Головна » 2015 » Липень » 25 » НАДІЙНИЙ ПОМІЧНИК - ЕНТУЗІАЗМ (№ 60 від 25 липня 2015 року)
17:02
НАДІЙНИЙ ПОМІЧНИК - ЕНТУЗІАЗМ (№ 60 від 25 липня 2015 року)

НАДІЙНИЙ ПОМІЧНИК - ЕНТУЗІАЗМ

 

У первинних ветеранських осередках району триває звітно-виборча кампанія, яка проводиться раз на чотири роки. Ветерани міста  свій вибір уже зробили, і тепер новообрані активи визначаються зі своїми першочерговими завданнями та перспективами подальшої роботи.
 У міському територіальному осередку ветеранів суттєвих організаційних змін не відбулося, а це  свідчить про довіру літніх городян своєму активу. Про звітно-виборчу конференцію організації та підсумки діяльності за минуле чотириріччя розпові­дає її секретар Т.І. Крятенко:

 

- За своєю чисельністю міська територіальна  організація ветеранів найбільша у місті. Вона  об’є­днує колишніх працівників уже не існуючих міських  підприємств та установ і таких, де не залишилося наступників - загалом більше 300 літніх осіб різних категорій, у тому числі 95 учасників війни (переважно жінок), близько 180 дітей війни. Зовсім мало, всього п’ятеро, зосталося в нашому  осередку учасників бойових дій. За останні 10 років їх кількість зменшилася в 10 разів. І хоча це не відворотно, та як же прикро й боляче втрачати наших  фронтовиків, людей справді   героїчного покоління.
Наша організація не тільки найчисельніша, а й найбільше  територіально розгалуджена. І це, як  зазначила в своїй звітній доповіді голова осередку Є.І. Миколенко,  суттєво ускладнює діяльність активу. Тому свого часу було прийнято рішення умовно поділити організацію на такі собі міні-осередки - ветеранські групи за місцем проживання літніх  городян. Таких груп створено 13 - за кількістю членів активу осередку: чотири - на Посуньках і дев’ять - на «лівобережжі» Валок. І така форма роботи себе  виправдала, бо таким чином забезпечується один з провідних принципів статутної діяльності ветеранських осередків - максимальне наближення їх до ветеранів.
Працюють у активі, причому вже доволі давно, відповідальні, ініціативні люди, які добре знають і жителів на своїй дільниці, їх потреби, і свою роботу, щиро вболівають за неї.  Налагоджено чіткий облік членів осередку, проводяться засідання ради з розглядом соціально-побутових питань, ведеться обстеження умов проживання ветеранів. Активно беремо участь і в організації урочистостей з нагоди державних та місцевих  «ветеранських» свят - Дня Перемоги, річниці визволення Валок від фашистської окупації, Дня ветерана. Так, цього року  на відзначенні 70-х роковин Великої Перемоги міським  фронтовикам була особлива увага. Крім державної грошової допомоги, вони одержали привітання і подарунки від народного депутата О.М. Біловола, депутата облради В.С Казакової, міського голови В.В. Скрипніченка.
Організовано також вшанування ювілярів - довгожителів міста з  виділенням матеріальної  допомоги. З цією метою для підтримки статутної діяльності нашого осередку та  згідно з Програмою соці­ального захисту населення міська рада передбачила кошти. Добре, що вони є, і ми вдячні міській раді за цю підтримку, наголосила доповідачка. Однак, і про це говорили також  присутні на зібранні  ветерани, цього замало для нашої  організації, враховуючи її чисельність. А без достатнього фінансування наше, як і будь-яке ветеранське  об’єднання, мало що може. Особливо, якщо  врахувати, що зараз в організації більшість  стареньких  мають дуже скромну пенсію, якої не завжди вистачає навіть на найнеобхідніше, не кажучи про лікування чи ремонт оселі. Всі ці люди потребують матеріальної підтримки, яку надати, не маючи стабільного фінансування, осередок не може. Прикро й те, що  припинилася цільова матеріальна допомога, яку раніше виділяв обласний фонд соцзахисту ветеранів Великої Вітчизняної війни і яку одержували свого часу й наші ветерани.
В умовах відсутності дієвої фінансової  допомоги особливого значення набуває взаємопідтримка ветеранів осередку, волонтерська робота, яка ведеться у нас постійно багатьма членами. Люди  по можливості підтримують одне одного, опікуються самотніми, немічними старенькими. І це дійсно та реальна  важлива допомога, яку може  надавати ветеранське об’єднання.
Загалом же, як зазначила доповідачка і в своїх виступах - члени активу, працюємо  здебільшого  на власному ентузіазмі, який є надійним  нашим помічником. Це знають усі, хто займається ветеранською роботою.
Діяльність міської територіальної організації присутні на зібранні визнали задовільною, обрали актив, як і раніше, в складі 13 чоловік та  продовжили термін головування діючому голові - Євдокії Іванівні Миколенко.

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 215 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: