Головна » 2017 » Вересень » 12 » ПРИМНОЖУЮТЬ СКАРБИ ЗЕЛЕНІ КРАЮ (№ 73 від 12 вересня 2017 року)
17:00
ПРИМНОЖУЮТЬ СКАРБИ ЗЕЛЕНІ КРАЮ (№ 73 від 12 вересня 2017 року)

ПРИМНОЖУЮТЬ СКАРБИ ЗЕЛЕНІ КРАЮ

Професія лісівника офіційно започаткована в Європі майже  п’ять  століть тому, і з того часу залишається незмінно потрібною в суспільстві. Важко  назвати  галузь, де б  не використовувалася деревина, продукти її переробки чи інша продукція лісу. Розведення лісів вважається ключовою складовою збереження водойм, боротьби з ерозією грунтів, суховіями, іншими руйнівними  явищами природи. І те, що вони останнім часом  особливо  активізувалися в світі, є  прямим наслідком скорочення лісових  ресурсів під дією  природних  і техногенних  факторів. Протидіяти  їм - це теж  завдання  працівників лісу.

Можливо, небагатьом відомо, що кожен другий гектар лісу - рукотворний, посаджений, доглянутий і збережений  поколіннями  лісівників. І нині працівники Валківського  лісництва гідно  продовжують справу своїх  попередників, роблять усе для оновлення  і відродження лісів краю.
Так, поточного  року на суцільних  вирубках 2016-2017 років було  підготовлено грунт на площі майже 17 гектарів для подальшого відновлення лісової  культури дуба  звичайного  і висаджено  більше 70 тисяч саджанців. Жоден  гектар, пройдений суцільною  рубкою, не залишається не облісненим і не   доглянутим. Доповнення лісових  культур цього року проведено  на площі 12 гектарів. Догляд за лісовими насадженнями   нинішнього і попередніх  років ми провели на  площі 21 гектар. Для попередження лісових пожеж влаштовано  8 кілометрів мінералізованих  смуг і проведено  догляд  за ними.
Постійно  проводяться санітарно-оздоровчі заходи в лісах Держлісгоспу. Так, за 8 місяців  поточного  року виконано  рубки,  пов’язані з веденням лісового господарства, на площі близько 80 гектарів. При цьому  заготовлено  7300 кубічних метрів деревини і майже   всю реалі­зовано. Лісова охорона проводить роз’яснювальну роботу серед  населення для збереження лісових  багатств краю, веде рішучу боротьбу з порушниками природоохоронного  законодавства.
У лісництві працюють  справжні  ентузіасти своєї справи, високопрофесійні спеціалісти, віддані лісовому господарству - майстри   лісу  С.В. Ксьондзов, В.О. Кравченко, В.В. Губський, В.М. Лебедин, старший майстер Р.Б. Макаренко. Успішно справляється зі своїми завданнями  лісозаготівельна бригада під керівництвом В.М. Галича, яка нині зайнята і на заготівлі дров для потреб населення району. Принагідно хотілося б із вдячністю  згадати і наших  ветеранів, які багато років віддали  збереженню і примноженню зелених  масивів - В.І. Підченка, А.В. Губського, Н.І. Вільхівську, В.С. Віль­хівського, О.М. Тупицю, М.І. Трояна, А.Ю. Бровка, В.О. Усатого, П.І. Губського, М.В.Кодацького.
Напередодні професійного  свята сердечно  вітаю  всіх  лісівників ра­йону - працівників і ветеранів, бажаю всім здоров’я, миру, благополуччя і добра.

 

Р. ГОЙДЕНКО,
лісничий Валківського  лісництва.

 

На знімку: лісозаготівельна бригада - М.М. Шкуратенко, В.В. Губський, В.М. Галич, В.А. Гончаренко.
Фото І. Цікало.

Переглядів: 847 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: