Головна » 2016 » Лютий » 9 » ПОЛІЦІЯ "ІДЕ В НАРОД" (№ 13 від 9 лютого 2016 року)
17:11
ПОЛІЦІЯ "ІДЕ В НАРОД" (№ 13 від 9 лютого 2016 року)

ПОЛІЦІЯ "ІДЕ В НАРОД"

Для більш широкого інформування населення про діяльність правоохоронних органів, підняття їх  позитивного  іміджу та довіри до них у громадян, про реорганізаційні процеси, які зараз  відбуваються у поліції  на державному та місцевому рівнях, з початку нинішнього року проходять виїзні зустрічі керівництва Валківського  відділу Головного  управління Національної поліції в області за участі голови райдержадміністрації з трудовими та   учнівськими колективами, громадськістю  району. Минулого тижня така зустріч відбулася в редакції  райо­нної газети. Начальник Валківського відділу поліції С.І. Степанов поспілкувався з працівниками установи, відповів на запитання, докладно проаналізував криміногенну  обстановку в райо­ні,  зосередившись на важливих для безпеки  жителів Валківщини моментах.
З огляду на низку схожих між собою злочинів, скоєних впродовж останніх  місяців у нашому і сусідніх районах, зауважив гість редакції, вже можна з упевненістю констатувати, що на зазначеній території  діє  злочинна група, яка здійснює крадіжки з приватних  домоволодінь. У складі злочинної групи двоє чоловіків віком до 30 років, худорлявої статури, зростом близько 170 см. В одного - рудувате волосся із залисинами. Хтось із цих злочинців може бути  одягнутий у темно-синю куртку. Ймовірно має  група й третього члена -  чоловіка віком до 50 років. 
Злочинна група здійснює крадіжки перш за все із помешкань з металопластиковими вікнами, які вправно відкриває. Об’єктом крадіжок стають гроші і речі із золота та інші цінні речі, невеликі за розміром, які легко винести  в кишенях, не привертаючи увагу  зустрічних.
Перш ніж вчинити крадіжки, злочинці певний час ведуть спостереження за обраним будинком, вивчають спосіб життя господарів - коли і на який час покидають домівку, чи працюють, чи є в домі пенсіонери, які перебувають там постійно, чи мають господарі собаку тощо. Виходячи зі своїх спостережень, обирають найзручніший час для свого  злочинного візиту. Тож у більшості випадків  потерпілі напевно бачили цих  грабіжників, зустрічалися як зі звичайними перехожими, не підозрюючи, що вони перебувають під спостереженням у злочинців.
Пограбування будинків зафіксовано і в сільській місцевості, і у Валках. Були в місті спроби вторгнень злочинців і у квартири, але тут їх сполохали випадкові перехожі.
Отож, наголосив начальник районної  поліції, усім слід  були  уважними, звертати увагу на незнайомих перехожих і підозрілих осіб біля своїх помешкань, не нехтувати  додатковими  заходами безпеки  свого житла. Приміром, буде не зайвим встановити охоронну сигналізацію.
Під  посиленим контролем  правоохоронців перебували усі сільські ради райо­ну, оскільки ще  одна  злочинна група, яка заявила про себе недавніми нападами на адмінбудівлі в Минківці, Шляховому (Коломацький район), Комишуватій (Красноградський ра­йон), виявляла інтерес до держустанов без охорони, сигналізації. В ході вжитих працівниками Валківської поліції спільно з правоохоронцями Полтавської області заходів ця група була нещодавно затримана. В її складі - двоє раніше судимих чоловіків та раніше судима жінка, яка була водієм автомобіля. Речові докази вилучено, проводиться слідство.
Не втрачають своєї актуальності і шахрайства, кількість яких не зменшується. Це, насамперед, нічні телефонні дзвінки від начебто  постраждалих від якоїсь халепи родичів, які просять терміново переказати гроші на певний банкі­вський рахунок. Покупки через  мережу інтернет, дзвінки начебто з банків, які уточнюють реквізити клієн­тів - теж із цієї категорії злочинів. А тому, наголосив С.І. Степанов, не слід впадати в паніку і негайно переказувати  гроші чи називати номери і пін-коди банківських карток. Спершу краще зателефонувати «потерпілому» родичу і пересвідчитися, що він дійсно потребує  допомоги (як правило, з’ясовується, що з ним усе гаразд), у банк - дізнатися, чи там справді ведеться уточнення  бази даних клієнтів. Що ж стосується інтернет-покупок, то від них краще відмовитися, якщо  умовою продажу є  попередня оплата товарів.
Розповів Станіслав Іванович і про реформування  поліції, яке саме триває, про заходи, які вживають правоохоронці району для профі­лактики правопорушень та розкриття вже скоєних злочинів. Так, наш район є учасником експерименту, який проводиться в трьох  областях  і для якого виділено  додаткове технічне і матері­альне забезпечення. В рамках цього проекту визначено групи швидкого реагування поліції, які цілодобово  патрулюють територію району.  Це дозволяє упереджувати   скоєння злочинів, а у разі їх виявлення - прискорити  прибуття на місце події слідчо-оперативної групи.
Так само цілодобово патрулюється й райцентр. Тут особлива увага приділяється  гаражам на житлових масивах, крадіжки з яких останнім часом активізувалися. В пошуках авто, колес, пального  тощо зловмисники діють «на удачу» - проникають  в усі гаражі підряд.  Тож патрульні групи перевіряють на масивах усіх, хто  з’являється там у нічний час. До патрулювання та заходів з дотримання громадського порядку полі­ція залучає і своїх постійних помічників - добровільні громадські формування та членів цивільного корпусу «Азов-Валки».
Такі зустрічі керівника  райвідділу  поліції вже відбулися  майже в двох десятках установ та навчальних  закладів району. Проводитимуться вони й надалі.

 

І. ЦІКАЛО.
На знімку: начальник Валківського відділу поліції С. Степанов та інспектор В. Михайленко під час візиту до редакції.


Фото І. Терещенко.

Категорія: Закон - для всіх | Переглядів: 513 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: