Головна » 2016 » Липень » 19 » ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ. БОЛЮЧІ ЗАПИТАННЯ ДЕПУТАТАМ І УРЯДУ (№ 58 від 16 липня 2016 року)
11:18
ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ. БОЛЮЧІ ЗАПИТАННЯ ДЕПУТАТАМ І УРЯДУ (№ 58 від 16 липня 2016 року)

ОЛЕКСАНДР БІЛОВОЛ.

БОЛЮЧІ ЗАПИТАННЯ ДЕПУТАТАМ І УРЯДУ

11 липня 2016 року відбулося засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та голів Комітетів Верховної ради України, участь у якому взяв наш земляк, народний депутат України Олександр Біловол.

У своєму виступі під час засідання Ради О.М. Біловол піддав гострій критиці роботу депутатів і зазначив: «Україна  знаходиться у дуже складній ситуації: бойові дії на сході, економічний спад, розвал коаліції, а парламент, через блокування трибуни, не може приймати необхідні у такі складні часи закони.

 Депутатська група  «Відродження» вважає, що за таких умов Верховна Рада просто не може піти на канікули. Ні з етичних, ні з моральних міркувань ніхто з нас, депутатів, не має права піти у відпустку. Парламент повинен продовжити свою роботу, але конструктивно».

Також Олександр Біловол озвучив низку питань, на яких повинні зосередитися депутати у першу чергу.

Вирішення соціальних питань та мораторій на підвищення тарифів

«Ми бачимо тільки декларації щодо підвищення заробітних плат і пенсій, але наші люди цього не відчувають. У реальності – кожні два місяці в країні необґрунтовано зростають тарифи. Думаю, усі парламентські фракції та групи підтримають створення тимчасової слідчої комісії щодо тарифів. Але ми всі знаємо, як працюють такі комісії. Поки комі­сія оприлюднить результати своєї роботи, пройде тривалий час, а українців у вересні чекає нове підвищення цін на енергоносії», – заявив у своєму виступі О.М. Біловол.

Після цього він додав: «Ще два місяці тому депутати політичної групи «Відродження» зареєстрували проект Постанови № 4218, за яким пропонується запровадити мораторій на підвищення тарифів до 2018 року і проведення аудиту виробників комунальних послуг. Наступне підвищення цін на енергоносії у вересні може призвести до небажаних наслідків. Тому, щоб не було ніякої політики, нам, депутатам, потрібно повернутися до цього питання, об’єднавши наші зусилля».

Співпраця з Міжнародним валютним фондом

Народний депутат України О.М. Біловол озвучив запитання до уряду виборців Харківської і Кіровоградської областей, які просять оприлюднити умови оновленого Меморандуму з МВФ для отримання чергового траншу в розмірі 1 млрд. доларів.

Він зазначив, що «виборців цікавить, на яких критеріях будуються нові умови Меморандуму для отримання чергового траншу. Адже вимоги попередніх траншів, як-то закриття шкіл та лікарень, підняття пенсійного віку, підвищення тарифів, скасування спеціального режиму ПДВ для аграріїв, не принесли значної користі і не відповідали національним інтересам держави».

«Новий уряд у переговорах з МВФ має зайняти державницьку, жорстку позицію, щоб стати на захист інтересів своїх громадян» - підкреслив у своєму виступі О. Біловол.

Спецрежим для аграріїв

Депутатська група «Відродження» продовжує виступати за повернення спеціального режиму оподаткування для фермерських господарств, які обробляють до 3 тисяч га землі.

«Хотілося б нагадати, що спеці­альний режим ПДВ було скасовано на вимогу МВФ. Аграрії нині зайняті питанням жнив, але потрапивши в кабалу кредитування, восени не зможуть виплатити кредити. Цей експеримент, на який пішли урядовці, підігруючи МВФ, не приніс великих додаткових надходжень до Державного бюджету, а лише призведе до розвалу аграрної галузі. Восени ми можемо мати бунт аграріїв, яким нічим буде платити по кредитах» - заявив народний депутат О. Біловол.

Закриття шкіл і лікарень

У ході свого виступу народний депутат піддав жорсткій критиці практику закриття шкіл і лікарень по всій країні, яку продовжує проводити уряд, бездумно виконуючи забаганки іноземних інвесторів, які не розуміють реальних проблем нашої держави.

 «Коли закривали школи, обіцяли підвезення учнів та гаряче харчування, але цього немає. Потрібно прийняти мораторій на закриття шкіл і дільничних лікарень. Про яку децентралізацію може йти мова, якщо можновладець, сидячи у кабінеті в Києві, може приймати рішення про закриття школи чи лікарні десь у селі? Тому ці питання треба передати на розгляд та прийняття рішення місцевим громадам. Нехай люди самі вирішують» - зазначив Олександр Біловол.

Проблеми галузі охорони здоров’я

Особливо турбує нашого земляка, народного депутата України, ситуація, яка склалась в останній час у медичні галузі.

«Уперше за 25 років незалежності країна опинилася в такому стані. Немає онкопрепаратів, відсутні протитуберкульозні вакцини, серцево-судинні препарати, не працює жодна програма по забезпеченню населення лікарськими засобами, лікарні не забезпечені ліками. Нас чекає величезна біда. Уряд і Міністерство охорони здоров’я відсторонилися від вирішення цих питань.

Я публічно звертаюся з цим питанням до представників Кабінету міністрів. Уряду потрібно негайно займатися цими проблемами, інакше наслідки катастрофічні та неминучі», - заявив у своєму виступі наш обранець.

Інші законодавчі ініціативи

Також у ході свого виступу народний депутат України О.М. Біловол звернувся до парламентарів та уряду і закликав прискорити виділення коштів на соціально-економічний розвиток регіонів у розмірі 1,9 млрд. грн.

«Вже який місяць поспіль регіони чекають кошти на ремонт систем водопостачання, каналізації, ремонт шкіл, лікарень, дитсадків та інші соці­альні об’єкти по всій Україні. Але уряд досі не зміг не тільки надати перелік регіональних об’єктів, на які планує розділити 1,9 млрд. грн., але й заблокував процес надання цих коштів. Якщо це питання буде затягнене ще на місяць-два, то гроші надійдуть до регіонів не раніше осені, що спричинить колапс у регі­ональному господарському секторі. Група «Відродження» закликає Кабмін врегулювати це питання якнайшвидше», - сказав Олександр Миколайович.

Підбиваючи підсумки виступу Олександра Біловола, голова Верховної Ради України Андрій Парубій відзначив важливість усіх порушених народним обранцем питань та зазначив, що переважна їх більшість буде обов’язково врахована і підтримана депутатами.

До друку підготувала 
Олеся Смілка.

 

Категорія: Влада, політика, суспільство | Переглядів: 340 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: