Головна » 2015 » Травень » 30 » ПІСНЯМИ ЖИТИМЕМ У ВІКАХ (№ 44 від 30 травня 2015 року)
17:04
ПІСНЯМИ ЖИТИМЕМ У ВІКАХ (№ 44 від 30 травня 2015 року)

ПІСНЯМИ ЖИТИМЕМ У ВІКАХ

Ця фраза неодмінно супроводжує кожен ювілений концерт аматорської народної чоловічої хорової капели ім. О.С. Масельського. Таку ж  назву мав і творчий вечір, присвячений 40-річчю колективу, який уже давно по-праву називають візитною карткою Валківщини. 
Учасники капели, шанувальники їх творчості, друзі, родичі тих хористів, які вже відійшли у вічність, аудіозаписами пісень, світлинами та архівними відеоматеріалами пригадали славетний творчий шлях капели. Скорботною хвилиною мовчання, покладанням квітів на авансцену пом’янули тих хористів, які вже відійшли у вічність. 
А їх уже стільки, що разом з трьома керівниками хору, котрих вже теж немає з нами, вистачило б щонайменше на три хорових колективи. Учасники капели відвідали також могили своїх покійних творчих побратимів, поклавши квіти та пом’янувши кожного поіменно. 
Беззаперечним апогеєм свята став творчий звіт хорової капели. Як і завжди, натхненно, зворушливо і досконало звучали пісні, що склали творчу скарбницю хору – «Солдати 41-го», «Победу празднует народ», «День Победы», «Розпрягайте, хлопці, коней» та багато інших.
Привітати чоловічу хорову капелу з ювілеєм у залі зібралося чимало бажаючих. Була в їх числі і депутат Харківської обласної ради Л.І. Давидова, яка вручила грамоти обласної ради І.Г. Перемоту, М.А. Пляці, М.П. Павловському та В.К. Ключці. Грамотою обласної державної адміністрації відзначено значний внесок у збереження і розвиток  колективу нинішнього керівника та диригента Б.І. Власенка.
До теплих слів, поздоровлень і щирих побажань ювілярам керівники району В.І. Войтенко та Ю.Д. Яцина також долучили спільні грамоти райдержадміністрації та районної ради. Радо приймали хористи і вітання від начальника відділу культури й туризму райдержадміністрації  В.П. Шевченко та директора РНД «Іскра» заслуженого працівника культури О.М. Холодної та численні грамоти обласного управління культури, обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтв, а також грамоти та подяки відділу культури і туризму РДА та РНД «Іскра». Букети квітів та сердечні поздоровлення кожному учаснику капели підготувала і Валківська міська рада. А привітання від народного депутата України О.М. Біловола ювілярам передав його помічник–консультант О.М. Холодний, долучивши до них ще й щедрий подарунок від Олександра Миколайовича. 
Творчими виступами здоровили учасників чоловічої хорової капели з 40-річчям жіночий хоровий колектив РНД «Іскра» та вокальний ансамбль «Белые крылья». А всі глядачі в залі нагороджували кожен номер, кожну пісню гучними оплесками, вигуками «браво!» і незмінним захопленням виконавською майстерністю, стійкістю духу наших сивочолих солов’їв, які вже чотири десятиліття, попри поважний вік багатьох, усілякі життєві обставини, збираються разом, щоб дарувати нам свою творчість.

Фото І.Терещенко.

Переглядів: 193 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: