Головна » 2016 » Липень » 23 » ПРІОРИТЕТИ ВЛАДИ - ОСВІТА Й МЕДИЦИНА
17:00
ПРІОРИТЕТИ ВЛАДИ - ОСВІТА Й МЕДИЦИНА

ПРІОРИТЕТИ ВЛАДИ - ОСВІТА Й МЕДИЦИНА

Харківщина очолила рейтинг соціально-економічного розвитку областей України значною мірою і завдяки досягненням в галузях освіти та медицини області. Адже саме сфери освіти, науки й охорони здоров’я - у числі пріоритетів керівництва області, зазначила, перебуваючи з робочою поїздкою у Валках, перший заступник голови Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична.

Знайомство з Валками для Юлії Олександрівни розпочалося з Валківського ліцею ім. Олександра Масельського, адже цей навчальний заклад  - у числі сімки освітніх установ області, на базі яких зараз створюються опорні школи. 
- Цей заклад буде оснащений всім необхідним для сучасного навчального процесу. Буде закуплено якісне обладнання для навчальних кабінетів, буде значно поліпшена матеріально-технічна база. На ці цілі з Державного бюджету виділено 3,5 мільйона гривень, - відзначила Юлія Світлична. - Також буде зроблено акцент на якість викладання матеріалу вчителями. З обласного бюджету виділені кошти на придбання шкільного автобуса, кабінету географії та на ремонт ліцею, до фінансування якого також планується залучити кошти районного бюджету.

Ще однією установою сфери освіти, яку разом з керівництвом району і міста відвідала перший заступник губернатора, став міський дошкільний навчальний заклад «Веселка». Юлія Світлична була приємно вражена умовами, створеними тут для розвитку, навчання, виховання і відпочинку дітвори. 
- За відносно незначний проміжок часу в нашому садочку на енергозберігаючі склопакети замінено 176 вікон, 18 дверей, реконструйовано систему теплопостачання, придбано два твердопаливні котли, проведений капітальний ремонт покрівлі. Також вдалося оновити ігрові зони дитячого садка та закупити нові меблі. На ці цілі спрямували більше 2 мільйонів гривень, – розповіла гостям керівник закладу Ірина Бородіна. І принагідно щиро подякувала за постійну увагу до потреб дитсадка міській владі, керівництву району й області, батькам вихованців та добрим друзям «Веселки»,  всьому колективу установи. Також Ірина Володимирівна поділилася клопотами, що наразі є нагальна потреба в утепленні будівлі дошкільного закладу. На це потрібно близько 1 млн 800 тис. грн, але коштів поки що не вистачає.
- Ви вже берете участь в міні-проектах, і потрібно буде на наступний рік теж подавати документи. У вас уже є позитивний досвід, ви знаєте, як це робити, і можете випередити своїх конкурентів, - зазначила у відповідь Юлія Світлична. – А ми зробимо все можливе, щоб ваш об’єкт був включений до Стратегії розвитку Харківської області з можливістю претендувати на виділення коштів з державного бюджету на утеплення цієї будівлі. Перший крок, який потрібно зробити, - це підготувати всі необхідні документи.

З позитивними емоціями від спілкування з дітлахами, музичного подарунка, який вихованці «Веселки» підготували гостям, і загалом доброзичливої атмосфери, що панує в цьому храмі дитинства, Юлія Світлична, представники мас-медіа та керівники району перемістилися до Валківської ЦРЛ, аби взяти участь  в урочистому відкритті відремонтованого пологового відділення – місця, де відтепер у значно поліпшених умовах зможуть побачити світ наступні покоління валківчан.
- Матеріально-технічна база райлікарні у Валках застаріла. Її, безумовно, необхідно було оновити вже давно, але такої можливості у району не було. Нам вдалося знайти кошти, і минулого року в ЦРЛ були замінені 152 вікна. Також в лікарні частково провели ремонт, - зазначила Юлія Світлична. - А місцеві аграрії та підприємці підтримали наш курс на розвиток лікарні. Провести капітальний ремонт пологового відділення вдалося завдяки виділеним на це коштам з обласного бюджету та, в першу чергу, безумовно -  зусиллям ініціативної групи району.
- Справді, капітального ремонту наше відділення не бачило вже 30 років, хоча косметичний ремонт проводили щороку, - зауважив завідувач акушерсько-гінекологічним відділенням Сергій Куляшов. – А нині у нас відремонтовано всі палати, маніпуляційні, пологові зали, коридор, санітарні кімнати, душові, санвузли, обладнано окрему кімнату для виписки новонароджених, де вже неодноразово проводилося врочисте вручення свідоцтв про народження. Загалом, створені всі умови для комфортного перебування породіль і їх діточок.
- У минулому році на програму охорони здоров’я області було закладено досить велике фінансування. Нам вдалося поповнити матеріально-технічну базу райо­нних і обласної лікарні, - зазначила Юлія Світлична. - Завдяки фінансовій дисципліні в області, економії та раціональному використанню коштів нам вдається збільшувати фінансування сфери охорони здоров’я навіть в нинішніх непростих умовах. Все, що в наших силах, ми робимо.

Також Юлія Олександрівна нагадала, що в області вже було успішно реалізовано кілька проектів з доставки гуманітарної допомоги районним лікарням. Робота в цьому напрямку продовжується. Зокрема, незабаром відбудуться переговори про постачання нового медобладнання.
- Ми подивимося, що можуть запропонувати міжнародні партнери. І потім будемо, виходячи з потреб лікарень, розподіляти гуманітарну допомогу по районах, - cказала Юлія Світлична у відповідь на звернення лікарів пологового відділення щодо потреби у вкрай необхідному в роботі сучасному медичному обладнанні.

А перед тим, як попрощатись з Валками і валківчанами, перший заступник губернатора разом з керівниками району щиро подякувала і вручила грамоти за ініціативу і зроблену роботу усім тим, хто коштами, матеріальними ресурсами і власною працею посприяв ремонту пологового від­ділення райлікарні, а також побажала подальших успіхів і досягнень у всіх сферах життя району, у тому числі, й за підтримки керівництва області.


І. Терещенко.
Фото автора.

 

Переглядів: 213 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: