Головна » 2016 » Березень » 26 » ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ - ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНСЬОГО ПАРЛАМЕНТУ В ПАРЕ (№ 26 від 26 березня 2016 року)
18:30
ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ - ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНСЬОГО ПАРЛАМЕНТУ В ПАРЕ (№ 26 від 26 березня 2016 року)

ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ - ПРЕДСТАВНИК УКРАЇНСЬОГО ПАРЛАМЕНТУ В ПАРЕ

25 - 29 січня 2016 р. у місті Страсбург (Франція) відбулася Перша частина цьогорічної сесії ПАРЄ, у якій взяли участь народні депутати України - члени делегації Верховної Ради України у ПАРЄ, серед яких – і наш земляк – Олександр Миколайович Біловол.
Робота членів Постійної делегації Верховної Ради України була плідною та ефективною як під час розгляду питань у пленарному режимі, так і на засіданнях комітетів ПАРЄ.
Заходи, організовані українською делегацією, засвідчили значний інтерес представників Ради Європи (РЄ) до розвитку сучасних подій в Україні. Тож таку динаміку активності в цьому напрямку необхідно зберігати протягом поточного року.
Довідково:
Рада Європи
Рада Європи (РЄ) була заснована незабаром по завершенні Другої Світової війни, після промови Вінстона Черчілля в університеті Цюріха 19 вересня 1946 року, в котрій він закликав до створення «сполучених держав Європи» на зразок Сполучених Держав Америки. Офіційно Рада була заснована 5 травня 1949 року Лондонською Угодою, підписаною десятьма країнами-засновниками. Цей договір зараз відомий як Статут Ради Європи.
Згідно зі Статутом, метою діяльності РЄ є «досягнення більшого єднання між її членами для збереження та втілення в життя ідеалів і принципів, які є їхнім спільним надбанням, а також сприяння їх економічному та соці­альному прогресу». Штаб-квартира РЄ знаходиться в Страсбурзі (Французька Республіка).
Головним завданням РЄ є координація законодавств країн-учасниць для забезпечення норм ліберальної демократії, які викладені у Європейській конвенції про захист прав і основних свобод людини (1950 р.).
До Ради Європи входять 47 держав (усі європейські країни, за винятком Білорусі). У роботі Організації також беруть участь країни зі статусом «спеціально запрошеного гостя у Парламентській асамблеї Ради Європи», «спостерігача в ПАРЄ» та «спостерігача в Комітеті міністрів Ради Європи (КМРЄ)».
Головними статутними органами Ради Європи є Комітет міністрів та Парламентська асамблея.
Парламентська асамблея Ради Європи, ПАРЄ — консультативний орган, що складається з представників парламенту всіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Членів ПАРЄ призначають парламенти держав-членів. П’ять найбільших держав представлені в ПАРЄ 18 членами, мінімальне представництво — 2 члени від держави. Асамблею очолює голова, який обирається формально на один рік.
Під час засідань Асамблеї предметом обговорень можуть бути питання, що визначають вплив на життя всієї Європи. Ухвалені ПАРЄ рішення мають рекомендаційний характер, водночас вони часто беруться за основу майбутніх міжнародних угод, які формують правову базу Ради Європи.
Парламентська асамблея Ради Європи стала першим європейським парламентським форумом в історії континенту. Маючи у своєму складі делегації 47 національних парламентів, вона є одним із найбільш представницьких парламентських форумів Європи.
Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень Асамблеї — вибори Генерального секретаря РЄ та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов’язань, взятих при вступі. ПАРЄ приймає висновки на проекти всіх міжнародних конвенцій, які розробляються в Раді Європи. Крім того, сесії Асамблеї традиційно стають форумами для обговорення актуальних проблем європейської політики, на них регулярно запрошують глав держав і урядів.
Асамблея розглядає актуальні і перспективні питання, які торкаються проблем сучасного суспільства і різних аспектів міжнародної політики.Результати роботи Асамблеї відіграють важливу роль у визначенні напрямків діяльності Комітету Міністрів, а також міжурядового співробітництва в рамках Ради Європи. Крім того, члени Асамблеї доводять їх до відома своїх національних парламентів і тим самим здійснюють вплив на свої уряди.
З 1989 року Асамблея сприяє врегулюванню кризових ситуацій в Європі. 
Асамблея ухвалює документи, які є керівними настановами для Комітету Міністрів, національних урядів, парламентів, політичних партій та інших важливих установ суспільства. Крім цього, за ініціативою Асамблеї було розроблено багато міжнародних договорів, відомих як європейські конвенції, а також інші правові інструменти, які закладають основи автентичної європейської системи законодавства. Найбільш відомим з них є Європейська конвенція прав людини, відкрита для підписання 1950 року.
Асамблея працює з матеріалами, спеціально підготовленими для неї профільними комітетами з таких напрямків: політичні питання, юридичні питання і права людини, соціальні питання, питання охорони здоров’я та сім’ї, культури, науки й освіти, охорони довкілля та сільського господарства, регіонального планування і місцевого самоврядування, питання економіки й розвитку, міграції, біженців та демографії, рівних можливостей для чоловіків та жінок, а також дотримання державами-членами обов’язків і зобов’язань.
Україна стала членом Ради Європи 9 листопада 1995 р. Відповідно до Статуту РЄ, наша країна представлена у всіх трьох головних органах РЄ: Комітеті міністрів, Парламентській асамблеї та Конгресі місцевих та регіональних влад.
Головними напрямами співробітництва України з Радою Європи сьогодні є:
• завершення процесу реформування Конституції України;
• завершення реформи судочинства;
• продовження процесу боротьби із корупцією в Україні;
• забезпечення виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини;
• завершення процесу реформування виборчого законодавства;
• імплементація законодавства у відповідності до стандартів Ради Європи на основі принципів верховенства права та прав людини.
Співпраця з РЄ у здійсненні внутрішніх реформ в Україні
Теми, які найчастіше порушуються в рамках керівних органів РЄ, є конституційна реформа в Україні, питання реформування виборчого законодавства, реформа місцевого самоврядування, а також питання боротьби з корупцією та зміцнення незалежності суддів.
Для вирішення згаданих проблем застосовуються усі наявні в Раді Європи інструменти, у першу чергу, можливості Венеціанської комісії, конвенційні механізми, можливості ПАРЄ та Конгресу. Одним із важливих інструментів є План дій РЄ для України на 2015-2017 роки, яким передбачено механізми контролю за реальним втіленням реформ у нашій державі (зокрема, Керівний комітет з питань імплементації проектів у рамках Плану дій).
Враховуючи статус України як асоційованого члена Європейського Союзу, а також враховуючи факт, що сторона ЄС виступає одним із найбільших донорів у бюджеті Плану дій, у Страсбурзі започатковано спеціальний консультативний механізм взаємодії делегацій України та ЄС при РЄ (28+1). У його рамках на постійній основі обговорюються актуальні питання здійснення реформ в Україні за участю Ради Європи.

Переглядів: 451 | Додав: salal | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: