Головна » 2015 » Липень » 7 » НА ЗАХИСТІ ПРАВ ГРОМАДЯН (№ 55 від 7 липня 2015 року)
07:14
НА ЗАХИСТІ ПРАВ ГРОМАДЯН (№ 55 від 7 липня 2015 року)

НА ЗАХИСТІ ПРАВ ГРОМАДЯН

З 1 липня 2015 року  сто місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відчинили двері для жителів місцевих громад в усіх регіонах України. Як зауважив, коментуючи цю подію, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, уряд  виділив близько 300 млн. грн. на те, щоб ці центри працювали, а також нагадав, що до  цієї програми долучився і уряд Канади - на чотири роки  понад 9 млн.  канадських доларів видано як додаткову  допомогу Україні.

Місцеві центри  забезпечуватимуть доступ до безоплатної правової допомоги для цілої низки соціально незахищених категорій громадян. Таких як: малозабезпечені (особи, чий середній місячний сукупний дохід не  перевищує двох прожиткових мінімумів), учасники бойових дій (у тому  числі, учасники АТО, які мають  відповідний статус, та члени  сімей загиблих, діти-сироти, діти, позбавлені  батьківського піклування та інші.

Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, як і потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну  правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Відкрився такий центр і у Валках, за адресою: проспект Леніна,1 (у приміщенні Укртелекому). Причому, скористатися його послугами зможуть мешканці не лише  Валкі­вського, а й сусідніх Коломацького, Нововодолазького, Краснокутського та Богодухівського районів.

Кожна особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та   не має достатніх фінансових можливостей для здійснення цього представництва,  матиме змогу звернутися до центру та отримати допомогу  кваліфікованого захисника - адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно для клієнта.

Як зауважила директор Валківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Куляшова,  є вірогідність, що не всі громадяни, котрі  звертатимуться до центру, потребуватимуть саме вторинної, по суті - адвокатської правової допомоги для представництва своїх  інтересів у судах.  Певній частині необхідні будуть правові консультації та роз’яснення, які центр відповідно до покладених на нього завдань не надаватиме.

Ми будемо з’ясовувати, з якою саме проблемою прийшла людина. І навіть якщо вона не є  нашим клієнтом з точки зору належності до категорії осіб, які мають право на безоплатну  вторинну допомогу, чи її проблема виходить за визначені межі такої допомоги, лежить у досудовій площині тощо, цю людину ми будемо орієнтувати, які є інші установи, що можуть допомогти з вирішенням даної проблеми, і до кого саме слід звернутися  за необхідною  допомогою - пояснила Г.С. Куляшова. Саме тому ми будемо налагоджувати ефективний діалог між центром та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, спеціалізованими  комунальними установами тощо. А відтак громадяни, які звертатимуться до центру, будуть зорієнтовані, куди йти та що робити, аби вирішити своє питання по суті.

Під час урочистого відкриття у Валках центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги його директора Г.С. Куляшову та новостворений колектив привітали міський голова Валерій Скрипніченко, начальник відділу юридичної та кадрової роботи райради Лариса Вєрєвська, побажавши успіхів у благородній справі - захисті прав громадян, наданих їм Конституцією України, а також закрі­плених низкою міжнародних зобов’язань нашої держави, зокрема, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Кор. «СН».

На знімку: під час відкриття у Валках центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Переглядів: 206 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: