Головна » 2016 » Квітень » 5 » ПРІОРИТЕТ ЯКОСТІ ОСВІТИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)
17:14
ПРІОРИТЕТ ЯКОСТІ ОСВІТИ (№ 29 від 5 квітня 2016 року)

ПРІОРИТЕТ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Напевне, ніхто не стане заперечувати, що  розвиток практично всіх галузей народного господарства, науки і культури залежить від професіоналізму тих, хто працює в цих галузях, від належної їх підготовки. А база для підготовки високопрофесійних фахівців закладається ще в школі. Тому питання якості навчання залишається визначальним у роботі педагогів загальноосвітніх закладів Валківщини.
Саме про стан та шляхи підвищення якості освіти  в районі і йшлося на засіданні “круглого столу”, яке провів відділ освіти райдержадміністрації за участі керівників  району, голови районної організації галузевої профспілки та директорів  загальноосвітніх навчальних закладів.
Одним з найважливіших показників якості освіти на сьогодні є результати зовнішнього незалежного оцінювання. З аналізом державної підсумкової атестації (у формі ЗНО-2015) з української мови в одинадцятих  класах шкіл району учасників “круглого столу” ознайомила  методист райметодкабінету Т.П. Шило. У 2014-2015 навчальному році ДПА з української мови складали 182 учні одинадцятих класів ЗОШ району Найвищу кількість балів – 200 – отримала Юлія Лазаренко (Валківська ЗОШ І-ІІІ ступенів). До речі, вона ж  виборола друге місце в обласному  етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови.
Загалом же, сказала далі Т.П. Шило, як свідчать результати державної підсумкової атестації одинадцятикласників області з даного предмета, відсоток учнів, що мають достатній  та високий  рівень навчальних досягнень, знизився. Порівняно з попереднім навчальним роком  погіршили свої досягнення учні всіх районів області. Щоправда, учні нашого району за цим показником продемонстрували найменшу негативну  динаміку. Але це, звичайно ж, не дає підстав для самозаспокоєння, тож, як наголосила Т.П. Шило, поліпшення якості знань учнів з української мови, їх підготовки до ЗНО залишається актуальною проблемою педагогів району.
Продовжила обговорення питання щодо зовнішнього незалежного оцінювання начальник  відділу освіти В.В. Новосел.  Вона поінформувала присутніх про стан реєстрації на ЗНО-2016 випускників загальноосвітніх шкіл Валківщини. На даний час  на зовнішнє незалежне оцінювання зареєстровано 157 із 158 одинадцятикласників (один учень звільнений від участі в ЗНО) та три  учні заочної форми навчання. Питання участі учнів  загальноосвітніх начальник закладів району в ЗНО-2016 перебуває на постійному контролі відділу осві­ти райдержадміністрації.
Про рівень якості освіти в тому чи іншому загальноосвітньому закладі  свідчать і досягнення, яких домагаються учні в олімпіадах та конкурсах. Про результати участі школярів у другому та третьому етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Харківського територіального відділення МАН розповіла  учасникам засідання спеціаліст І категорії  апарату  відділу освіти О.В. Білокудря. А результати ці досить показові – наші учні отримали одинадцять перемог на предметних олімпіадах обласного рівня та десять перемог в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослі­дницьких робіт МАН.
Досвідом  індивідуальної роботи  педагогів Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст. щодо підготовки учнів до участі в олімпіадах поді­лився з учасниками “круглого столу” директор навчального закладу Ю.О. Сухоруков.
Учасники  засідання ознайомилися також з інформацією щодо рівня навчальних досягнень учнів четвертих, дев’ятих та одинадцятих класів шкіл району за перший семестр 2015-2016 навчального року. Під час обговорення питання успішності учнів з навчальних  предметів директор Валківського ліцею ім. О. Масельського В.І. Грєхова  розповіла про роботу навчального закладу за науково-педагогічним проектом “Інтелект України” в першому  класі ліцею.
За підсумками  засідання “круглого столу” начальником  відділу освіти В.В. Новосел було надано рекомендації керівникам загальноосвітніх навчальних закладів щодо підвищення якості навчально-виховного процесу, якості викладання предметів та рівня знань учнів.


Л. Іванська,
завідувач райметодкабінетом відділу освіти  райдерж­адміністрації.

Категорія: Освіта | Переглядів: 267 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: