Головна » 2016 » Лютий » 9 » ПАСПОРТ У ВИГЛЯДІ ID-КАРТКИ (№ 13 від 9 лютого 2016 року)
17:08
ПАСПОРТ У ВИГЛЯДІ ID-КАРТКИ (№ 13 від 9 лютого 2016 року)

ПАСПОРТ У ВИГЛЯДІ ID-КАРТКИ

«Хотілося б більше дізнатися про паспорт у  вигляді  ІD-картки. Хто  може його отримати і що для цього потрібно?»
(З дзвінка до редакції).

На прохання редакції консультацію в даному  питанні дає  завідувач Валківським районним  сектором Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області С.М. МОРОЗОВА:

- ІD-картка - це внутрішній паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової  картки. Він буде більш  зручним і зносостійким, ніж паперовий аналог. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить  підробку  електронних документів практично неможливою. У разі крадіжки чи втрати такого паспорта  зловмисники не зможуть скористатися ним.  А завдяки вбудованому електронному  безконтактному чіпу, запровадження ІD-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощеного надання  адміністративних послуг.
У даний час ІD-картку можуть отримати лише  шістнадцятирічні громадяни, які отримують  паспорт уперше. Для них документ  виготовляють безплатно. Аби оформити паспорт, слід  особисто  звернутися в територіальний підрозділ міграційної  служби за місцем реєстрації. Із собою потрібно мати свідоцтво про народження та згідно  з постановою Кабміну від 23.12.2015 № 1132 - копії документів, які посвідчують особу та підтверджують  громадянство батьків (одного з батьків). 
На даний час на розгляді у Верховній Раді знаходиться проект Закону України № 3224 «Про внесення змін до деяких законів України щодо  документів, що підтверджують громадянство  України, посвідчують особу чи її  спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового  режиму для України». Після прийняття цього  Закону ми зможемо видавати  ІD-картки всім громадянам України.
Багатьох громадян цікавить, чи обов’язково треба буде міняти  вже видані документи на нові. Згідно з чинним законодавством паспорт громадянина  України, що  видається сьогодні підрозділами Державної міграційної  служби України, навіть після введення паспортів нового зразка є чинним.
У Валківському районному секторі Державної міграційної служби процес виготовлення паспортів громадян України у вигляді ІD-картки буде розпочато після встановлення та апробації  відповідного обладнання. Про це  мігра­ційна служба району повідомить жителів додатково.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 268 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: