Головна » 2016 » Лютий » 16 » НАРОДНОЇ ВИШИВКИ МОВА ЧАРІВНА (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)
17:00
НАРОДНОЇ ВИШИВКИ МОВА ЧАРІВНА (№ 15 від 16 лютого 2016 р.)

НАРОДНОЇ ВИШИВКИ МОВА ЧАРІВНА

Традиції української вишивки - то цілий пласт нашої культури. Тут є чим захоплюватися, є що вивчати й досліджувати. Кожне село в нас славиться своїми вишивальницями, і в кожної  з них - свій стиль, свій творчий почерк.  Сповна переконатися в цьому учні Шарівської  ЗОШ І-ІІІ ст.  могли на відкритій виховній годині, яка  пройшла в шостому класі.
Класний керівник Н.Я. Ісаченко разом із дітьми, їх батьками та своїми колегами зуміла перетворити  шкільний кабінет у світлицю з покуттю і образами, прикрашеними українськими рушниками, з ліжком і подушками. Над вікнами, на стінах  вабили погляд яскравими барвами рушники, столи були вкриті вишиваними скатертинами.
І школярі, і гості свята - класні  керівники шкіл району на чолі з  методистом відділу освіти Т.М. Шило мали змогу не лише  оглянути прекрасні роботи вишивальниць, а й глибше познайомитися з історією цього  виду народного мистецтва. Цікаві розповіді Н.Я. Ісаченко та шестикласників доповнювалися демонстрацією відеоматеріалів на екрані, гармонійно поєднувалися з  поетичними та пісенними композиціями у виконанні учениць  Анни Круподері, Аліни Павлєй, Анастасії Потапенко.
До проведення цього  заходу долучився і Валкі­вський краєзнавчий музей. Його працівник продемонструвала експонати - сорочки, рушники, прикрашені старовинною українською вишивкою, розповіла про  давні традиції  такої  вишивки у нашому  Слобожанському краї.
Під час відкритої виховної  години  школярі та   гості оглянули давні й сучасні вишивки різних  регіонів України - Чернігівщини, Сумщини, Львів­щини, а також роботи  своїх землячок - сільських майстринь.
Святкового настрою  школярам і  гостям додало й те, що  шестикласники були в нарядних вишиванках. Особливо ж  виділялася своєю  неповторністю сорочка Руслана Комірного, прикрашена орнаментом «виноградне гроно». Вишивала її для сина мама хлопчика Оксана Олексіївна. До речі,  вона теж взяла участь  у виховній годині, розповіла, що  любов до вишивки успадкувала від  прабабусі-рукодільниці.
Традиції місцевих  вишивальниць продовжують і їх діти та внуки. У школі вже більше  двадцяти  років діє гурток «Художня вишивка», яким керує досвідчена  майстриня-вишивальниця Тетяна Миколаївна Вистороп. Вона представила власні рукотвори та роботи  членів гуртка, запросила до участі в гуртку всіх бажаючих. Словом, виховна година стала справжнім святом для школярів - святом народного мистецтва і традицій.

 

Л. ВІЛЬХІВСЬКА,
науковий співробітник Валківського краєзнавчого  музею.
Фото автора.

Категорія: Культура | Переглядів: 293 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: