Головна » 2015 » Липень » 11 » НАБИРАЮТЬ РОЗГОНУ ЖНИВА (№ 56 від 11 липня 2015 року)
17:20
НАБИРАЮТЬ РОЗГОНУ ЖНИВА (№ 56 від 11 липня 2015 року)

НАБИРАЮТЬ РОЗГОНУ ЖНИВА

Ось і прийшла вона, гаряча пора збирання врожаю - найвідповідальніша, найскладніша в роботі хліборобській. На Валкі­вщині першими вивели збиральні агрегати на поля механізатори СТОВ  «Лан». Жнива тут розпочали із збирання гороху. Займає він цього року  в господарстві 1179 гектарів.

На полях Черемушнянського відділення збирання ведеться трьома агрегатами. На високопродуктивних імпортних комбайнах «Ньюхоланд» працюють Олексій Самсонович Губеня разом із сином Ігорем, Сергій Анатолійович Вірченко та його син Олександр, а також Микола Володимирович Луговий і Віктор Олександрович Кичатий. До ночі  не виводять вони комбайнів із загінок. Відвозять збіжжя з поля на тік В.М. Кобець, Б.А. Горич, В.В. Євдошенко та інші водії - всього на  перевезенні  задіяно шість автомобілів.

На даний момент урожайність гороху складає 25 центнерів з гектара. Та показник цей змінюється в залежності від полів.

- Нині збираємо насіннєві площі, вони дають вищу врожайність, - розповідає головний агроном господарства С.О. Мізяк. - На  току горох на насіння очищаємо в першу  чергу. Вже засипали на зберігання значну частину насіннєвого фонду.

Токове господарство працює в дві зміни. Готові тут і до тризмінки, адже напруга на жнивному лані  зростатиме - крім бобових,  потрібно ще  зібрати 3550 гектарів озимої пшениці.

Нині жнива ще набирають розгону, щодня  прискорюються темпи робіт. Та поруч із полями, де ще працюють комбайни, вже ведеться дискування зібраних площ під новий урожай. Бо одвічне коло турбот хліборобських безкінечне, як саме життя.

В. ЄВТУШЕНКО.

На знімках: (вгорі) головний агроном С.О. Мізяк із сімейним екіпажем Губенів; робітниця току С.І. Кобець (зліва) та начальник зміни токового господарства Є.В. Лірін.             

Фото автора.

Категорія: Сільське господарство | Переглядів: 352 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: