Головна » 2015 » Грудень » 8 » ПАЛІТРА СВЯТ СТАРОГО МЕРЧИКА (№ 101 від 8 грудня 2015 року)
17:33
ПАЛІТРА СВЯТ СТАРОГО МЕРЧИКА (№ 101 від 8 грудня 2015 року)

ПАЛІТРА СВЯТ СТАРОГО МЕРЧИКА

Насиченим яскравими подіями, святковими ювілеями  видався нинішній рік для старомерчицької громади. Адже селище готувалося до відзначення солідного ювілею - 350-річчя від дня його заснування. А святкування цієї дати співпало іще з двома святами - 72-ю річницею визволення рідного краю від фашистських загарбників та  Днем  працівників нафтової і газової  промисловості - галузі, в якій трудяться багато жителів громади. 

Ось як про це у своєму листі до  редакції розповіла Н.О.Сокіл.
«Теплоту та гарний настрій, посмішки, щасливий дитячий  сміх і радість спілкування з друзями подарувало старомерчанам та гостям селища свято, яке зібрало на  майданчику біля житлового масиву всю громаду.
Ще зранку тут було  прибрано, прикрашено територію, лунала музика. Потім представники громадськості поклали квіти до меморіалу загиблих у роки Великої Вітчизняної війни воїнів.
Під час святкової програми учасники художньої самодіяльності - духовий оркестр під керівництвом П.І. Сисюка, фольклорні ансамблі «Всесвятські  переспіви» та «Родослав», дитячі танцювальні колективи, солісти, а також ансамбль ложкарів із селища Манченки сусіднього Харківського району - подарували всім чудові музичні вітання.
Були присутні на нашому святі  і почесні гості: народний депутат  України О.М. Біловол, на той час депутат Харкі­вської міської ради, а нині обраний від нашого району депутат обласної ради С.М. Пієв, керівники району В. І. Войтенко та Ю.Д. Яцина, відділу освіти В.В. Новосел і Н.М. Осадча, а також настоятель місцевого  храму отець Леонід.
Найбільш активні  члени нашої громади, які користуються заслуженою повагою і авторитетом, були відзначені селищним головою почесними грамотами - за активну життєву позицію, участь у громадському житті та з нагоди 350-річчя смт. Старий Мерчик.
Наш народний депутат О.М. Біловол приїхав на свято разом із  запальним гуртом  «Чорне і біле», сучасні музичні композиції у виконанні якого  та хіти різних років  стали  для всіх чудовим подарунком і створили неперевершений настрій. Бо якщо  спочатку люди тільки із задоволенням слухали пісні, то надалі разом із почесними гостями залюбки співали улюблені музичні твори.
Неподалік сцени розваги собі знайшла і малеча - стрибали  на батуті, гралися, веселилися. А їх  батьки поруч смакували шашликами та польовою кашею, яку приготували селищні умільці.
Завершальним акордом святкової  програми стала дискотека, на якій  залюбки танцювали не тільки  старомерчани різного віку, а й гості з сусідніх  населених пунктів».
Неабиякою подією для селища  стало і святкування 50-річчя  місцевої школи. Зібрав цей ювілей у стінах навчального закладу не лише   нинішні учнівський та педагогічний  колективи, а й випускників школи різних років, ветеранів освітянської ниви - усіх тих,  чия доля упродовж цього  півсто­ліття була пов’язана з цим  храмом науки і виховання.
Скільки емоцій від радості зустрічі зі шкільним дитинством, друзями,  улюбленими вчителям вирувало цього дня - годі й передати.  Об’єднали присутніх на святі розділений  на всіх  духмяний коровай, чудові концертні номери у виконанні нинішніх учнів, випускників різних років, учителів.
Як і належить, на такому   поважному ювілеї було й чимало гостей та святкових подарунків. Треба було лише бачити щасливі оченята юних прихильників велотуризму, коли до зали завели три новеньких спортивних велосипеди, презентованих школі за сприяння благодійного фонду «З добром до людей» та народного депутата О. М. Біловола. Про  забезпечення кабінету біології необ­хідним обладнанням потурбувався С.М. Пієв. Найбільший же інтерес викликав сертифікований муляж скелета людини, котрому в школі одразу ж  і ім’я присвоїли.
Чимало щирих привітань на адресу школи-ювілярки, її учнів та педагогів прозвучало від заступника голови ХОДА М.Д. Шахненка, голови райдержадміністрації В.І. Войтенка, інших почесних гостей свята.
А якою  хвилюючою була зустріч першого випуску школи 1965 року з нинішніми першокласниками! Яким  неперевершеним - флеш-моб у виконанні молодих вчительок, що просто  вражали  красою,  енергією, запалом! Яким чарівним і трепетним -  нестаріючий вальс, що кружляв випускників школи під  ностальгічну мелодію пісні «Когда уйдем со школьного двора»!
Такі миті, такі дні і свята назавжди лишаються в пам’яті, щоб новими акордами і більш яскравими барвами відгукнутися через роки під час наступних урочистостей і ювілеїв. 

І. ТЕРЕЩЕНКО.

 


 

Фото автора.
На знімках: миттєвості святкування 50-річчя Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Перша школа у Старому Мерчику була відкрита у 1887 році на власний кошт поміщика Є. Духівського. Це була приватна школа. У 1902 відкрито земську школу, а в 1912 – церковно-парафіяльну. 1919-го відкрито школу для неписьменних, де навчались дорослі.
З 1920 року діяла початкова школа, з 1932 – семирічна, з 1959 – восьмирічна. Старомерчицька восьмирічка знаходилась у шести різних приміщеннях. Учні ж мріяли про нову , красиву, простору школу.
Піонери загону ім.Поповича разом з класним керівником Рубцовою Вірою Олександрівною наді­слали листа льотчикові-космонавту Поповичу з проханням допомогти в будівництві нової школи. Вони писали: «Ми хочемо навчатись у великих світлих класах, на перервах відпочивати у широких просторих коридорах».
У 1965 році за ініціативи директора школи Михайла Олександровича Клочка та при підтримці голови колгоспу Бориса Архиповича Андрющенка було зведено нове триповерхове цегляне приміщення школи.
За час роботи школи її очолювали: з 1951 по 1980 рік - Клочко Михайло Олександрович, з 1980 по 1991 рік - Лавинда Валентина Дмитрівна, з 1991 до 1994 - Чорнова Олена Олексіївна, з1994 по 2001 рік - Літвінова Тетяна Юріївна, з 2001 і до цього часу - Сухоруков Юрій Олексі­йович.

Старомерчицьку школу з золотою медаллю закінчили  35 її учнів . Нині серед випускників навчального закладу: 5 кандидатів наук, більше 60 учителів, з яких 9 директорів шкіл, та вихователів дитячих садочків, 11 лікарів, 15 юристів, 12 полковників, 2 офіцери-підводники, 6  головних бухгалтерів великих підприємств, 26 економістів, 15  фармацевтів, 7  художників, 2  музиканти, кілька десятків під­приємців, більше двохсот інженерів різних виробництв, не одна сотня шоферів і трактористів, багато гарних робітників заводів і фабрик, працівників сільського господарства, доярок, телятниць та працівників інших галузей народно-господарського комплексу.

Переглядів: 378 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: