Головна » 2015 » Вересень » 12 » НАДІЙНІСТЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)
17:05
НАДІЙНІСТЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (№ 74 від 12 вересня 2015 року)

НАДІЙНІСТЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

   У розпалі підготовка до нового аграрного сезону. І хоча економічна криза в країні вносить свої корективи у роботу сільського господарства, збільшуючи собівартість виробництва, ці виклики під силу великим аграрним компаніям зі значним досвідом і ретельним підходом до господарювання. 
Однак це не єдині важелі, на нашу думку, на користь того, що ліпше та безпечніше працювати з великими аграрними компаніями. Тому ми звернули увагу на головні критерії, керуючись якими, доці­льніше віддати власний пай в оренду значимій та великій компанії. 

 

Широка географія страхує від ризиків

   Як і в будь-якій іншій галузі, в аграрному виробництві найбільш спокійний той, хто застрахований від ризиків. Йдеться не стільки про безпосередньо страхові поліси, скільки про вирощування тих чи інших культур у якнайвдаліших для них кліматичних умовах у різних регіонах країни, що дає можливість розраховувати на високі показники врожайності. Приміром, агрооб’єднання AgroGeneration вирощує різні культури в різних областях, тим самим убезпечує себе та своїх пайовиків від ризику неврожаю. 
   Такий принцип вирощування компенсує невдачі. Наприклад, втрату частини врожаю внаслідок посухи на одній ділянці – кращими результатами на іншій. Тож загальний баланс по компанії буде витриманий, а усі зобов’язання виконані. 


Тримаємо високу планку: новітні агротехнології 

   Не секрет, що однією з головних запорук доброго врожаю, а значить і доходу, є погодний фактор. Але не менш важливими є технології обробітку землі та якісні матеріально-технічні засоби. Економія на них суттєво знижує перспективи отримання високих результатів у полі. 
«Великі агрокомпанії використовують найновіші технології, відповідно, і продуктивність праці у них вища. У зв’язку з цим собівартість нашої продукції виходить набагато конкурентнішою, ніж у дріб­ніших гравців на ринку», - пояснює Ігор Макаревич, генеральний директор ТОВ Агрофірма «Подолівська», що входить до складу агрооб’єднання AgroGeneration і працює у Барвінківському районі Харківської області. 


Інвестуємо в людей

   Звісно, в своїй основі успіх аграрної компанії залежить від людей, які працюють в полі. На вправних аграрних спеці­алістів, особливо агрономів, завжди є попит. Більше того, агрокомпанії нерідко конкурують між собою за те, аби висококваліфікований спеціаліст прийшов працювати до них. Часто керівники сільгосппідприємств нарікають на якість аграрної освіти в Україні, адже сучасні технології і машинерія пішли далеко уперед у порівнянні з методичками аграрних навчальних закладів. У такому разі найкращий спосіб отримати потрібного фахівця – це самому навчити його. Великі компанії можуть дозволити собі інвестиції у розвиток персоналу. 
   Більш того, як розповів Ігор Макаревич, агрофірма «Подолівська», наприклад, окрім стабільної і конкурентної заробітної платні забезпечує своїх працівників житлом. «Ми надаємо працівникам житло: купили для цього декілька квартир у Барвінковому. Оплачуємо понаднормову роботу, преміюємо за виконання виробничого плану», - зазначає генеральний  директор. Багато працівників продовжують освіту на заочній формі навчання, а компанія оплачує для них відпустки на період сесій. 
   Перевагою великої аграрної компанії є й те, що вона працює прозоро: офіційно працевлаштовує своїх робітників і сплачує усі податки. 


Потреби орендодавця – перш за все

   Велика аграрна компанія вирощує широкий спектр сільськогосподарських культур і має в своєму складі переробні потужності. Для тих орендодавців, які хочуть отримати плату у товарному вигляді, це значний плюс: вони можуть самі обрати те, що їм потрібніше у господарстві - від зерна до м’ясомолочної продукції. 
   Грошова оплата здій­снюється вчасно і за конкурентними ставками, адже для великого агровиробника важливо отримати та зберегти за собою сконцентрований земельний масив.


Соціальна відповідальність перед селом 

   Важливою складовою роботи аграрної компанії є допомога у вирішенні проблем району чи села, де вони працюють та обробляють землі. Цю тему самі агрокомпанії обговорювати не дуже люблять, бо вже звикли вважати питання допомоги у побуті сільських установ – дитячих садків, шкіл, лікарень тощо - звичайними справами, які не потребують розголосу. Багато компаній щорічно стабільно закладають у свій бюджет кошти на різноманітні соці­альні програми. Допомога, фінансова і не тільки, спрямовується в залежності від потреб того чи іншого населеного пункту. Зазвичай, компанії відповідають на запити, які формулюють від імені жителів селищні ради. Ігор Макаревич розповідає, що трапляються випадки, коли допомога потрібна терміново, і компанія не роздумуючи береться за справу. Так, приміром, стається у негоду, коли треба розчистити дороги, а комунальні служби не встигають із цим впоратися. 
   Для агровиробника неможливо не дбати про місцевість, у якій працюєш, не перейматися її проблемами чи здобутками. Адже земля, люди, чесна репутація  – це є стартовий і головний капітал підприємства. 
   «У нас, у Барвінківському районі, нічого не відбувається без участі нашої компанії», - посміхається Ігор Макаревич. І це не перебільшення, а високе почуття відповідальності за тих, з ким разом працюєш і живеш. 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 324 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: