Головна » 2015 » Серпень » 18 » ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)
17:05
ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ (№ 67 від 18 серпня 2015 року)

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ

   Дорогі брати та сестри, 19-го серпня ми відзначаємо велике свято – Преображення Господнє. Ще раз у своєму житті ми будемо духом  присутні на Фаворській горі. Своїми очима  віри побачимо славу Божу в священні хвилини цієї події, як і апостоли Петро, Яків та Іоан, які зійшли разом зі Спасителем на вершину гори.
    Лице Спасителя сяяло, як сонце, а одяг став біліше снігу. Апостоли в цей момент відчули таке райське блаженство, щастя і близькість Бога, що Петро навіть запропонував Спасителю залишитися тут жити, збудувавши три шатри.
    Для чого Господь преобразився перед своїми учнями? Це було потрібно для того, щоб учні  побачили Божественну славу Христа і, почувши голос Бога Отця: “Це є Син мій  улюблений, Його слухайте”, зрозумі­ли, що Христос – істинний Син Божий.
    На горі апостоли побачили поряд із Христом старозавітних пророків Мойсея й Ілію, які жили за 1600 та 900 років до Різдва Христового. Це свідчить про те, що пророки не мертві, а живі. Вони живі і нині, і живі будуть  у безкінечних віках, адже Бог, в якого ми віруємо, не є Бог мертвих, а Бог живих.
     Ця священна подія відкриває нам таїну вічного життя, в яку уві­йде кожен з нас. Більше того, кожен із нас уже тут, на землі, на короткому відрізку часу, даному Господом для земного життя, починає шлях життя вічного. Ми всі уві­йдемо у вічне життя, хоч не всі – у вічну славу. У радість Господа увійде тільки той, хто земне життя проведе достойно, хто прагне до Бога, як дитина до грудей матері, шукає Бога і в скорботі, і в радості. Чим ближче ми до Бога своїми молитвами, своїм розкаянням, добрими ділами, любов’ю одне до одного, тим більше ми живемо надією наслідувати Царство вічне.
      Свято Преображення церква  постановила  святкувати  перед початком осені. Якийсь легкий смуток торкається нашої душі, коли ми думаємо про осінь, і ще більше – про осінь нашого життя, коли нас залишають тілесні сили. Але разом з тим це прекрасний час, щоб переоцінити  прожиті роки, покаянням очистити свою душу від гріхів. Це час для  молитви, відвідування  Храму Божого. І коли перерветься плин нашого життя, і ми перейдемо у вічність, де нас жде Господь, там буде так прекрасно, як навіть апостол Петро не уявляв, кажучи: “Господи, як добре нам тут бути”.
    19 серпня о 8.30 в Свято-Преображенському храмі розпочнеться Божественна Літургія, освячення плодів – об 11.00.
   

Настоятель Свято-Преображенського храму м. Валок протоієрей
Іван Пилипів.

 

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 193 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: