Головна » 2015 » Червень » 9 » НЕ ДАЙТЕ ШАНСУ ШАХРАЯМ (№ 47 від 9 червня 2015 року)
17:10
НЕ ДАЙТЕ ШАНСУ ШАХРАЯМ (№ 47 від 9 червня 2015 року)

НЕ ДАЙТЕ ШАНСУ ШАХРАЯМ

Останнім часом значно почастішали різного роду шахрайські дії, жертвами яких стають довірливі громадяни. Лише з початку нинішнього року від дій злочинців, що скоїли правопорушення, які відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України трактуються як шахрайство, тобто заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою, постраждало 12 мешканців нашого району. І це тільки ті  злочини, про які громадяни повідомили до міліції.

 

Одним із найпоширеніших на сьогодні таких видів злочинів є телефонні дзвінки, особливо вночі. Шахраї, назвавшись працівниками міліції, повідомляють отетерілому від несподіванки і ще сонному власнику телефона, що хтось із його близьких родичів затриманий за скоєння ДТП чи вчинення якихось протиправних дій. Для вирішення проблеми і уникнення  можливих неприємностей злочинці пропонують терміново перерахувати певну суму грошей на номер банківського рахунку чи на мобільний рахунок, а також можуть запропонувати зустрітися для передачі грошей.
Почувши щось подібне по телефону,  не панікуйте, і,  тим більше, не  поспішайте з грошима. Пам’ятайте,  що шахраї, як правило, хороші психологи, для них  не становить труднощів ввести вас в оману, щоб  заволодіти вашими грошима. Тому за вище описаних обставин не говоріть з ними довго, не намагайтеся щось з’ясувати, допитатися, а краще покладіть слухавку і спокійно зважте всі обставини.
Передзвоніть родичу, про якого говорив шахрай. Якщо поспілкуватися з ним немає можливості, зверніться до міліції за номером «102» або іншим зручним для вас способом та розкажіть про те, що  трапилося. Наші співробітники нададуть вам  кваліфіковану допомогу і застережуть від дій злочинців.
Ще один поширений вид шахрайства, коли зателефонувавши і назвавшись працівником банку чи служби безпеки банківської установи, у вас починають запитувати номер картки, Пін-код, СVV-номер, слово-пароль рахунку тощо.  Будьте певні, працівники банку ніколи  не  ставлять таких запитань, тим більше, по телефону. Тому ні в якому разі не   повідомляйте нікому цих даних.
Не носіть Пін-код картки разом із самою карткою у гаманці. Бо заволодівши ним, злочинці швидко заволодіють і вашими грошима. Підключіть послугу СМС-банкінг, коли вам на телефон приходить СМС-інформація про всі операції по картковому рахунку. А ще, користуючись банкоматом, упевніться, що на ньому немає сторонніх предметів, накладок на клавіатуру тощо.
Розважливо ставтеся і до повідомлень про різного роду акції, особливо, якщо для того, щоб стати їх учасником або отримати обіцяний виграш, від вас спочатку вимагають перерахувати якісь кошти. Поцікавтесь у працівників банку або у мобільного оператора, чи дійсно проводиться така акція.
Чимало довірливих громадян потрапили в тента шахраїв, отримавши так звані «нігерійські листи». Це коли вам,  як правило, в електронному  повідомленні, пропонують, здається, зовсім простий і доступний спосіб отримати  кругленьку суму, але спочатку знову ж таки вимагають якісь гроші заплатити чи  перерахувати.
Все більшого поширення набирають у нас і інтернет-покупки. Дійсно, це зручно, вигідно, але тільки тоді, коли  ви замовляєте товар на інтернет-ресурсі, якому можна довіряти, котрим уже успішно користувалися самі чи хтось із знайомих. Пошукайте відгуки про продавця чи магазин в інтернеті. Найзахищенішими є інтернет-ресурси з протоколом  https:// (наявність літери «S» є обов’язковою, оскільки це означає захищений режим роботи). 
Будьте обачними і не дайте шахраям шансу вас обдурити.

В. РОМАНЧУК,
заступник начальника - начальник кримінальної міліції Валківського РВ ГУМВС України.

Переглядів: 208 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: