Головна » 2015 » Травень » 16 » ПОПОВНЮЄМО ЛІСОВІ МАСИВИ (№ 40 від 16.05.2015 року)
14:01
ПОПОВНЮЄМО ЛІСОВІ МАСИВИ (№ 40 від 16.05.2015 року)

ПОПОВНЮЄМО ЛІСОВІ МАСИВИ

Ліс цілком може існувати без втручання людини, це саморегулююча екосистема. Та, як свідчить практика, самовідновлення лісу на зрубах часто триває десятиліття, при цьому замість сосни і дуба там виростають нерідко малоцінні породи, а то й зарості чагарників.  Тому участь працівників лісового господарства у відновленні лісу необхідна, коли створюються лісові культури, проводиться своєчасний догляд за молодими насадженнями та захист їх від бур’янів і швидкорослих малоцінних порід.
Поточного року підприємству «Жовтневе лісове господарство», до якого входять лісництва Валківського, Коломацького, Золочівського, Нововодолазького і Харківського районів, потрібно відновити лісонадження на місці зрубів площею 102 гектари, посприяти природному відновленню лісів  на площі 8 гектарів, на площі 600 гектарів провести догляд за молодими насадженнями попередніх років. А ще  заготовити 3 тонни насіння лісових порід та  виростити 800 тисяч сіянців садивного матеріалу в лісових розсадниках. До висадження молодих дерев лісівниками також долучаються школярі й молодь.
Відповідні завдання стоять і перед  районними лісництвами. Так, працівниками Валківського лісництва вже посаджено згідно  з планом 3,1 гектара дуба звичайного та 0,7 гектара новорічних ялинок. У планах підприємства також заготівля 100 кілограмів насіння сосни і однієї тонни жолудів, які будемо висівати у власному розсаднику на території лісництва. Завдяки цьому розсаднику  садивним матеріалом дуба звичайного забезпечуємо себе самі. Так, вже цієї весни наші лісівники висадили 13 тисяч однорічних сіянців  дуба, посадки якого було закладено торік, і ще 27 тисяч сіянців плануємо посадити цьогорічної осені.

Р. ГОЙДЕНКО,
лісничий Валківського лісництва.

Переглядів: 216 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: