім не олігархічних, а часто - навіть мізерних доходів влада наповнює бюджет, отримує його перевиконання, віддає міжнародні борги. А справедливе підвищення заморожують, забуваючи про те, як сильно упали доходи у населення та як все важче і важче уживатись із новими цінами.

Хіба це і є славнозвісні реформи прем’єр-міністра? Адже ми чули  проголошення курсу на зміни, проте сьогодні бачимо, що ті заявлені реформи були просто крученими обіцянками.

Тож зараз варто вимагати індексування своїх пенсій та зарплат у третьому кварталі, тобто на початку осені. Тим більше, що фінансові можливості для цього є, а люди завжди були і будуть для держави головними інвесторами. У замкнене коло економічної кризи найчастіше потрапляють звичайні громадяни, які зі своїми проблемами лишаються сам на сам. Але у справді громадянському суспільстві, про яке так люблять говорити можновладці, навіть в умовах скрути, для влади пріоритетом має лишатись українець.

Ю. Катрич,
депутат Валківської районної ради, фракція «Батьківщина».

Категорія: Соціальні проблеми | Переглядів: 196 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: