Головна » 2015 » Листопад » 24 » НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ПРИБУТКУ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)
17:14
НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ПРИБУТКУ (№ 97 від 24 листопада 2015 року)

НАДІЙНЕ ДЖЕРЕЛО ПРИБУТКУ

Таким джерелом у ПСП «Маяк» з повним правом називають тваринництво. Вже чимало літ кількість худоби на фермі господарства  утримується на одному рівні. При цьому дійна череда щороку оновлюється за рахунок власних  ресурсів - молодняка від високопродуктивних корів. Ось і нині утримуємо групу нетелей - 50 голів. Після розтелення первістки поповнять групи корів замість вибракуваних. Доглядає нетелей Світлана Юріївна Ковнір, яка має чималий досвід у цій справі.
На стійловий період у господарстві заготовлено  достатню кіль­кість  кормів, тож худоба одержує силос, сінаж, солому, сіно, концкорми. Концкорми згодовуємо у вигляді кашової суміші. Готують цю якісну поживу Володимир Федорович Вікол та Роман Євгенович Котенко. Раціон збалансований за вмістом перетравного протеїну, що позитивно впливає на продуктивність тварин.
Важливу роль відіграють і умови утримання худоби. Фер­мські приміщення відмінно підготовлені до зими, всі  механізми тут працюють безвідмовно. Всі працівники чітко дотримуються розпорядку робочого дня. Все це дає змогу  домагатися високих надоїв і в період стійлового утримання. 
За десять місяців надій молока на корову склав по господарству 3213 кілограмів. Ще кращі показники маємо по групах доярок Юлії Борисівни Буланої, Тетяни Йосипівни Сегеди, Людмили Анатоліївни Шаповал. А за добу в господарстві одержують у ці дні в середньо­му по 15,5 кг молока на корову.


С. АЧАЛДИЄВ,
завідуючий молочнотоварною фермою ПСП «Маяк».

 

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 254 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: