Головна » 2015 » Вересень » 22 » ПЕРШИЙ УРОК - У АРХЕОЛОГІВ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)
17:02
ПЕРШИЙ УРОК - У АРХЕОЛОГІВ (№ 78 від 22 вересня 2015 року)

ПЕРШИЙ УРОК - У АРХЕОЛОГІВ

     Незвично пройшов першого вересня урок «Цікаві факти про Україну» для учнів 8-9 класів Валківської ЗОШ І-ІІІ ст.  Разом з учителями Л.І. Іванською та М.І. Піднебесною вони побували на розкопках залишків поселення черняхівської культури, які ось уже дванадцятий сезон проводять під Війтенками археологи Германо-Слов’я­нської експедиції Харківського Національного університету ім. В. Каразіна.
    Здійснити уявну подорож у глибину ІІІ-ІV століть нашої ери учням допомогла археолог - експерт з черняхівської культури Ксенія Варачова. Школярі захоплено слухали її розповідь і про саму культуру, і про те, чим займалися древні германці на наших землях. Дітям цікаво було дізнатися, що саме черняхівці першими в нашому краї почали виготовляти глиняний посуд на гончарному крузі і обпалювати його в гончарних печах. Одну з таких гончарних печей, яку археологи розкопали минулого року, Варачова продемонструвала учням та  розповіла про принцип обпалювання в ній посуду.
     Показала гостям Ксенія і самі гончарні  вироби, знайдені археологами цього сезону. Це - глиняні горщики, глибокі миски і навіть глиняний графин високої якості для міцних напоїв. Були серед цьогорічних знахідок й інші артефакти, зокрема, залізний ніж, фібула, глиняне пряслице. Школярі оглянули також містечко археологів з вагончиками, наметами, недавно викопаним колодязем та іншими об’єктами біля тінистої лісосмуги на березі мальовничого ставу. Неабиякий інтерес викликав у них великий кар’єр, викопаний вручну студентами історичного факультету університету. В ньому проглядаються круглі господарчі ями, а також сліди від помешкань черняхівців.
   Поїздка до археологів справила незабутнє враження на валківських школярів, адже вона дозволила дітям зазирнути в далеке минуле рідного краю.

М. ПАНЧЕНКО,
працівник Валківського краєзнавчого музею.

На знімках: учнів зацікавив великий розкоп зі слідами помешкань черняхівців; школярі оглядають унікальний глиняний посуд роботи древніх германців.

Категорія: Освіта | Переглядів: 261 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: