Головна » 2017 » Листопад » 21 » ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ: ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ 2018, ГІБРИДНУ ЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ТА ПРОБЛЕМУ РЕЙДЕРСТВА В УКРАЇНІ (№ 93 від 21 листопада 2017 року)
17:03
ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ: ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ 2018, ГІБРИДНУ ЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ТА ПРОБЛЕМУ РЕЙДЕРСТВА В УКРАЇНІ (№ 93 від 21 листопада 2017 року)

ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ: ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ 2018, ГІБРИДНУ ЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ТА ПРОБЛЕМУ РЕЙДЕРСТВА В УКРАЇНІ

13 листопада цього року відбулось засідання Погоджувальної Ради керівників фракцій та голів Комітетів Верховної Ради України, участь у якому взяв наш земляк, народний депутат України Олександр Біловол.
Із виступу народного депутата О.М. Біловола:

«Цього тижня планується, що Верховна Рада розгляне проект Державного бюджету на 2018 рік. Уряд хоча і змінив підхід до процесу підготовки Державного бюджету, подаючи його у парламент вчасно, однак якість документа не змінилася.
Кабінет Міністрів планує знову жити нашій країні за рахунок нових кредитів. До кінця 2018-го борги України вже перевищать три річних державних бюджети та складатимуть критичні для економіки 2,7 трлн. гривень, або 84,4% ВВП.
Уряд і надалі пропонує економити на соціально незахищених категоріях громадян. Підвищення базових соціальних стандартів планується на 9%, але паралельно ростиме інфляція. Тільки офіційно – на 7%.
Депутатська група “Відродження” дуже ретельно відпрацювала поданий Урядом документ і внесла свої пропозиції до проекту Державного бюджету на 2018 рік. Усі наші правки направлені на виправлення помилок урядовців і внесення якісних змін для підвищення рівня життя українців та відродження України.
Тому депутатська група “Відродження” не буде голосувати за проект Державного бюджету на 2018 рік у такому вигляді, без урахування наших пропозицій.
Що ми пропонуємо виправити та додати.
Уряд фактично закладає у Держбюджет гібридну централізацію.
На місцевий рівень пропонується передати безліч нових видатків: таких, як фінансування пільг ЖКГ, а також борги держави із пільг ЖКГ та субсидій. Це – нонсенс, щоб місцева влада платила за борги держави!
Тобто Уряд просто знімає з себе відповідальність за існуючі проблеми і перекладає їх на плечі місцевим бюджетам, не даючи при цьому їм відповідного фінансування.
Поясню на прикладі. На сьогодні відмова держави виконувати свої зобов’язання з компенсації пільгового проїзду, санаторно-курортного лікування, пільг із послуг зв’язку вже лягла додатковим тягарем на бюджет міста Харків в обсязі 1,3 млрд. грн. А це – 15,5% загального обсягу видатків міського бюджету. Якщо на місто перекладуть ще й фінансування пільг з оплати житлово-комунальних послуг, то це обтяжить міський бюджет Харкова у 2018 році ще додатково на 500 млн. гривень.
Тому я звертаюсь особисто до Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва та до Уряду переглянути таку вашу політику. Якщо вже й передаєте щось на місцеві бюджети, то вони, безумовно, повинні відчувати державну підтримку й отримувати державне фінансування.
За пропозицією Уряду, фінансування ряду державних програм у сферах медицини, освіти та розвитку інфраструктури у містах та селах, а це – понад 25 млрд. гривень, - буде залежати виключно від рішень адміністрацій.
Раніше ж громади отримували більшість цих коштів напряму з Державного бюджету. Тому ці та інші недоліки депутати “Відродження” ретельно відпрацювали та внесли свої правки з вимогою розподілити ці кошти напряму до місцевих бюджетів.
Урядовці пропонують перекласти на місцеві бюджети фінансування державних вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації – це 426 коледжів та технікумів по всій країні.
Досить експериментів над освітою в Україні! Інакше з коледжами та технікумами буде те ж саме, що і з професійно-технічною освітою, яка за останні роки в Україні просто зникла, через те, що Кабмін «повісив» утримання ПТУ на місцеві бюджети, не надавши на місця відповідні кошти.
Якщо Уряд передає на місця додаткові повноваження, вони мають бути підкріплені відповідним фінансуванням.
Крім цього, нашою депутатською групою “Відродження”, на основі звернень виборців, було напрацьовано ряд пропозицій, спрямованих на розвиток інфраструктури на селі, підвищення соці­альних гарантій громадян та збільшення фінансування на лікування важкохворих.
Ми запропонували змінити пріоритети у питанні фінансування будівництва доріг і спрямовувати кошти, в першу чергу, на будівництво тих доріг, якими здійснюється організоване перевезення дітей до шкіл.
До всіх наших пропозицій ми маємо фінансове обгрунтування.
По-перше, слід переглянути фінансування реконструкції Маріїнського палацу, на що урядовці наступного року хочуть направити 200 млн. гривень. Загалом на його реконструкцію вже витратили, починаючи з 2005 року, майже 28 млн. доларів. Думаю, що Маріїнський палац може легко увійти в Книгу рекордів України у номінаціях «найдовший» та «найдорожчий» ремонт.
Також у 2018 році ми пропонуємо збільшити на 10 млрд. гривень відрахування Нацбанку з власного прибутку до Державного бюджету. Адже частка прибутку, яку Нацбанк перераховує до Державного Бюджету, стабільно з роками зменшується».
Також у ході свого виступу депутат торкнувся ще одного болючого питання – рейдерства:
«Так, лише за поточний рік та лише в аграрному секторі в Україні сталося майже 800 випадків неправомірних захоплень бізнесу.
Депутатська група “Відродження” пропонує невідкладно провести спеціальне засідання Верховної Ради, заслухати керівників усіх правоохоронних органів та нарешті визначитися, як ми будемо викорінювати це ганебне явище. Необхідно напрацювати для цього зміни до законодавства й поставити в цьому питанні крапку, інакше ситуація в країні може бути непередбачуваною».
За інформацією прес-служби народного депутата України Олександра БІЛОВОЛА до друку підготувала

 

Н. БОНДАР.
 

P.S. : Зважаючи на низку зауважень стосовно проекту Закону України про Державний бюджет на 2018 рік, висунутих народними депутатами, та враховуючи висновки і пропозиції, зокрема фракції «Відродження», які озвучив у ході свого виступу на засіданні Погоджувальної Ради народний депутат України Олександр Біловол, Уряд погодився врахувати більшість озвучених поправок, і 14 листопада 2017 року на вечірньому засіданні Верховної Ради України проект Держбюджету на наступний рік народними обранцями був прийнятий у першому читанні.

Переглядів: 367 | Додав: teacherofvlm | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: