Головна » 2015 » Грудень » 19 » ПРАВОСЛАВНІ СВЯТИНІ ВАЛКІВЩИНИ (№ 104 від 19 грудня 2015 року)
17:00
ПРАВОСЛАВНІ СВЯТИНІ ВАЛКІВЩИНИ (№ 104 від 19 грудня 2015 року)

ПРАВОСЛАВНІ СВЯТИНІ ВАЛКІВЩИНИ

Нову тематичну екскурсію із такою назвою розробили працівники Валківського краєзнавчого музею. Її презентація відбулася під час засідання райо­нного методичного об’єднання вчителів, які викладають курс “Православна культура Слобожанщини».

Відвідувачам музею пропонується огляд унікальних експонатів, що розповідають про духовне життя наших предків. Серед них – примірник книги «Києво-Печерський патерик», яка належить до золотого фонду національної культури України. У ній зібрані оповіді про заснування Києво-Печерської Лаври та її перших духовних  подвижників.
Цікаві відомості про церкви Валок та Валківського повіту, їх парафії та служителів містяться у дивом уцілілій кліровій книзі 1849 року, складеній колишнім місцевим благочинним протоієреєм Аполонієм Солодовніковим. У музеї зберігаються сімейні реліквії родини відомого валківського гончаря Федора Гнідого – Псалтир для храмового та домашнього богослужіння, виданий у другій половині ХІХ століття, та молитовник 1900 року, що містить молитви на різні потреби для домашнього читання.       
В атмосферу древнього міста занурюють старі фотографії валківських храмів. Одна з них надихнула валківчанку Наталію Новікову на створення церкви із сірників, яка, дивуючи маленьких та дорослих відвідувачів, стала своєрідною візитівкою нашого музею. 
Як відомо з історичних джерел, із 21 храму, що знаходився  у межах сучасного Валківського райо­ну в 1917 році, на сьогоднішній день залишилося лише три: церква Всіх Святих у Старому Мерчику, Свято-Миколаївський храм у Високопіллі та церква Різдва Богородиці у Ков’ягах. Здійснити віртуальну подорож до них пропонується відвідувачам під час перегляду відеопрезентації.
Великий інтерес викликає розповідь про щойно виявлену археологічну пам’ятку на території нашого району - підземний скит. До роздумів над вічними християнськими питаннями спонукають картини художників-земляків Олександра Бикова та Тетяни Григорян.
Запрошуємо на нову екскурсію всіх, хто цікавиться православним минулим Валківщини та історією нашого краю.

Т. ЛАБАЗОВА,
науковий співробітник Валківського краєзнавчого музею.

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 249 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: