Головна » 2015 » Травень » 19 » ПРАВОВА ОСВІТА - З ДИТЯЧОГО ВІКУ (№ 41 від 19.05.2015 року)
17:02
ПРАВОВА ОСВІТА - З ДИТЯЧОГО ВІКУ (№ 41 від 19.05.2015 року)

ПРАВОВА ОСВІТА - З ДИТЯЧОГО ВІКУ

Розвиток правової свідомості особистості - це довгий, складний і суперечливий процес, що триває практично все життя людини. Первинні уявлення про соціальні норми поведінки людей, про необхідність певного порядку в людських взаєминах засвоюється в дитинстві ще у дошкільний період. У ці роки найбільш активно формуються погляди, життєві позиції, типові мотиви поведінки особистості. І від того, яке розуміння права і ставлення до нього виробляється в період становлення особистості, багато в чому залежить і подальша поведінка людини в правовій сфері.
З усвідомленням цього відповідально і різнопланово педагоги Валківського ДНЗ «Веселка» обговорили  на засіданні творчої групи питання ролі  педагогічного колективу в  захисті прав та гідності дитини. На цю тему були зібрані методичні матеріали, художня література. Разом з дітьми при  допомозі батьків виготовили наочний матеріал, що відображає основні акценти Конвенції ООН про права дитини. Були визначені й окремі найважливіші аспекти захисту прав дитини у дошкільному закладі - поступовий перехід на особистісно орієнтовану модель дошкільної освіти,  якісний рівень надання освітніх, медичних послуг, контроль за харчуванням дітей, виховання в дітей основ здорового способу життя та інші.
Узагальненням цієї роботи став районний семінар з правового виховання для педагогів дошкільників «Діти народжуються для щастя», організований і проведений на базі нашого дошкільного навчального закладу. Вихователі-учасники семінару мали можливість ознайомитися з виставкою дидактичного матеріалу з правового виховання, взяти участь в міні-брифінгу щодо визначення умов, необхідних для захисту дитини. Під час практичного блоку визначали образ щасливої дитини. Практичний психолог С.О. Дем’яненко акцентувала увагу слухачів на проблемі насилля та приниження гідності дитини.
Заняття з дітьми середньої групи «Без сім’ї немає щастя на землі», проведене вихователем О.О. Деркач, розширило і поглибило знання дітей про сім’ю, як осередок любові і злагоди, про право жити в родині.
Відчути себе частинкою валківської громади, розширити знання про рідне місто мали можливість малята на занятті «Моє місто славне, славні люди в нім», яке підготувала вихователь С.А. Вус. А ще - зустрітися з міським головою В.В. Скрипніченком, який доступно розповів про символіку і визначні місця Валок, досягнення рідного міста. Мали можливість малята також і самі побути в ролі мера, поділившись своїми мріями і власним баченням майбутнього наших Валок. 
Розібратися з власними правами та обов’язками, які слід виконувати, дітям допомогла вихователь В.П. Кобзар на занятті «Ми маєм право на життя,  ми маєм право на державу». Обрана форма спілкування зі старшими дошкільнятами сприяла формуванню в них поваги до прав і свобод інших людей і народів, усвідомлення цінності збереження миру, толерантного ставлення до інших національностей. А найважливіше те, що кожен захід було підготовлено і проведено з любов’ю і повагою до дітлахів, адже  вони хоч і маленькі, але вже   повноцінні громадяни нашої держави, від яких невдовзі залежатиме  її майбутнє.

Т. ЗЮБАН,
вихователь-методист Валківського ДНЗ «Веселка».

Переглядів: 170 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: