Головна » 2016 » Січень » 19 » ПОЛІОМІЄЛІТУ ПРОТИСТОЯТЬ ЩЕПЛЕННЯ (№ 7 від 19 січня 2016 року)
17:05
ПОЛІОМІЄЛІТУ ПРОТИСТОЯТЬ ЩЕПЛЕННЯ (№ 7 від 19 січня 2016 року)

ПОЛІОМІЄЛІТУ ПРОТИСТОЯТЬ ЩЕПЛЕННЯ

Поліомієліт залишається одним із серйозних ризиків для здоров’я як дітей, так і дорослого населення України, адже віруси цієї  хвороби   відзначаються  високою   контагіозністю (заразністю), тому інфекція має здатність швидко поширюватися. Спеціального  ж лікування її немає, єдиним дієвим засобом попередження є щеплення.

Поліомієліт  вражає нервову систему і характеризується появою  млявих паралічів, як правило, нижніх кінцівок. Захворювання викликають віруси поліомієліту трьох типів, які поширюються повітряно-крапельним шляхом, а також через забруднені речі, їжу, воду. Потрапивши в шлунково-кишковий тракт, вірус поліомієліту розмножується, проникає в кров і нервову систему, найчастіше вражає спинний мозок, руйнуючи нервові клітини. Це й зумовлює появу паралічів.
Існує три форми протікання  поліомієліту. За першої форми клінічно  хвороба не проявляється, вірус не виходить за межі носоглотки і кишковика ураженої людини. Але при цьому вірусоносій є джерелом поширення інфекції. У хворого  на непаралітичну форму поліо­мієліту вірус потрапляє в кров, з’являється лихоманка, кишкова дисфункція, порушується апетит. Хвороба триває  3-7 днів і закінчується одужанням.
Непаралітична форма поліомієліту може виражатися серозним  менінгітом (ураження оболонок головного мозку). Одужання настає через 2-4 тижні.
Найважча за протіканням і наслідками паралітична форма. Хвороба починається гостро, з високої температури, нездужання, відмови від їжі. У половини хворих проявляються катаральні симптоми верхніх дихальних шляхів, діарея, а через 1-3 дні додаються ураження нервової системи - головний біль, болі в кінцівках, спині, що є  ознакою початку передпаралітичного  періоду. Потім температура знижується і дуже швидко, впродовж кількох годин або 1-3 днів розвивається параліч. Найчастіше він поширюється і на руки, і на ноги. Може вражатися дихальна  мускулатура. Паралітичний період триває близько  двох тижнів, а потім починається тривале відновлення. В більшості  випадків повного відновлення не відбувається, уражена кінцівка залишається вкороченою, зберігається атрофія м’язів, кульгавість.
Як раніше повідомлялося, в Україні проводиться додаткова імунізація проти  поліомієліту. Перший  її раунд відбувся у другій половині жовтня - на початку листопада минулого року, другий - теж  торік, з 30 листопада до 18 грудня. За результатами обох раундів у нашій області було  проведено щеплення 91,5 відсотка загальної кількості дітей.
Третій раунд вакцинації проти поліомієліту розпочнеться незабаром - з 25 січня. Планується охопити щепленням 95 відсотків дітей віком від двох місяців до 9 років 11 місяців 29 днів.
Результатом трьох раундів імунізації має стати припинення циркуляції вакцино-спорідненого вірусу поліомієліту та забезпечення захисту дітей від уражень, зумовлених поліовірусом. Успішне завершення вакцинації забезпечить  захист дітей та є  запорукою збереження за Україною  статусу країни, вільної  від  поліомієліту. Тож настійно рекомендую батькам не нехтувати  здоров’ям своїх дітей, своєчасно  проводити їх щеплення.


Т. БІЛОШИСТОВА,
районний педіатр.

Категорія: Здоров'я | Переглядів: 190 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: