Головна » 2015 » Вересень » 22 » ПРИ СВІТЛІ ПОСМІШОК ДИТЯЧИХ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)
17:01
ПРИ СВІТЛІ ПОСМІШОК ДИТЯЧИХ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)

ПРИ СВІТЛІ ПОСМІШОК ДИТЯЧИХ

На сучасному етапі розвитку суспільства  роль дошкільної освіти є пріоритетною в підготовці дітей до школи, до життя в соціумі. На Валківщині така підготовка здійснюється згідно з чинним законодавством у рамках районної Програми розвитку дошкільної освіти на 2012-2017 роки. На даний час у нас функціонують 17  ДНЗ, а також дошкільні підрозділи в п’яти навчально-виховних  комплексах.

Їх працівники роблять все для того, щоб вихованці з радістю йшли до цих закладів, щоб росли вони здоровими й щасливими. Адже недарма кажуть - дорогу в майбутнє має освятити світло дитячих посмішок.
Із 1670 дітей від нуля до шести років різними формами дошкільної освіти охоплено  847. Хороший показник маємо у віковій  групі від трьох до шести років, а серед п’ятирічок  він взагалі складає сто відсотків. 
Неослабну увагу приділяємо організації медичного обслуговування та харчування дітей, якості освітнього та виховного процесу в ДНЗ і дошкільних підрозділах НВК. Зростанню професійного рівня педагогічних   працівників дошкілля сприяє їх навчання на курсах підвищення кваліфікації при КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». Протягом минулого навчального року на таких курсах навчалося 13 педагогів, 15 педагогічних працівників пройшли атестацію. 
Основною формою державного контролю за діяльністю дошкільного закладу  є його державна атестація.  Минулого навчального року згідно з графіком таку атестацію пройшли Валківський ДНЗ «Веселка» (високий рівень організації діяльності), Гонтово-ярський ДНЗ та Ков’язький ДНЗ «Ромашка».
Для підвищення професі­йної майстерності завідувачів та вихователів ДНЗ протягом  навчального року регулярно  проводяться семінари, консультації, діють школа завідувача та школа вихователя, педагогічна майстерня, районні методоб’єднання, майстер-класи, широко використовуються й інші форми роботи. Активну участь беруть педагоги дошкілля і в традиційній обласній виставці  педагогічних ідей та технологій. У січні 2015 року  на такій виставці вони представили сім робіт. Диплом першого ступеня за свою роботу отримала вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» С.А. Данильченко, дипломами другого ступеня відзначені роботи Т.Г.Зюбан (ДНЗ «Веселка»); О.М. Сірик (Благодатненський ДНЗ «Ромашка»); О.І. Борщ, І.П. Чапля, О.М. Міщенко (Новомерчицький  НВК), дипломом третього ступеня - О.Ю. Конікова (ДНЗ «Яблунька»); С.А. Вус, (ДНЗ «Веселка»). А вихователь-методист ДНЗ «Берізка» Н.В. Сіренко стала  переможцем VІ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій.
Розкриттю  творчого потенціалу педагогів ДНЗ  сприяють і традиційні конкурси «Вихователь року». У районному турі Всеукраїнського конкурсу професі­йної майстерності педпрацівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року» у 2015 році взяло участь шість вихователів та   один музичний керівник. За підсумками  всіх етапів переможцем районного  туру в номінації «Музичний керівник ДНЗ» визнано С.В. Дудку (ДНЗ «Веселка»), а перше місце в номінації «Вихователь дошкільного навчального закладу» - Т.М. Кулик (ДНЗ «Берізка»).
Не можу не згадати і ще одну перемогу нашого педагога. Вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» Н.В. Діжиченко успішно презентувала заняття з дітьми старшого віку за темою «Українські вечорниці» на фестивалі-огляді матеріалів за темою «Україна - рідний край». Фестиваль-огляд проводився в режимі он-лайн.
Протягом 2014-2015 навчального року спільними зусиллями педагогічних колективів, батьків, базових господарств, спонсорів нам вдалося значно  покращити матеріально-технічну базу ДНЗ. Здійснено, зокрема, заміну вікон та дверей на нові у Валківському ДНЗ «Веселка», Перекіпському, Черемушнянському та Серпневому НВК, Огульцівському та Шарівському ДНЗ, придбано посуд, постільну білизну, меблі, ігрові осередки та інші необхідні речі для багатьох  дошкільних закладів.
Все, про що я розповіла сьогодні - це далеко не повний перелік питань, якими живе нині  наше дошкілля. Звичайно, кожен день ставить  перед нами нові завдання, нові виклики. Проблемою нині є, зокрема, те, що, як  показують перевірки, майже 60 відсотків дітей дошкільного віку мають певні вади мови. Виправляти їх повинен фахівець. Отож на сьогодні назріла потреба відкрити по одній логопедичній групі хоча б у двох ДНЗ. Для цього потрібні і фінансування, і організаційні зміни. Вирішити ці питання непросто, але ми не  залишаємо їх без  реагування - вивчаємо, аналізуємо ситуацію, робимо все для того, щоб такі  групи відкрилися в нас хоча б  з наступного навчального року.
Є й інші проблеми, над якими працює наша освітянська  громада. Вітаючи сьогодні всіх працівників дошкілля та ветеранів галузі з професійним святом, хочу  щиро подякувати їм за відданість справі, любов до дітей, побажати здоров’я, натхнення, успіхів у роботі, сімейного щастя і, звичайно ж - вдячних вихованців.

Н. ОЛІЙНИК,
методист з дошкільної освіти РМК відділу освіти райдержадміністрації.

Категорія: Освіта | Переглядів: 254 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: