Головна » 2015 » Серпень » 11 » НОТАРІУС ДЕРЖАВНИЙ ЧИ ПРИВАТНИЙ (№ 65 від 11 серпня 2015 року)
17:01
НОТАРІУС ДЕРЖАВНИЙ ЧИ ПРИВАТНИЙ (№ 65 від 11 серпня 2015 року)

НОТАРІУС ДЕРЖАВНИЙ ЧИ ПРИВАТНИЙ

   «Зараз паралельно з державною нотаріальною  конторою  у нас працюють приватні нотаріуси. Чи контролює хто їх роботу, і якому нотаріусу - приватному чи державному - віддати перевагу, приймаючи спадщину?»
(Із дзвінка до редакції).

  Роз’яснення по даному питанню  редакція отримала від головного спеціаліста відділу  з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції в Харківській області  О. БАРСУКОВОЇ.
   - Почну з того, що нотаріусом  може бути громадянин України, який має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них  помічником нотаріуса або  консультантом державної нотаріальної контори - не менше як три роки. А також обов’язковою умовою є успішна здача  кваліфікаційного іспиту та отримання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю. 
   Не може бути нотаріусом особа, яка має судимість, обмежена у дієздатності або  визнана недієздатною за  рішенням суду.
   Щодо того, до якого нотаріуса звернутися, то це - особистий вибір кожного. З точки зору законодавства документи, оформленні державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.
   У населених пунктах, де немає нотаріусів, окремі визначені законом нотаріальні дії вчиняються  уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування.
   Контроль за діяльністю державних  нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів та   приватних нотаріусів здійснює управління юстиції. На  відділ нотаріату головного управління юстиції покладені функції по  внесенню подань до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату, створеної при Міністерстві юстиції України, про допуск  осіб до складання кваліфікаційного іспиту на право займатися нотаріальною діяльністю. Головні управління юстиції наділені повноваженнями по призначенню та звільненню завідувачів держнотконтор, державних нотаріусів, а також проведення реєстрації приватної нотаріальної  діяльності та її  припинення.
   Серед основних завдань, покладених на відділ нотаріату Головного управління юстиції, -  здійснення контролю за діяльністю державних  та приватних нотаріусів у відповідності до вимог ст. 33 Закону України «Про нотаріат» шляхом проведення перевірок організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства. Також здійснюється постійний контроль за обігом спеціальних бланків нотаріальних документів, своєчасним та  правильним  унесенням нотаріусами записів до Єдиних реєстрів, що діють у системі  нотаріату.
   Поряд із контролюючими  функціями відділ нотаріату також забезпечує  надання методичної допомоги  нотаріусам у сфері реєстрації речових прав  на нерухоме майно та їх  обмежень, здійснює  аналітичну  та організаційну роботу щодо  діяльності органів нотаріату, їх методичне  забезпечення, узагальнення та регулювання  нотаріальної практики.

 

Категорія: Консультпункт | Переглядів: 259 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: