Головна » 2015 » Жовтень » 6 » ПРАВОВА ДОПОМОГА - ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ (№ 82 від 6 жовтня 2015 року)
17:14
ПРАВОВА ДОПОМОГА - ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ (№ 82 від 6 жовтня 2015 року)

ПРАВОВА ДОПОМОГА - ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ

Валківський місцевий центр з надання  безоплатної  вторинної правової допомоги які­сно забезпечує такою допомогою жителів Валківського, Коломацького, Нововодолазького, Краснокутського та Богодухівського районів. Право на  цю допомогу мають громадяни,  які належать до категорій осіб, визначених ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Вважаю, читачам буде цікаво дізнатися про те, що за ініціативи уряду України запропоновано  розширити можливості доступу до якісної  правової  допомоги й для осіб, які лише претендують на отримання статусу учасника АТО, а також для вимушених переселенців (внутрішньо переміщених осіб) та осіб, які претендують на отримання такого статусу. Урядом також ініційовано розширити критерій малозабезпеченості з одного прожиткового мінімуму, як це є нині, до двох. Це дасть змогу громадянам отримувати правову допомогу за рахунок держави у разі, якщо їх  середньомісячний сукупний  дохід не перевищує двох  розмірів прожиткового мінімуму. Відповідний  законопроект внесено до Верховної Ради України (реєстраційний номер 3044 від 07.09.2015р.). За таких умов значно  більша  кількість громадян зможе отримати  правову допомогу безоплатно.
Загалом же за два місяці роботи до Валківського місцевого центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги звернулося 65 громадян. З них, як виявилося, 32 особи потребували первинної правової допомоги (консультації). До органів, які надають таку допомогу, їх і було направлено. Від 33-х громадян було прийнято звернення про надання їм безоплатної  вторинної  правової допомоги. З них дванадцяти призначено адвоката за рахунок держави для представництва їх інтересів у судах, трьом громадянам відмовлено в наданні безоплатної  вторинної правової допомоги, оскільки вони не є суб’єктами отримання такої допомоги.
За рахунок держави адвоката було призначено: п’яти особам - за сімейними справами і чотирьом - за трудовими спорами, одній особі - у житловому питанні і двом особам - у питаннях щодо отримання  законної спадщини. Хочу зауважити також, що лише дві особи з дванадцяти не виявили бажання скористатися гарантованим державою правом на захист, заявивши про відмову від призначеного адвоката.
На даний час в системі надання  безоплатної вторинної правової допомоги очікується низка позитивних змін для громадян. Про них ми поінформуємо читачів «Сільських новин» додатково.

 

А. НЕРІВНИЙ,
начальник відділу Валківського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Категорія: Без категорії | Переглядів: 252 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: