Головна » 2015 » Жовтень » 13 » ПІД ПОКРОВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (№ 84 від 13 жовтня 2015 року)
17:01
ПІД ПОКРОВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (№ 84 від 13 жовтня 2015 року)

ПІД ПОКРОВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Свято Покрову Пресвятої Богородиці - одне з найшанованіших, найулюбленіших  у православних  християн. У 1164 році князь Андрій Боголюбський, який прославився в народі своїм  благочестям, встановив святкування його  в Руській Православній Церкві 1-го (за новим стилем - 14-го) жовтня. В пам’ять про цю подію було збудовано церкву Покрову на Нерлі, відому своєю унікальною  архітектурою. На честь Покрову Пресвятої  Богородиці споруджено і багато інших храмів.
Свято це відзначається лише в Руській Православній Церкві, але започатковане воно було не в нас, а прийшло зі Сходу, точніше  - з православного Константинополя. Приводом для його встановлення стало  константинопольське чудо, яке сталося 910 року і опис якого зберігся в книзі житія святого Андрія Константинопольського, Христа ради юродивого.
В житії розповідається, що коли святий  Андрій разом зі своїм учнем Єпіфанієм молився в церкві, раптом ніби розкрилася над ним стеля, і він побачив Пресвяту Діву з багатьма ангелами та святими. Вона молилася і простягала над богомольцями в храмі свій омофор. «Бачиш ти Царицю всіх?» - запитав святий Андрій свого учня, не вірячи своїм очам. «Бачу, святий отче, і жах мене  охоплює»,  - відповів Єпіфаній.
В сучасному Константинополі вже нічого не нагадує про ті події тисячолітньої давності. Але в нас у Православній церкві це свято й досі є одним із найшанованіших.
В Огульцях свято Покрову Пресвятої Богородиці відзначається з 1642 року, коли була побудована в селі перша церква. Нині старої церкви вже давно немає. Богослужіння відбуваються у молебному будинку, наданому релігійній громаді сільською радою. Та поступово йде будівництво нового храму замість зруйнованого в роки комуністичних гонінь на церкву. Місцеві жителі добре пам’ятають і шанують традиції своїх предків, які були засновниками села і першими будівничими церкви в Огульцях.
Пресвята Богородиця завжди була  в нашому народі покровительницею козацтва. Її Святий Покров захищав їх. І Огульці як козацьке поселення з усіх свят найбільше шанували й шанують свято Покрову Пресвятої Богородиці.
Тож будемо разом молитися Пречистій Діві Богородиці, щоб завжди Вона Своїми святими молитвами обе­рігала і покривала нас, наші сім’ї, нашу державу від усякого зла та дарувала нам Свою милість. Вітаю всіх зі святом Покрову Пресвятої Богородиці!
Богослужіння в храмі Покрову Пресвятої Богородиці с. Огульці розпочнеться 14 жовтня о 8 год. 30 хв.  Запрошуємо всіх на наше престольне свято.

Настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці с. Огульці ієрей Сергій Зубович.

Категорія: Світ духовності | Переглядів: 226 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: