Головна » 2016 » Квітень » 2 » ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ: "ЛЮДИ ЧЕКАЮТЬ КОНКРЕТНИХ СПРАВ" (№ 28 від 2 квітня 2016 року)
18:00
ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ: "ЛЮДИ ЧЕКАЮТЬ КОНКРЕТНИХ СПРАВ" (№ 28 від 2 квітня 2016 року)

ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ:
"ЛЮДИ ЧЕКАЮТЬ КОНКРЕТНИХ СПРАВ"

28 березня 2016 року під головуванням спікера Парламенту Володимира Гройсмана відбулося засідання Погоджувальної Ради керівників фракцій та голів Комітетів Верховної Ради України, участь у якому взяв наш земляк, народний депутат України Олександр Біловол.
У своєму виступі під час засідання Ради О.М. Біловол озвучив низку соціальних ініціатив, напрацьованих депутатською групою «Відродження» та ним особисто, які необхідно включити до порядку денного чергового пленарного тижня Парламенту, бо всі вони потребують негайного розв’язання, зважаючи на прогресуючу кризу та економічну і політичну ситуацію, що склались сьогодні в нашій державі.
«Зокрема, негайно слід запровадити мораторій на підвищення тарифів на компослуги, підтримати аграріїв та виділити кошти на фінансування профтехосвіти і соцзахисту чорнобильців. Адже за кожним із цих питань стоять люди, які чекають не політичних гасел, не чергових кампаній, а конкретних справ!» - наголосив народний депутат.

ПОСТАНОВА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА

Одним із питань, яке ми, депутати політичної групи «Відродження», будучи послідовними щодо всіх своїх обі­цянок, даних виборцям, просимо включити до розгляду на цьому пленарному тижні, - зазначив у своєму виступі Олександр Біловол, - є Проект Постанови № 4218. Ним, зокрема, пропонується запровадити мораторій на подальше збільшення тарифів на комунальні послуги до 2018 року та провести аудит витрат виробників комунальних послуг, які закладаються у тариф, а також почати реалізовувати державну програму енергоефективності у комунальній сфері.
Така ініціатива, за словами О. Біловола, виникла тому, що в лютому 2016 року вперше середній розмір субсидії на компенсацію громадянам витрат на комунальні послуги (1356 грн.) перевищив середній розмір прожиткового мінімуму (1330 грн.).
Доходи громадян зростають набагато повільніше, ніж ціни за комунальні послуги, - наголосив Олександр Біловол. - Якщо Уряд і далі продовжуватиме свою політику, обсяг комунальних платежів, вартість яких компенсується з державного бюджету у вигляді субсидій, перевищить суму комунальних платежів, які буде сплачувати населення з власної кишені. Подальше збільшення цін і тарифів на компослуги не тільки є економічно неефективним, а й непосильним для громадян, - підкреслив народний обранець. - І в майбутньому це взагалі може призвести до кризи неплатежів. Тому ми повинні відійти від політики, об’єднати свої зусилля і прийняти політичне рішення у нашому парламенті. Люди за це обов’язково подякують.

СПЕЦРЕЖИМ ДЛЯ АГРАРІЇВ

Депутатська група «Відродження» також закликає розглянути законопроект № 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників ПДВ, у тому числі сільгосптоваровиробників».
У документі, зокрема, передбачається відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв - зі 100% відшкодуванням коштів сільгоспвиробникам.
Спеціальний режим ПДВ був скасований на вимогу МВФ, однак, як попереджають представники галузі, це не принесе додаткових надходжень до Державного Бюджету (вони будуть мізерними), а призведе лише до розвалу цієї галузі, - підкреслив Олександр Біловол. - Сьогодні сільське господарство дає 37% валютних надходжень нашій державі. Не можна просто відібрати державну підтримку галузі, яка, без перебільшення, є базовою для всієї країни.
Також народний депутат вніс пропозицію продовження мораторію на продаж землі, адже це, за його словами, - «виключне право українського народу».

ФІНАНСУВАННЯ ПТУ

Не оминув Олександр Біловол у своєму виступі й іншу болючу тему - відсутність фінансування ПТУ.
Колеги, нагадаю, - звернувся до присутніх у залі засідання народний депутат України О. Біловол, - що проблема з відсутністю фінансування професійно-технічних училищ не зникла. Міністерство фінансів заявляє про те, що Уряд виділив додатково місцевим бюджетам стабілізаційні дотації на фінансування профтехосвіти. Але розмір таких дотацій становить 500 млн. гривень, у той час, коли річна потреба у коштах на фінансування ПТУ складає майже 6 млрд. гривень!
Мінфін також звітує, що, начебто, лише 9 громад (по 16 закладах) не здійснюють фінансування ПТУ. Давайте говорити чесно і по суті. Місцеві бюджети, які передбачили фінансування на ПТУ, змушені були забрати ці кошти з інших своїх видатків. Замість фінансування ремонту доріг, благоустрою та інших місцевих програм. Крім того, в більшості, місцева влада виділила кошти на фінансування ПТУ на перший квартал або лише кілька місяців 2016 року. 
Влада на місцях та колективи ПТУ й учні таких закладів, які з початку року не мали можливості отримувати зарплату та стипендії, очікували, перш за все, на те, що Верховна Рада вирішить цю проблему. І, дійсно, парламент прийняв Закон № 3830-3 як компромісне рішення. Однак минулого тижня було застосовано право вето до цього Закону. Депутатська ж група «Відродження» закликає парламент подолати це вето на Закон щодо повернення державного фінансування профтех­освіти.
Закон № 3830-3 був проголосований майже конституційною більшістю парламенту (297 голосів народних депутатів), - констатував Олександр Біловол, - а тому наша депутатська група вважає, що Верховна Рада має потенціал, щоб подолати вето щодо цього Закону.
Зважаючи на актуальність та важливість питань відновлення дії спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв – зі 100% відшкодуванням коштів сільгоспвиробникам та повернення державного фінансування профтехосвіти, присутніми на засіданні Погоджувальної Ради та головами профільних комітетів Верховної Ради України, зокрема, було досягнуто домовленості щодо позитивного розгляду та вирішення цих проблем.

ІНШІ ЗАКОНОДАВЧІ ІНІЦІАТИВИ

Також у ході свого виступу наш земляк, народний депутат України Олександр Біловол звернув увагу парламентарів і на інші законодавчі ініціативи депутатської групи «Відродження». А саме – на відпрацьований депутатами групи «Відродження» Проект Постанови № 4156 щодо відновлення державних програм для ліквідаторів ЧАЕС.
«Найближчим часом уся українська спільнота відзначатиме 30-ті роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС, - зазначив народний обранець. - Сьогодні ми добре бачимо, на якій межі зубожіння живуть наші ліквідатори. Багато хто з чорнобильців уже пішов із життя, а їх сім’ї втратили не тільки рідних людей, а й годувальників. На підтримку пільг необхідно 2 мільярди гривень. Давайте об’єднаємо зусилля для вирішення цього питання, приймемо дане рішення спільно, щоб це не стало піаром якоїсь однієї політичної сили або партії. Це потрібно зробити, щоб усі ті гасла та красиві слова, які готуються до вшанування визначної дати, так і не залишилися порожніми обіцянками. Тож закликаю вас підтримати необхідні зміни до бюджету, - сказав Олександр Миколайович, звертаючись до своїх колег.
Крім того, під час засідання Погоджувальної Ради О.М. Біловол порушив ряд інших питань: щодо необхідності запровадження мораторію на закриття лікарень залізничників по всій країні; відновлення гідних виплат одиноким матерям; зменшення корупції у судовій системі. Щодо останнього пункту – депутати групи «Відродження» пропонують зберегти помічникам суддів у судах усіх юрисдикцій усі обмеження, пов’язані із державною службою. «Якщо це не зробити, ситуація матиме шкідливий вплив на об’єктивність та незалежність суду», - наголосив Олександр Біловол.
Також у ході свого виступу народний обранець піддав жорсткій критиці рішення Мінохорони здоров’я України від 1 лютого цього року щодо скорочення ліжкомісць у всіх сільських, міських та обласних лікарнях України, а також вніс пропозицію розглянути це питання на окремому засіданні Верховної Ради України, яка була підтримана спікером Парламенту В.Б. Гройсманом.
Підбиваючи підсумки виступу Олександра Біловола, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман відзначив важливість усіх піднятих народним обранцем питань. За словами головуючого, переважна їх більшість буде врахована та підтримана.

До друку підготувала
О. КАЛИНА.

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 488 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: