Головна » 2016 » Квітень » 5 » ПРАВОВА ДОПОМОГА СТАЄ ДОСТУПНІШОЮ (№29 від 5 квітня 2016 року)
17:05
ПРАВОВА ДОПОМОГА СТАЄ ДОСТУПНІШОЮ (№29 від 5 квітня 2016 року)

ПРАВОВА ДОПОМОГА СТАЄ ДОСТУПНІШОЮ

Чинним законодавством  передбачене надання громадянам безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Хочу нагадати, що  безоплатна  первинна правова допомога включає в себе такі види послуг, як забезпечення доступу до правової інформації, надання консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних). Така допомога надається громадянам через органи юстиції та органи місцевого самоврядування.

Що стосується безоплатної вторинної правової допомоги, то її, на відміну від первинної, мають право отримувати лише окремі  категорії осіб, визначених законодавством, з урахуванням двох критеріїв. Це – малозабезпеченість та належність до тих категорій осіб, для яких законами вже закріплене право на безоплатну правову  допомогу. Ця допомога включає в себе захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб, які мають право  на дану допомогу в судах, інших державних органах; складання документів  процесуального характеру. 
Безоплатну вторинну правову допомогу мешканці Валківського, Богодухівського, Нововодолазького, Краснокутського та Коломацького районів можуть отримати у Валківському місцевому центрі з надання  безоплатної  вторинної правової допомоги за адресою: м. Валки, просп. Г. Сковороди (колишній просп. Леніна), 1 (приміщення “Укртелекому”).
У  зв’язку з реформуванням територіальних органів Міністерства юстиції, яке проводиться нині, відбувається децентралізація послуг Мін’юсту з наданням громадянам можливості отримання таких послуг у режимі “он-лайн” з одночасним розширенням доступу до безоплатної правової допомоги та підвищенням її якості. Згідно з планом реформування в кожному ра­йоні і місті України створюються  бюро правової допомоги, які надаватимуть безоплатно і первинну, і вторинну правову допомогу.
З 1 липня 2016 року буде створено більше чотирьохсот таких бюро. Діятиме бюро правової допомоги і у Валках.
Його місцезнаходження та контактні телефони ми повідомимо пізніше.
У новостворених бюро громадяни зможуть скористатися  електронними сервісами Мін’юсту. А до кінця цього року система електронних сервісів буде розширена і вбере в себе всі  сервіси, які надає громадянам Міністерство юстиції.
Завдяки цим новим електронним сервісам людям не потрібно буде вистоювати в чергах, витрачати час на отримання  тієї чи іншої до­відки. Всі ці сервіси можна  отримати, зайшовши на сайт Мін`юсту. Всі вони будуть  доступні для  клієнтів бюро. Згідно з прийнятими законодавчими актами всі сформовані  електронною системою документи  мають такий самий статус, як і їх аналоги з печаткою та підписом реєстратора. Отож зі створенням бюро  правової допомоги така допомога розшириться і стане  доступнішою.

Г. Куляшова,
директор Валківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 264 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: