Головна » 2015 » Липень » 21 » ПАТРІОТИЗМ ЧЕРЕЗ ЕКОЛОГІЮ (№ 59 від 21 липня 2015 року)
17:15
ПАТРІОТИЗМ ЧЕРЕЗ ЕКОЛОГІЮ (№ 59 від 21 липня 2015 року)

ПАТРІОТИЗМ ЧЕРЕЗ ЕКОЛОГІЮ

Для членів районної дитячої  організації «Екологічна варта», яка  вже більше десяти років діє в Шарівській школі, участь у цьому  об’єднанні і загалом у природоохоронній роботі - не просто учнівське  захоплення. Вони не полишають його і після закінчення школи. Переконливий приклад цьому - наша   випускниця, а нині студентка Харківського педаго­гічного  інституту  Тетяна  Цибульник, яка сім років поспіль очолює районну  «Екологічну варту» і тепер уже й сама як майбутній соці­альний педагог успішно поширює накопичені за роки  «вартівської» роботи знання.

Так, в освітньому проекті Всеукраїнської  екологічної ліги «Виховання  патріотизму  через природоохоронну роботу», який нещодавно проводився у Київській і Житомирській  областях, Тетяна єдина   представляла Харківщину. І хоча була наймолодшою серед педагогів із восьми областей-учасниць, почувалася цілком  достойно поряд з досвідченими колегами, настільки вона  підготовлена і вихована екологічно за весь час своєї  діяльності в «Екологічній варті».

Всі учасники проекту пройшли попередню підготовку в Міні­стерстві охорони навколиш­нього середовища України - 10 семінарів із сучасних проблем екології. Опісля виїхали у визначені для них  регіони. Тетяна працювала на Житомирщині. Її завданням, як і всіх учасників проекту,  було донести екологічні знання, від азів до більш грунтовних, дітям і учнівській молоді відповідно до їх віку, прищеплювати навички бережного ставлення до природи і бажання примножувати її багатства.

За місяць, упродовж якого тривав проект, Т. Цибульник провела тренінгові заняття для вчителів і уроки екології для дітей майже  в ста  навчальних  закладах - загальноосвітніх і музичних школах, дитсадках. Були охоплені різні категорії дітей - від дошкільнят до старшокласників.  Таким чином витримувався принцип безперервності екологічної освіти, якою вона й має бути відповідно до навчальної програми: починатися вдома і  в дошкільному закладі, продовжуватись у школі, вузі і т.д.

Крім теоретичних занять,  проводилися й практичні природоохоронні заходи. Зокрема, акції «До чистих джерел» з розчищенням у Коростені берегів річки Ірші та «Батарейкам - утилізацію».

Зі своїм завданням як популяризатора  екологічних знань Тетяна впоралася відмінно. За підсумками проведеної роботи вона  була   нагороджена грамотою організаторів проекту за успішне його виконання (таку відзнаку одержали лише  три учасники). Позитивні відгуки і вдячність за роботу  нашої випускниці надійшли й до нас у школу. Для  самої  ж Тетяни цей проект став корисним у плані  формування її світогляду як майбутнього  освітянина, дав величезний емоційний заряд, надихнув на вчительську роботу.  Та особливо важливо те,  що вона пройшла значну  практику і як педагог, і як еколог-практик, мала можливість поспілкуватися зі старшими колегами, різними за віком  і складом учнівськими аудиторіями, накопичити практичні знання.

 

Н. ПОЛЯКОВА,
координатор районного осередку ВДС «Екологічна варта».

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 246 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: