Головна » 2015 » Липень » 18 » ПІЛЬГИ З УРАХУВАННЯМ ДОХОДУ (№ 58 від 18 липня 2015 року)
17:03
ПІЛЬГИ З УРАХУВАННЯМ ДОХОДУ (№ 58 від 18 липня 2015 року)

ПІЛЬГИ З УРАХУВАННЯМ ДОХОДУ

Кабінет міністрів України 4 червня 2015 року прийняв постанову № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї». Про те, як і за який період обраховуватиметься такий дохід, як вплине він на надання пільг - розмова нашого кореспондента з начальником відділу управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Я.В. КРИВКО:

- Яно Василівно, розкажіть насамперед про те, кого торкнеться передбачений постановою № 389 Порядок.

- Згідно з даною постановою з 1 липня 2015 року при наданні пільг на житлово-комунальні  послуги громадянам пільгових категорій враховується  середньомісячний  сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Пільги надаються за умови, що такий дохід на одну особу не перевищує 1710 грн. - тобто, доходу, який дає право на податкову соціальну   пільгу.

Порядок цей стосується ряду категорій пільговиків. Зокрема, звільнених зі служби за віком, хворобою або за вислугою років праці­вників міліції; осіб начальницького складу податкової міліції; осіб рядового і начальницького складу кримі­нально-виконавчої системи; дітей (до досягнення  повноліття) перелічених категорій осіб, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатних членів сімей загиблих, які перебували на їх утриманні.

Середньомісячний сукупний  дохід сім’ї в розрахунку на одну особу  враховуватиметься і при наданні пільг дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; дружинам (чоловікам), опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, з  числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 3.

Поширюються положення даного Порядку і на учасників війни; членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; на вдів та батьків померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Враховується розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу при наданні пільг на житлово-комунальні послуги також особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) таких осіб; жертвам нацистських переслідувань; багатодітним сім’ям; дитячим будинкам сімейного типу та прийомним  сім’ям, в яких не менше року проживають відпо­відно троє або більше дітей, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей (враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

До категорії пільговиків, яких стосується прийнятий постановою Кабміну № 389 Порядок, належать і діти війни; особи, звільнені зі служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою  років; батьки та члени осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) під час виконання службових обов’язків. Стосується  даний Порядок і пенсіонерів, які раніше  працювали педагогічними, медичними, фармацевтичними працівниками в селах та селищах міського типу і проживають у них.

- А чи є категорія пільговиків, яким пільги на житлово-комунальні послуги надаються незалежно від того, який дохід вони одержують?

- Так, є. Це - інваліди  війни, учасники бойових дій, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій, ветерани органів внутрішніх справ, військової служби, державної  пожежної охорони, а також вдови даної категорії пільговиків. Їм пільги, як і раніше, будуть надаватися без урахування доходів.

 - Уточніть, будь ласка, на кого із членів сім’ї пільговика поширюються пільги.

- До членів сім’ї пільговика, на яких згідно з чинним законодавством поширюються пільги та враховується їх дохід, належать дружина (чоловік); неповнолітні діти, неодружені повнолітні діти - інва­ліди дитинства І та ІІ груп або інваліди І групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом із ним.

- А які доходи включаються до сукупного доходу сім’ї пільговика?

- Це - пенсія, заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога чи доходи від підприємницької діяльності. Хочу нагадати працюючим пільговикам про те, що до кінця липня їм  необхідно подати до управління праці та соцзахисту населення райдержадміні­страції або до сільської чи  селищної ради декларацію про  доходи сім’ї, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї за  перше півріччя 2015 року в розрізі місяців. А непрацюючим пільговикам-пенсіонерам, розмір пенсії яких менше 1710 грн. і до складу сім’ї яких не входять працездатні особи, буде автоматично подовжено пільги на період з 1 липня до 31 грудня 2015 року. Списки таких пільговиків буде передано житлово-комунальним підприємствам. Додаткові довідки пільговики можуть отримати за тел. 5-27-63.

Матеріал підготувала 
В. ЄВТУШЕНКО.

Категорія: Соціальні проблеми | Переглядів: 380 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: