Головна » 2017 » Січень » 28 » ОСНОВНІ ПРОГРАМИ - СОЦІАЛЬНІ (№ 8 від 28 січня 2017 року)
17:02
ОСНОВНІ ПРОГРАМИ - СОЦІАЛЬНІ (№ 8 від 28 січня 2017 року)

ОСНОВНІ ПРОГРАМИ - СОЦІАЛЬНІ

Рік, що минув, для Сніжківської сільської  ради  був вдалим у плані акумуляції бюджетних коштів. Власних  надхaоджень одержано  1 млн. 626 тис.  грн., що склало  166 відсотків до запланованого. Основні бюджетоутворюючі статті в нас - єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, плата за землю (орендна та земельний податок),  єдиний податок з фізичних осіб (підприємців). 

Згідно з чинним законодавством ставки єдиного  податку  з сільгосп­товаровиробників минулого  року було збільшено, що  дало нам  змогу  виконати намічений показник з даних надходжень на 233 відсотки. Найвагоміший внесок зробили, зокрема, платники цього податку ТОВ «Агротоп», ПСП «Сіва», фермерське господарство «СТВ-Агро», за що ми щиро  вдячні їм.
Хороші партнерські стосунки склалися в нас і з  підприємцями - платниками єдиного  податку з фізичних осіб. Сільська рада  створює  сприятливі умови для розвитку підприємництва на селі, тож малий бізнес у нас  розширюється. Ось і торік зросла кількість підприємців, а отже  - збільшилися надходження до бюджету. Завжди вчасно  і в повному обсязі надходять до бюджету платежі від  ФОП Зягун, ФОП Рибалка,  ФОП Погребняк, ФОП Павлій.
Бюджетні кошти в 2016 році виділялися в основному на соціальні потреби, на благоустрій села, розвиток культури і освіти. Так, 358 тис. грн.  було використано на відновлення вуличного  освітлення, завдяки чому в нас освітлюється вечірньої пори більше  половини вулиць Сніжкова.
За кошти сільського бюджету проведено поточний ремонт покрівлі спортзалу в Будинку культури, поремонтовано глядацький зал. Минулого року ми представили свій проект на конкурс міні-проектів «Разом у майбутнє» і ввійшли до числа переможців та взяли фінансову участь  у його реалізації. Завдяки цьому було замінено вікна на сучасні, енергозберігаючі в приміщенні танцювального  залу.
Виділялися необхідні суми з сільського  кошторису також  на підтримку житлово-комунального  підприємства «Сніж­ків», на придбання меблів для дошкільного  навчального закладу, на фінансування сільської  футбольної команди.
Приймаючи бюджет на 2017 рік, ми визначили для себе досить високу, але загалом реальну планку - одержати власних доходів у сумі 1,9  млн. грн. Основні надходження знову ж таки плануємо мати від  єдиного  податку з сільгосптоваровиробників, орендної плати й земельного  податку з юридичних та фізичних  осіб, єдиного  податку з фізичних осіб. Розраховуємо на наповнення бюджетного кошика і за  рахунок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної  ділянки.
Що ж до видатків, то тут пріоритетним буде  фінансування соціальних програм. Зокрема, на реалізацію Програми відновлення вуличного  освітлення заклали  в бюджеті 245 тис. грн.  Завершивши відповідні роботи в Сніжкові, почнемо відновлювати освітлення вулиць у Кантакузовому, Ясеневому, Дорофіївці, Вільхівському.
Прийнято також Програму модернізації системи водопостачання і водовідведення. На виконання передбачених  нею  заходів буде виділено 48 тис. грн. Прийняли ми і програми розвитку культури, фінансового забезпечення дошкільного  навчального закладу, соціального  захисту окремих категорій громадян. А оскільки виконання даних  програм залежить від  їх фінансування, то  головним для нас нині є наповнення сільського  бюджету. Над цим  і працюємо з перших  днів нового року.

Н. УСАНЬ,
сільський голова  Сніжкова.

Переглядів: 205 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: