Головна » 2015 » Грудень » 22 » НЕ РУБАЙ ЯЛИНКУ... (№ 105 від 22 грудня 2015 року)
17:00
НЕ РУБАЙ ЯЛИНКУ... (№ 105 від 22 грудня 2015 року)

НЕ РУБАЙ ЯЛИНКУ...

Незабаром Новий рік - свято, якого  з нетерпінням чекають і дорослі, й діти. Головним  атрибутом його  є ялинка, тому  традиційно  кожна родина прагне прикрасити нею свою житло. Тож важко навіть уявити, скільки молодих дерев ялини чи сосни  вирубується в цей період. У той же час, не порушуючи атмосфери свята, ялинку можна замінити зимовими композиціями з гілок хвойних дерев або штучними ялинками. Це дозволить значно скоротити попит на живі деревця, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощення яких  необхідно багато років і чималі кошти.
У передноворічний період щороку  активізуються ялинкові браконьєри. Тому всім, хто  все ж налаштований мати  в своєму  домі не хвойну композицію, а зелену красуню, треба при її купівлі пам’ятати кілька правил. Найперше - місця, визначені для законного продажу ялинок, розташовані тільки на території ринків міста. Звертайте увагу і на торець дерева: на ньому має бути відповідне клеймо, яке свідчить про те, що це  дерево - із розсадника і зрізане на законних  підставах.
Законодавством України встановлено відповідальність за незаконну порубку  чи пошкодження лісових дерев, а також - за порушення порядку їх придбання. Зокрема, на громадян за такі порушення накладається штраф у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних  мінімумів з конфіскацією об’єкта рослинного світу чи без неї. Співробітники Валківського відділу  поліції Головного управ­ління Національної  поліції в Харківській області проводять рейдові перевірки з метою контролю за законністю реалізації новорічних ялинок та заборони їх продажу в несанкціонованих  місцях.
Вилучені  в порушників природоохоронного  законодавства ялинки передбачено передавати  в дитячі садки та лікарні.

А. БОРИСОВ,
заступник начальника Валківського відділу поліції ГУ Національної  поліції в Харківській області.

Категорія: Закон - для всіх | Переглядів: 227 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: