Головна » 2016 » Січень » 23 » ЯК ВЕТЕРАНАМ ЗИМУЄТЬСЯ (№ 8 від 23 січня 2016 року)
17:03
ЯК ВЕТЕРАНАМ ЗИМУЄТЬСЯ (№ 8 від 23 січня 2016 року)

ЯК ВЕТЕРАНАМ ЗИМУЄТЬСЯ

Соціальна підтримка літніх  односельців, обстеження їх побутових  умов і допомога, настільки це під силу громадській організації, в забезпеченні повсякденних потреб наших  пенсіонерів - один  із провідних  напрямків статутної діяльності ветеранського осередку ПСГ «Восток». Особлива увага при цьому приділяється стареньким, яким уже за вісімдесят, самотнім  чи таким, які мешкають самі. Така робота  найбільше потрібна взимку, коли  негода може відрізати людей від світу, і їм навіть  з хати  важко вийти на заметене снігом подвір’я. Отож намагаємося не випускати таких людей з поля зору, щоб  знати, як вони забезпечені в побуті, чи є кому принести їм води, купити  хліба. А якщо  вони якоїсь  допомоги потребують - організувати її.

От і в новорічно-різдвяні дні представники активу нашого осередку відвідали наших ветеранів, найстарших за віком і найвіддаленіших від центру  села за місцем проживання. Привітали зі  святами від  ветеранського  осередку і керівництва базового господарства ПСГ «Восток», принесли на гостинець різдвяної куті, поспілкувалися й одночасно  подивилися, як живеться стареньким о цій порі.
Побували ми в колишніх доярок і телятниць Г.М. Чорнової, А.М. Козлової, М.І. Чорнової, С.С. Бобрової та ще в десятьох колишніх   колгоспників, а Р.П. Картузову ще й принагідно  привітали  з днем народження, який вона зустріла 6 січня. І пересвідчилися, що дійсно самотніх серед цих  ветеранів немає. Про них турбуються діти, а А.М. Козлову, син якої мешкає  в близькому зарубіжжі, підтримують сусіди. У їх оселях тепло, затишно, є все необхідне. Та й самі ці жіночки ще посильно пораються по господарству.
Певні проблеми виявилися тільки в двох з відвіданих ветеранів. Потребує  палива А.М. Козлова, в якої дім має пічне опалення. У цьому питанні ветеранська організація звернулася до «Востоку», і керівник господарства  В.І. Борщ, який, треба сказати, ніколи не відмовляє  на ветеранські звертання, зараз займається його вирішенням. У зв’язку з важкою хворобою нині потребує  постійного догляду І.В. Соприко, який мешкає окремо від дітей. Цю ситуацію тримає на контролі селищний голова В.В. Бреславець, і проблема, сподіваємося, теж  вирішиться позитивно.
Всі ветерани, яких  ми відвідали,  як і замолоду, залишилися дуже сердечними, щирими людьми. Радіють гостям, не нарікають на життя і жалкують хіба що за Будинком  людини похилого віку, який був колись у Старому Мерчику.  Цієї пори, коли через холоди і снігове бездоріжжя до стареньких важко добиратися дітям і соціальним працівникам, такий заклад, кажуть ветерани, був би  ох, яким доречним у селищі. Хай би там могли перезимувати в гурті хоча б пенсіонери з віддалених вулиць.
І хоч пенсіонери нашого осередку доглянуті і від зимової негоди  не потерпають, наш актив прийняв рішення визначити волонтерів, які б регулярно відвідували цих ветеранів і повідомляли про їх умови й потреби, щоб у цю  складну пору ніхто з них не зостався без підтримки.

Л. ЗОЛОЧЕВСЬКА,
голова ветеранської організації ПСГ «Восток».

Категорія: Ветеранська | Переглядів: 157 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: