Головна » 2017 » Березень » 11 » ПОСОЛ КАНАДИ ЗАВІТАВ ДО ВАЛОК (№ 20 від 11 березня 2017 року)
17:00
ПОСОЛ КАНАДИ ЗАВІТАВ ДО ВАЛОК (№ 20 від 11 березня 2017 року)

ПОСОЛ КАНАДИ ЗАВІТАВ ДО ВАЛОК

Наприкінці минулого тижня на Харківщині з кількаденним  візитом  перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. А розпочав він свій візит саме з відвідин  нашого району. Разом  із Послом на Валківщину завітали також  співробітниця посольства Канади в Україні Ірина Лаврів, голова Правління Благодійного  фонду соці­ального  розвитку Харківської області Євген Шаповал та член  Наглядової  ради фонду, Президент компанії AgroGeneration Джон Шморгун. Першим  місцем зустрічі поважної  делегації стала Валківська районна рада, де гостей зустріли керівники району. Зробивши короткий екскурс в історичне минуле нашого краю, окресливши його сьогодення, голова райдержадміністрації Віктор Войтенко поділився планами щодо  соціально-економічного  розвитку Валкі­вщини та власним баченням основних векторів можливої співпраці з канадською стороною. Мова йшла, зокрема, про  аграрний сектор економіки району, котрий у нас є пріоритетним, а саме, такі важливі аспекти, як забезпечення якісним насіннєвим матеріалом, технікою, обладнанням, застосування новітніх технологій у сільськогосподарському виробництві, у тому числі, в рослинництві. Особлива увага була приділена розвитку переробної  галузі АПК. Цікавою для нас, запевнив голова РДА, є також  дієва співпраця у медичний та освітній галузях. Не лишилось поза увагою і унікальне та прадавнє ремесло нашого  краю, частина його історико-культурної  спадщини - гончарство.
Своє бачення потенційного співробітництва і розвитку взаємозв’язків у найрізноманітніших напрямках висловили також голова  районної ради Віталій Оноша та міський голова Валерій Скрипніченко.
Уважно вислухавши валківчан, голова дипломатичного  відомства Канади підтвердив зацікавленість у такій  співпраці і готовність  до неї  громад Канади. За словами Романа Ващука уже за кілька тижнів може бути ратифікована Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою. А значить, обом сторонам варто  ретельніше вивчити можливості для взаємовигідної  співпраці. 
Відвідали поважні гості також Валківську центральну районну лікарню, яка нещодавно отримала в подарунок від канадської сторони реанімобіль. Загалом до 25-ї річниці українсько-канадських  відносин вітчизняним лікарням було  передано  10  автомобілів швидкої  допомоги.
 За сприяння Благодійного  фонду соціального  розвитку найбільше - чотири автомобілі - отримала Харківщина, а саме  Первомайський, Близню­ківський, Барвінківський та Валківський ройони.
Під час візиту до ЦРЛ учасники зустрічі ознайомилися з  установою загалом та умовами, створеними для роботи медиків і перебування пацієнтів у пологовому відділенні. Як зазначив Роман Ващук, віддаючи належне всьому, що  вже зроблено для поліпшення ефективності медичної галузі району, він всіляко сприятиме налагодженню тісних  зв’язків між канадськими та валківськими лікарями щодо обміну досвідом, впровадження сучасних діагностично-лікувальних новацій і технологій.
Під час спілкування з валківчанами Надзвичайний і Повноважний  Посол Канади  мету свого візиту до нашого  краю  означив так: «Я збираю враження». І, судячи з усього, ці враження Романа Ващука були  переважно позитивними, а значить, можна сподіватися на подальшу реалізацію спільних  проектів, спрямованих на соці­ально-економічний  розвиток району, і Валківщина для такої  співпраці готова.
Н. ОСАДЧА.
Фото  І. ТЕРЕЩЕНКО.

 

Переглядів: 232 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: