Головна » 2015 » Червень » 20 » ПОКЛИКАННЯ – ЗДОРОВ'Я БЕРЕГТИ (№ 50 від 20 червня 2015 року)
17:08
ПОКЛИКАННЯ – ЗДОРОВ'Я БЕРЕГТИ (№ 50 від 20 червня 2015 року)

ПОКЛИКАННЯ – ЗДОРОВ'Я БЕРЕГТИ

Люди старшого, без перебільшення, героїчного покоління, які зазнали війни і всіх, з нею пов’язаних важких незгод та випробувань, які бачили смерть, втрачали рідних, знають справжню ціну людського життя, мають високі моральні якості і силу духу, сприйнятливі і співчутливі до чужої біди. Всі ці якості повною мірою притаманні Марії Яківні Павлій, яка все своє трудове життя – 55 років – присвятила медицині, у тому числі, більше двох десятиліть – лікуванню дітей.

Її дитинство минуло у Федорівці Нововодолазького району. Змалку дівчинка знала, що таке людські страждання. В неї й самої батька забрала війна, і мати, залишившись вдовою, сама піднімала дітей і господарство. Тож Марі­йка мріяла про професію, яка б дала їй можливість допомагати людям, полегшувати їх біль. Так вона й обрала медицину.

Закінчила з відзнакою школу, здобула вищу освіту в Харківському медінституті і 1960 року, маючи фах лікаря-педіатра, розпочала свою трудову діяльність у Ков’ягах. Тут до неї прийшли і практичний досвід, і авторитет у колег, і повага та  прихильність пацієнтів.

Постійні прийоми й огляди хворих малюків, відвідування їх за викликом, і не тільки в селищі, а й навколишніх селах, куди добиралася здебільшого пішки, щеплення, консультації, профілактичні заходи – такими були всі дні Марії Яківни впродовж  років. Її по-справжньому любили і малята, і їх мами, довіряли їй, дослухалися до порад і настанов.

В її лікарській практиці безліч випадків, які б могли скласти  енциклопедію сільського педіатра. Бували й повчальні, й веселі, і непередбачувані, непрості, які потребували всієї витримки, уміння і швидкого реагування. Та Марія  Яківна – людина дуже скромна і ніколи не хвалилася своїми здобутками і професійною майстерністю. Для неї головне – якнайкраще виконувати свою роботу, повертати й оберігати здоров’я пацієнтів.

Згодом, зважаючи на компетентність і відпові­дальність Марії Яківни, керівництво  райлікарні призначило її завідуючою дитячою консультацією ЦРЛ, де вона теж зарекомендувала себе бездоганно. Сумлінно виконувала  свої обов’язки й на інших, не менш відповідальних ділянках роботи – на посаді заступника головного лікаря, завідуючої аналітичним відділом райлікарні.  Ці обов’язки вона виконує й зараз, поєднуючи їх з роботою лікаря-статистика Центру первинної медико-санітарної допомоги району. Таким чином, вже й на заслуженому відпочинку Марія Яківна залишається з рідним колективом.

За роки праці Марія Яківна неодноразово ставала переможцем трудового змагання і має чимало відзнак, зокрема медаль “За доблесний труд”, звання “Відмінник охорони здоров’я”, “Ветеран праці”.

Для нас, молодих медиків, Марія Яківна – наставниця і порадниця, взірець відданості обраній справі і лікарському обов’язку. Ми дякуємо їй за те, що вона ділиться з нами своїм досвідом, знаннями, а значить, віддає часточку своєї щедрої душі і доброго серця, та щиро вітаємо її з професійним святом.

За дорученням колективів ЦРЛ та Центру первинної медико-санітарної допомоги 
М. Орлова,
лікар-фтізіатр ЦРЛ.

Переглядів: 187 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: