Головна » 2017 » Серпень » 12 » ПОВНОВАЖЕННЯ СЛУЖБИ РОЗШИРИЛИСЯ (№ 64 від 12 серпня 2017 року)
17:00
ПОВНОВАЖЕННЯ СЛУЖБИ РОЗШИРИЛИСЯ (№ 64 від 12 серпня 2017 року)

ПОВНОВАЖЕННЯ СЛУЖБИ РОЗШИРИЛИСЯ

Після того, як рік тому наш район пережив африканську чуму свиней, а до цього  й опісля окремі його території побували ще й у зоні нагляду, ми всі, здається, стали, краще розуміти і дужче цінувати професію  ветеринарного  лікаря. Адже саме їм, працівникам районної  Держпродспоживслужби з її стуктурними підрозділами належить  провідна роль і в  ліквідації  вогнища «африканки» з усіма наслідками, і в профілактиці інших  серйозних  хвороб тваринного  світу, і в контролі за якістю сільгосппродукції, що реалізується на ринку. І, звичайно, до них ми  звертаємося, коли  нездужає  наша домашня живність - від  корів до котів. Тож у нашому житті ця служба, яка,  лікуючи тварин, оберігає здоров’я й людям, дійсно незамінна.
Про сьогодення ветеринарної служби району розповідає начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби області С. М. Палун:

- Сучасні реалії такі, що  в світі постійно виникають якісь епізоотичні загрози, з’являються недуги тварин, яких не було раніше, а старі, відомі хвороби набувають нових рис і проявів. А тому й умови праці ветеринарних  фахівців значно ускладнились. Крім того, що їм часто  доводиться мати  справу з хворобами, про які їх  попередники років 40-50 тому хіба що  тільки чули, в коло  щоденних обов’язків ветлікарів  нині входить ще й поліпшення еколо­гічного  та санітарного стану довкілля, ветсанконтроль за  безпекою  харчової продукції, підвищення її якості та біологічної цінності. Одним з основних завдань служби залишається лікування й оздоровлення сільськогосподарських і домашніх тварин, а відтак - і попередження хвороб людей.
Всі ці напрямки присутні і в діяльності районної  ветеринарної  служби. А пріоритетними  в нашій поточній роботі на даний час є контроль за торгівлею рибою в зв’язку із  збільшенням випадків захворювання на ботулізм в Україні та профілактика африканської чуми свиней, зокрема щеплення свинопоголів’я в приватному секторі проти  класичної чуми.
Головною ж подією ниніш­нього року для нашої служби стала її реорганізація, що розпочалася в березні, на виконання відповідної  урядової постанови та наказів Держпродспоживслужби. Внаслідок цієї реорганізації Валківське районне управління стало  структурним підрозділом Головного  управління Держпродспоживслужби в Харківській області і йому підпорядковується. Таким чином, наше управління в орга­нізаційному плані дещо  втратило  самостійність, але натомість  розширилися наші обов’язки і повноваження, додався відділ держнагляду за дотриманням  санітарного  законодавства. 
Важливі організаційні зміни відбуваються і в державній лабораторії  ветмедицини, яка, крім нашого, обслуговує Нововодолазький і Коломацький райони. Вона проходить акредитацію, що дасть можливість   лабораторії працювати за європейськими  стандартами. Вона зможе проводити аналізи більш точно і поглиблено, з’явиться більше можливостей для виявлення збудників хвороб у продукції, а значить - більш ретельно контролювати  якість продуктів.
Та за будь-яких  обставин і організаційних  перетворень незмінними  залишаються високий професіоналізм і фахова компетентність  наших  працівників, неодноразово ними підтверджені, в тому числі й екстремальних  умовах оперативного  реагування на надзвичайні ситуації. І це безперечно  радує, адже, як бачимо, затребуваність  роботи ветфахівців і вимоги до неї  пос­тійно  зростають.
Колектив районної ветслужби стабільний і висококваліфікований. Його  основа - наші  шановні ветерани, стаж роботи яких  у галузі налічує  30 і більше років. Це, зокрема, начальник районної  державної  лікарні ветмедицини В.Д. Супрунчук, завідуюча державною міжрайонною  лабораторією ветмедицини І.А. Колісник, ветлікарі Л.В. Кочмар і Т.П. Гудзенко, завідуюча лабораторією ветсанекспертизи на ринку Л.О. Полтавець. Старанністю відзначаються й їх  молодші колеги. Ось як фахівці Ков’язької дільничної лікарні ветмедицини – завідуючий В.В. Козаков та ветлікар В.Г. Папуга. А для когось ветмедицина стала професією династійною. Так, у Сніжкові справу свого  батька В.Я. Отставного  продовжує  донька Т.В. Ковалько разом з чоловіком С.І. Ковальком, за прикладом батька О.І. Михайленка цю професію обрав заві­дуючий Шарівською   дільницею С.О. Михайленко. Контролює якість виробленої продукції на м’ясокомбінаті ФОП “Рищук” Ю.С. Шульгіна. Відмінно  справляються зі своїми професійними обов’язками й ветлікарі в господарствах - В.П. Кравцов (ПСП «Шарівка»), О.А. Даниленко (ПСГ «Восток»), П.Р. Корсун  (ПСП «Маяк»), В.М. Білокудря (ПСП «Нове життя), В.Г. Нікітін («Валківська  виробничо-заготівельна компанія»).
У переддень  професійного  свята вітаю  всіх своїх  колег  та ветеранів галузі, дякую  за їх  працю й сумління, бажаю здоров’я, миру, успіхів і благополуччя.

 

На знімку: (зліва направо) Л.В. Кочмар, Т.П. Гудзенко, В.Д. Супрунчук, Л.О. Полтавець.


Фото І. Цікало.

Переглядів: 865 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: