Головна » 2015 » Травень » 30 » ПІЛЬГОВИКАМ ЗБЕРЕЖУТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД (№ 44 від 30 травня 2015 року)
17:18
ПІЛЬГОВИКАМ ЗБЕРЕЖУТЬ БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД (№ 44 від 30 травня 2015 року)

ПІЛЬГОВИКАМ ЗБЕРЕЖУТЬ
БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД

Уряд у поточному році виділив на субвенції по пільговому проїзду громадян для всіх територій 1,9 мільярда гривень.
«Кошти відправляються в регіони, і я прошу регіони забезпечити використання коштів і пільговий проїзд», - наголосив прем’єр.
Тож до кінця цього року безкоштовний проїзд для пільговиків, зокрема, пенсіонерів, інвалідів, ветеранів праці збережеться, вочевидь, його залишать і в наступному, адже 2016-й обіцяє бути більш успішним для нашої економіки. 
Це рішення уряду дуже важливе, адже ще минулого року парламент прийняв зміни до законодавства, які значно обмежували кількість пільгових категорій населення. В дію рішення депутатів мало вступити 1 червня. Проте в уряді знайшли резерви, за рахунок яких наші пенсіонери зможуть їздити безкоштовно. І, що дуже важливо, ці резерви знайшлися не завдяки друкарському станку, а завдяки зміцненню української фінансової системи.
Поступово країна оговтується від пробоїн, завданих спочатку крадійським режимом Віктора Януковича, а потім агресією путінської Росії. Звісно, до стабілізації ситуації ще довго. Але західні партнери України загалом задоволені ходом реформ, правда, хочуть, аби вони йшли швидше. Ми також хочемо, проте пам’ятаємо, що Польщі, аби міцно стати на ноги, знадобилося більше 15 років. І це без воєнного конфлікту.
Америка й Європа довіряють українському уряду. Лише на саміті «Східного партнерства» в Ризі країни Євросоюзу виділили Україні черговий кредит – майже два мільярди євро. Хіба б Захід давав такі значні суми тим, хто погано працює?
Брюссель і Вашингтон, великі кредитори з розумінням ставляться до наших проблем. Приміром, коли парламент підтримав урядовий закон про дозвіл уряду не сплачувати зовнішні борги, набрані за часів Януковича, лише Росія підняла ґвалт. Усі інші згодні вести перемовини про реструктуризацію позичок. Жоден західний лідер не заявляв, що Яценюк вчиняє неправильно, коли каже, що Україна може відмовитися виплачувати деякі свої борги. 
Більш того, авторитетне британське видання «The Economist» закликає західний світ йти назустріч Києву і скоротити борги. Що ж до Путіна, то його мотиви давно зрозумілі. Колись Янукович позичив у Росії 3 млрд. доларів, які і вкрав до копійки. Нині навколо тих грошей Кремль влаштовує цирк.
При цьому Путін не розповідає своїм громадянам, що «Кримнаш» з кожним днем стає для них все більш непосильним тягарем. Лише за втрату підприємств в Криму Україна планує відсудити у Росії трильйон гривень. Це без окремих позовів, з якими до РФ звернуться приватні власники «віджатих» підприємств. Путін помре, а кожен росіянин ще десятки років платитиме Україні за те, що підтримав війну.
Зараз популісти вимагають від уряду індексувати пенсії і зарплати. «Ми готові, - каже Яценюк, - але для цього необхідно знайти ресурси». Це не 2 мільярди компенсацій перевізникам за пільговиків, а значно більші суми. «Проїдати» кредити ми не можемо, адже Захід дає ці гроші на структурні реформи. 
Згадайте, як діяв уряд Миколи Азарова: позички використовувалися для «надування» пенсій й інших соціальних виплат. Янукович з Азаровим звітувалися про «покращення», а насправді заганяли країну в боргову яму, з якої дуже важко вилізти.
Тому зростання соціальних стандартів стане можливим лише тоді, коли для цього урядовці знайдуть реальні можливості.
Приміром, Яценюк звернувся до прокуратури з вимогою нарешті конфіскувати 1,4 млрд. доларів родини Януковича, які були заарештовані урядом ще в середині січня. Якщо Генпрокуратура буде ворушитися швидше, а не так, як за часів прокурорства Віталія Яреми, то мільярди колишнього президента дадуть змогу індексувати пенсії. 
Прем’єр Яценюк – реаліст. Він каже, що намагатиметься знайти можливості для індексації раніше грудня цього року (а саме ця дата індексації зазначена у коаліційній угоді і держбюджеті). Але гроші з повітря не беруться, та ще й щодня мільйони з’їдає війна на сході. І ті суми, які зараз з’явилися на рахунках Держказначейства, доведеться притримати, очікуючи, чи не почне Путін наступ на Донбасі. Тоді мільярди знадобляться на оборонні потреби.
Те, що прем’єр не заграє з виборцями, а каже правду, вочевидь, багатьом не до смаку. У нас чомусь звикли, що керівники уряду мають займатися популізмом, обіцяти підвищувати пенсії і зарплати, простіше кажучи - обдурювати. А ось на Заході дії нинішнього уряду прагматиків схвалюють. І закликають допомагати Україні, поки там саме такий уряд. Бо якщо на Печерських пагорбах знову оселяться міністри-популісти, на нашій інтеграції в ЄС можна буде поставити крапку. 

Мирослав  Мартинюк.

Переглядів: 188 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: