Головна » 2015 » Вересень » 8 » ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ НЕЗАХИЩЕНИХ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)
17:05
ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ НЕЗАХИЩЕНИХ (№ 73 від 8 вересня 2015 року)

ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ НЕЗАХИЩЕНИХ

    Як ми вже повідомляли, з 1 липня 2015 року у Валках почав працювати місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги жителям Валківського, Богодухівського, Нововодолазького, Коломацького та Краснокутського районів. Він забезпечує доступ до такої допомоги цілому ряду соці­ально незахищених категорій громадян.  

   Це, зокрема, особи, середньомісячний сукупний  дохід сім’ї яких нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого  відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум»;  інваліди, розмір пенсії або допомоги яких  менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Безоплатну правову допомогу можуть одержати діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні, а також діти, які стали або можуть стати жертвами насильства в сім’ї.
    Громадяни перелічених категорій мають право на всі види правових послуг, передбачених Законом України «Про безоплатну правову допомогу».
    Доступ до такої допомоги забезпечується й особам, затриманим за підозрою у вчиненні злочину. Мають право на безоплатну правову послугу, передбачену п. 1 частини другої статті 13 ЗУ «Про безоплатну  правову допомогу»,  і особи, до яких як запобіжний  захід обрано тримання під вартою. Така допомога надається протягом 72 годин з часу затримання. Хочу наголосити і на такому моменті. У разі прийняття слідчим суддею, судом рішення про  тримання особи під вартою, безоплатна правова допомога надається за умови, що така особа належить до однієї з категорій осіб, зазначених у п.1 і п.2 частини першої статті 13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».
    На правову послугу, передбачену п.1 і п. 3 частини другої  ст. 13 згаданого вище Закону, мають право особи, у кримінальних провадженнях щодо яких захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведенням окремої  процесуальної  дії. 
     Безоплатно надаються всі види правових послуг, передбачені  частиною другою ст. 13 згаданого Закону, особам, на яких поширюється дія ЗУ «Про біженців та осіб, які потребують  додаткового або тимчасового захисту». Такі послуги особа може отримати і до моменту прийняття рішення про надання їй статусу біженця та у разі, якщо вона оскаржує рішення щодо статусу біженця.
     Безоплатну вторинну правову допомогу щодо питань соціального захисту можуть отримати ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Таке право надається і особам, які мають особливі заслуги та  особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; особам, які належать до числа жертв нацистських переслідувань.
Надається безоплатна вторинна допомога і особам, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи; про визнання фізичної особи недієздатною та про поновлення цивільної  дієздатності фізичної особи.
    Громадяни, щодо яких суд розглядає справу про надання їм психіатричної допомоги  в примусовому порядку, теж мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Надається вона протягом розгляду справи в суді.
    Доступ до безоплатної правової допомоги  забезпечується також реабілітованим згідно із законодавством України особам - у питаннях, пов’язаних із реабілітацією.
    Для реєстрації щодо отримання безоплатної вторинної правової допомоги при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код (для всіх категорій); документи, що посвідчують право на отримання безоплатної правової допомоги відповідно до кожної категорії.
    Кожна особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та не має достатніх фінансових можливостей для здійснення такого представництва, може звернутися до центру і отримати допомогу кваліфікованого захисника - адвоката, який  надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта.
   Є вірогідність, що не всі громадяни, котрі звертатимуться до центру, потребуватимуть саме вторинної, по суті - адвокатської правової допомоги для представництва своїх інтересів у судах. Певній частині, напевно, необхідні будуть правові консультації та роз’яснення, які  центр  відповідно  до покладених  на нього завдань не надає.  Тому центр насамперед з’ясовуватиме, з якою саме проблемою прийшла людина. І навіть якщо вона не належить до категорії громадян, які мають право на безоплатну вторинну допомогу, чи її проблема виходить за  визначені межі такої допомоги, ми підкажемо даній людині, до кого їй слід звернутися. Центр співпрацюватиме з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими комунальними установами. І це теж сприятиме вирішенню питань громадян по суті.
    Знаходиться Валківський  місцевий  центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Валки, проспект Леніна,1, працює  з понеді­лка до п’ятниці включно, т. 6-11-55, 6-11-61.

А. НЕРІВНИЙ,
начальник відділу Валківського місцевого центру з надання  безоплатної  вторинної правової допомоги.

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 278 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: