Головна » 2015 » Травень » 26 » НАШОМУ РОДУ НЕМАЄ ПЕРЕВОДУ (№ 43 від 26 травня 2015 року)
17:05
НАШОМУ РОДУ НЕМАЄ ПЕРЕВОДУ (№ 43 від 26 травня 2015 року)

НАШОМУ РОДУ НЕМАЄ ПЕРЕВОДУ

Всеукраїнський День матері і Міжнародний День сім’ї майже співпадають у часі. І це символічно, адже саме  матір’ю тримається родина, саме вона є берегинею  сімейного вогнища. Вже традиційно з нагоди цих свят в залі районної ради відбулися фестиваль-конкурс родинної творчості “Родослав” і вшанування кращих сімей територіальних громад. Усіх присутніх сердечно  привітали голова райдержадміністрації В.І. Войтенко, його перший заступник В.П. Оноша,  голова районної ради Ю.Д. Яцина. 
Розпочала конкурс родина Бондарів із Шарівки, яка майстерно виконала пісню “Шумная семейка”, відразу настроївши глядачів на веселий лад.
А потім розпочалося  знайомство залу із найшанованішими родинами територіальних громад району. Першими ведучі запросили на сцену сім’ю Хворостів із Баранового. Вже 36 літ минуло відтоді, як стали на весільний  рушник Василь Миколайович та Наталія Іванівна. За роботящі руки і щиру вдачу поважають їх односельці. Нині Василь Миколайович працює завгоспом у Баранівському дошкільному закладі. Колеги і батьки  вихованців задоволені його роботою, тут всюди відчувається рука справжнього господаря. Його трудовий стаж – 41 рік. 
Наталія Іванівна – берегиня домашнього затишку. А ще вона – учасниця художньої самодіяльності сільського Будинку культури, визнана  сільська  майстриня-рукодільниця.
Подружжя виховало  хорошими людьми доньку Олену та сина Володимира, нині радіє успіхам онуків Богдана й Поліни. Наталія Іванівна та Полінка взяли участь і у фестивалі сімейної творчості, прочитавши прекрасні поезії.
Двадцятиріччя подружнього життя відзначають цього року Олег Іванович та Алла Миколаївна Ведмідь з Високопілля. Люди активної життєвої позиції, чуйні, готові завжди допомогти кожному, хто цього потребує, вони виховують такими ж небайдужими і своїх дітей. Донька Валерія – вже студентка, сини Владислав і Станіслав навчаються в шостому класі.
Олег Іванович займається особистим  селянським господарством, Алла Миколаївна працює секретарем  сільської ради, зарекомендувала себе відмінним  спеціалістом. Уся сім’я бере участь у художній самодіяльності сільського Будинку культури.
Гонтово-ярську територіальну громаду гідно  представила на святі родина Борисових.  Подружжя  обрало нелегку і дуже відповідальну професію правоохоронців. Андрій Геннадійович очолює міліцію громадської безпеки райвідділу МВС України в області, Валентина  Володимирівна – заступник начальника відділу державної виконавчої служби Коломацького районного управління юстиції. Обоє за сумлінну службу мають відзнаки. Подружжя  виховує сина і донечку. Діти ростуть у сім’ї, де панують любов і злагода, де поважають працю, шанобливо ставляться  до старших.
За працьовитість і оптимізм шанують у Кобзарівці  сім’ю Гірнік. Раніше родина проживала у місті, але праця на землі, заняття  особистим селянським господарством привабили молодих людей. Хороша екологія, вирощені власноруч  продукти, доброзичливі люди – все це, як вважають Олена й Іван, багато важать у житті. Отож на труднощі не скаржаться. Виховують синочків Владика та Дениска. Старший з них допомагає  мамі пасти корову, доглядає за меншим  братиком. У їх дворі  завжди  чути дитячий сміх. У батьків роботи по господарству вистачає, та вони знаходять час, щоб поцікавитися  справами дітвори,  прилучають хлоп’ят до сільського побуту.
Завжди панує лад у молодій сім’ї Котковців із Ков’яг. Односельці знають їх як  працелюбів і добрих, чуйних людей. Віталій  працює водієм у ФГ “Роща”, Оксана – працівник  терцентру, нині перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Батьки виховують  синочка Юрка і донечку Софійку.
Костівську територіальну громаду на родинному святі представляла сім’я Цибульників. Мама, Марина Василівна, юрист за освітою, є депутатом двох скликань Костівської сільської ради, бере активну участь у житті громади. Доля подарувала їй трьох синочків. Молодший, Назар, відвідує сільський ДНЗ “Дзвіночок”, Богдан навчається в І класі Валківського ліцею ім. О. Масельського. Старший син Станіслав – справжня опора та надія  мами. Він – десятикласник ліцею, серйозно  захоплюється комп’ютерною технікою.

(Закінч. Поч. на 1 стор.).
У Мельниковому заслужено поважають  молоду сім’ю Соловйових. Батько, Олександр Вікторович,  працює оператором газової котельні Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ст. А ще – має спеціальність водія і бджоляра. В селі його знають і як дбайливого господаря та надійного  товариша. Мати, Юлія Григорівна – за освітою бухгалтер-економіст, зараз знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Вона – добра і чуйна матуся, любляча дружина, хороша господиня. 
Кажуть, які батьки, такі й діти. Тож і Даніела, учениця 4 класу - розумна, вихована дівчинка, активна учасниця художньої самодіяльності,  матусина помічниця та уважна сестричка   молодшого братика Даміра. Дамір же нині – головний член  цього сімейства та основний розпорядник  часу мами і  тата. 
Раїса Валеріївна та Віктор Семенович Голови – уродженці Харкова. Та до душі  припало їм життя в селі. Нині вони  мешкають у Великій Кадигробівці, виховують  двох синочків і донечку. Займається родина особистим селянським господарством – утримує пасіку, корів, вирощує городину. В сім’ї панують любов, взаємна повага і довіра.
Сімейний “стаж” родини Ковтунів з Нового Мерчика – лише п’ять років. Та в селі їх вже знають як міцну, дружну, працьовиту родину. Олег Олексійович – уродженець села. Нині  працює охоронником ГПУ “Шебелинкагазвидобування”. Ірина  Сергіївна, хоч і виросла в Харкові, легко прижилася в селі. Після  народження синочка Дмитрика родина  залишилася жити в Новому Мерчику і не шкодує. Тут у молодого подружжя рідні і друзі, тут є чим зайнятися у вільний від роботи час.
 Жоден захід в Огульцях не проходить без участі Сергія Вікторовича та Юлії Михайлівни Юнаків. Їм не байдуже  і сьогодення, і майбутнє села, тож вони займають активну життєву  позицію. Такими ж активними, небайдужими виховують і дітей – шестикласницю Ліану та другокласника Богдана. Ліана добре навчається, Богдан займається спортом, грає у молодшій футбольній команді школи.
Родина дружна, працьовита і гостинна – так кажуть в Олександрівці про сім’ю Шаповалів. Наталія Анатоліївна – з роду Білокудрів, одного з найстаріших і найшановніших у селі. Після закінчення Харківського  педколеджу прийшла працювати в сільський дитсадок. А згодом, одержавши вищу освіту, очолила цей заклад. Колеги та батьки вихованців поважають Наталію Анатоліївну за професіоналізм, щиру вдачу, принциповість.
Сергій Миколайович після закінчення вузу працював у місцевому господарстві інженером-будівельником. Нині він займається особистим  селянським господарством. Разом з дружиною вони виховують сина й донечку, які добре вчаться та допомагають батькам.
Сім’я Макаренків живе в нашому районі зовсім недовго. Втікаючи від війни, Наталія Олександрівна Макаренко з трьома малолітніми дітьми переїхала з Горлівки на Валківщину, оселилася в Перекопі. І хоч пережити їй довелося чимало, та вона не втратила оптимізму і віри в майбутнє. Наталія Іванівна багато уваги приділяє вихованню Богданчика, Михайлика та Саші, а вони дарують їй свою любов. 
Кажуть, найкраща сім’я та, де щасливі діти. Саме таку  родину створили Олексій Олександрович та Юлія Володимирівна Марющенки із Сидоренкового. У них – троє синів. Старший, Олександр, навчається в фармацевтичному коледжі, Віталій – п’ятикласник, а найменший, Павлик, відвідує дитсадок. Голова сім’ї захоплюється футболом, до занять спортом залучає і синів. Він з дитинства любить землю і техніку,  нині допомагає своєму батькові  обробляти паї та вирощувати гарні врожаї. Юлія Володимирівна працює  реалізатором у магазині. Сім’я  любить музику, разом вони  часто співають під гітару.
Сніжківська територіальна громада пишається багатодітною родиною Попових. Божою волею 30 травня 2003 року в Івана Костянтиновича та Валентини  Андріївни з’явилося відразу три синочки – Артем, Микита та Давид. Зараз вони вже шестикласники, займаються спортом, беруть  участь у  всіх футбольних турнірах району, захищають спортивну честь Валківщини і в обласних змаганнях. Цього року, представляючи рідну школу, брати вибороли  першість у районних змаганнях з шашок. Валентина Андріївна та Іван Костянтинович займаються особистим господарством, і це в них виходить досить вдало.
Щирою повагою односельців користується родина Колєсніків зі Старого Мерчика. Батько цієї родини, Дмитро Валентинович, працює оператором Юліївського ЦВНГК. Працівник він відповідальний, відданий справі. А ще – завзятий футболіст, один з кращих спортсменів селища. Мама, Віталіна Володимирівна, зараз у відпустці по догляду за дитиною. Вона – любляча мама та дружина. Подружжя виховує трьох прекрасних донечок – Аню, Славу і Катюшку.
Зразком міцної, дружної родини для жителів Шарівки є сім’я Комірних. Юрій Анатолійович та Оксана Олексіївна виховують трьох дітей. Їх син Руслан – п’ятикласник. Любить грати в футбол, а ще – захоплюється орегамі і бісероплетінням. Донька Альонка збирається цього року до дитсадка. А найменша, Даринка, 2013 року народження – найбільша втіха і для батьків, і для бабусі з дідусем. До речі, молода сім’я живе разом з батьками, всі три  покоління  люблять і шанують одне одного.
Наше місто  представляла на святі родина Абракітових, яку добре знають валківчани. В’ячеслав Олегович – депутат  міської ради, бере активну участь у вирішенні  питань життєдіяльності міста, за що не раз  нагороджувався грамотами міськради. Займається підприємництвом. Завдяки його послугам у домівках валківчан стає тепліше, адже працює він над впровадженням енергозберігаючих технологій. А ще В’ячеслав як добрий господар подбав, щоб кафе “Парк”, яке знаходиться біля спортивного комплексу, стало одним з найулюбленіших місць відпочинку валківчан.
Удвох із дружиною Яною, яка є надійною порадницею і моральною підтримкою в бізнесі чоловіка, вони виховують двох діточок – сина Артура, який навчається в третьому класі, та донечку Даринку, яка  відвідує дитсадок.
На святі  прозвучало багато добрих, щирих слів про всі ці родини. Тепло вітали їх  керівники району, районної жіночої ради та територіальних громад. Усі родини отримали почесні грамоти, а також подарунки  від своїх територіальних громад.
Прекрасним подарунком для учасників та гостей стали виступи  творчих родин, які взяли участь у фестивалі-конкурсі “Родослав”. Перемогу в цьому  конкурсі вибороли батько з донькою – Олександр та Полінка Байрачні з Валок, у майстерному виконанні яких так щиро й зворушливо прозвучала пісня “Отец и дочь”. Друге місце журі  віддало мамі й сину – Раїсі та Дмитрику Сургаєнкам (м. Валки). На третьому – Альона Ромакаєва та її племінниця Аліна Павлєй з Черемушної, які майстерно виконали пісню з репертуару групи “Бон Джові”.
Свято завершилося, а зал все перебував під його враженням. Не лише учасники, а й усі присутні винесли з цих зустрічей і знайомств відчуття душевного тепла, радості, впевненості в завтрашньому дні. Бо доки є в нас такі родини – не буде переводу вкраїнському роду, і попри всі випробування житиме наша держава.

В. Євтушенко.
В. Ханіна.
Фото В. Євтушенко.

 

Переглядів: 271 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: