Головна » 2015 » Червень » 9 » ОСНОВНІ НАДХОДЖЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ (№ 47 від 9 червня 2015 року)
17:10
ОСНОВНІ НАДХОДЖЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ (№ 47 від 9 червня 2015 року)

ОСНОВНІ НАДХОДЖЕННЯ
ВІД СПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

З метою зміцнення місцевих бюджетів Законом України № 71 від 28.12.2014 р.  плату за землю  віднесено до місцевих податків і зборів (у складі податку на майно). Саме тому  питання ефективного використання земель, адміністрування земельного податку та орендної плати  постійно перебувають на контролі районної влади та податкової служби. Розглядалося воно і на   черговій апаратній нараді в райдержадміністрації. Детально проаналізувала ситуацію в даному питанні начальник Валківського  відділення Нововодолазької ОДПІ Н.І. Габєлкова. Ось що вона розповіла:

 - На даний час самостійно обчислили земельний податок і надали податкові декларації 117 платників-юридичних осіб, 34 фізичних особи-підприємці та 8572 громадянина. Хочу нагадати, що Законом №71 окремим категоріям землекористувачів скасовано пільги зі сплати земельного податку, тому ці землекористувачі зобов’язані нараховувати  та сплачувати його на загальних  підставах. Зокрема, в 2015 році до числа платників  земельного податку потрапили органи державної влади та органи місцевого самоврядування,  заклади культури, освіти, охорони здоров’я тощо.
Як свідчить аналіз стану надходження платежів, за січень-квітень 2015 року від юридичних та фізичних осіб надійшло земельного податку 2 млн. 208,7 тис. грн. при плані 1 млн. 893 тис. грн. Це на 25  відсотків більше, ніж за  відповідний період минулого року. Середньомісячні надходження плати за землю від юридичних  осіб  складають 400 тис. грн., від фізичних осіб - 150 тис. грн.
Та хоч показники загалом непогані, в районі є  достатні резерви збільшення надходжень до місцевих бюджетів у частині плати за землю. Зокрема, необхідно розширювати базу оподаткування, виявляти та залучати до сплати землекористувачів і землевласників, які ухиляються  від виконання обов’язків перед бюджетом.

Так, при проведенні аналізу поданих  декларацій щодо орендної плати за землю було встановлено, що три землекористувачі - юридичні особи обчислюють  орендну плату за землю без урахування нормативно-грошової оцінки землі. Це  - МПАПП «Валпіс», ПП «ТМГ», ПП «Норма-Н». Відсутність же такої оцінки безпосередньо впливає на правильність визначення розміру орендної плати, не дозволяє отримувати її до бюджету в повному обсязі.

Ще одним суттєвим резервом збільшення надходжень орендної плати за землю є своєчасне переоформлення тих договорів оренди землі, в  яких розмір орендної плати нижчий, ніж три відсотки від НГО землі. Всього по району за станом на поточну  дату значиться 19 договорів  оренди  землі, укладених з порушеннями вимог діючого законодавства. У результаті цих  порушень втрати місцевих бюджетів за рік складають близько 180 тис. грн.
Питання переоформлення договорів оренди у відповідності з вимогами чинного законодавства порушувалися податковою службою перед районною держадміністрацією. На  даний час переглянуто 43 договори, що дасть змогу в 2015 році додатково отримати до бюджету 139,5 тис. грн.
Потребує додаткового вивчення і питання використання земель водного фонду. Так, згідно з інформацією Харківського обласного управління меліорації та водного господарства у Валківському районі всього обліковується 179 водних об’єктів, загальна площа яких  - 923,4 га. З них за даною інформацією надано в оренду 42 водних об’єкти. Виходячи з цих даних, на території Валківщини 137 таких об’єктів вільні і відповідно плата за землі їх  водного фонду не справляється.
Негативно впливає на наповнення місцевих бюджетів і наявність податкового боргу зі сплати за землю За оперативними даними на даний час сума боргу зі сплати за землю складає по району з юридичних осіб 83,9 тис грн., з фізичних осіб - 34,3 тис. грн.
І ще одним важливим резервом   збільшення надходжень плати за землю є ефективне використання земель, виділених рішенням ХІ сесії районної ради від 6.04.2000 р.  шістнадцяти навчальним закладам району.
 У 2015 році податкову звітність, в якій задекларовано площі земель сільськогосподарського призначення, подало лише дві школи району - Мельниківська та Сидоренківська. Договір оренди не укладено з жодним  навчальним закладом. Якщо врахувати, що середній розмір орендної плати за землю складає по району 800 грн. за   гектар, то бюджет недоотримує в рік близько 600 тис. грн.
Тож питання сплати  до бюджету закладами освіти  земельного податку за користування 751 гектаром ріллі необхідно терміново розглянути на засіданні робочої групи із земельних  питань. Не менш важливим є і проведення інвентаризації водних  об’єктів на території району з метою встановлення їх кількості, площ, фактичного використання, наявності правовстановлюючих документів та справляння орендної  плати за землі водного фонду.
Все це дасть змогу упорядкувати земельні  відносини у відповідності із вимогами чинного законодавства та сприятиме зміцненню фінансової самостійності місцевих бюджетів.

Переглядів: 558 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: