Головна » 2015 » Вересень » 19 » НА ВЕЛИКОМУ СЛОБОЖАНСЬКОМУ (№ 76-77 від 19 вересня 2015 року)
17:50
НА ВЕЛИКОМУ СЛОБОЖАНСЬКОМУ (№ 76-77 від 19 вересня 2015 року)

НА ВЕЛИКОМУ СЛОБОЖАНСЬКОМУ

«Що боже ти мій, господи! Чого немає на тій ярмарці! Колеса, скло, дьоготь, тютюн, ремінь,  цибуля, крамарі всякі... Так, що  хоть би в кишені було рублів із тридцять, то і тогді б не  закупив усієї ярмарки». Так, посилаючись на текст малоросійської  комедії, писав в епіграфі до повісті «Сорочинський ярмарок» Микола Гоголь. Неодноразово приходили  ці слова на думку і нещодавно, під час проведення в Харкові Великого  Слобожанського ярмарку. Щоправда, асортимент товарів тут був дещо іншим, та й за   тридцятку зараз  багато не купиш, але настрій свята, живого спілкування, безтурботності і веселощів, як і два  століття тому, залишилися незмінними.
  На великому майдані біля презентаційно-виставкового центру «Радмир Експохол» усі 27 районів Харківщини представили свої експозиції, об’єднавшись у велике свято врожаю, досягнень місцевого бізнесу і неповторних талантів народної творчості.
   Не пасли задніх і валківчани, привізши на ярмарок продукцію, що користувалась неабияким  попитом покупців. Чимала черга бажаючих придбати олію соняшникову, а також більш  екзотичну - з виноградних кісточок та волоських горіхів, вишикувалась біля   колоритного павільйону Шарівського виробничого комплексу. А хто, чекаючи  своєї черги, спокусився скуштувати щедро насипаного на лоток смаженого соняшникового насіння, не полишали прилавка, не придбавши й цієї смакоти.
    Полонили багатьох відвідувачів ярмарки і аромати свіжоспечених  хлібобулочних виробів, які в широкому асортименті представило ТОВ «Валки-хліб». Всі бажаючі могли не лише  придбати додому запашний буханець чи духмяну здобу, а   ще й попередньо визначитися з вибором, скуштувавши продукцію на смак на щедрій презентації.
   Варто було автівці з сільгосппродукцією СВК «Дружба» лише під’їхати до ярмаркового майданчика, як її одразу оточили бажаючі купити гречку, ячну  та пшеничну крупи, горох і соняшникову олію за цінами виробника. Отож стояти довго зі своїм крамом  благодат­нівцям не довелося.
   Про те, як бережемо ми  свої народні традиції і творимо сучасні, на великій сцені ярмарку звітували вокальні ансамблі «Заміщанські козаки» та «Всесвятські   переспіви», танцювальний колектив «Фієста», баяніст Сергій Юрченко та пісенний дуєт Оскара Мезерного й Наталії Фільової. А в «Містечку майстрів» проводили майстер-класи і знайомили відвідувачів зі своєю самобутньою творчістю майстри художньо-прикладного мистецтва Валківщини.
   Два дні  ярмарок був не лише центром торгівлі, а й  жартів, веселощів, танців і співів, місцем зустрічей і нових знайомств, ділового спілкування і розваг. було на що подивитися, чому повчитися в інших учасників Великого Слобожанського. Було що показати і валківчанам, адже до того, щоб органі­зувати експозицію району, старань і вмінь доклало чимало наших  земляків.  Так, незмінною увагою ярмаркуючих користувався дерев’яний будиночок, млин та інші  витвори майстровитих рук приватного підприємця Ю. Г. Пронька. Годі й полічити, скільки фотографій зроблено було біля   неперевершеного дідуха, гарбузової сімейки та інших  цікавинок валківського подвір’я. Бо все це творилося з вигадкою, з любов’ю до рідного краю, спільними зусиллями не лише тих, хто безпосередньо відповідав за наповнення і оформлення експозиції, а й багатьох аграріїв району, приватних підприємців, котрі дружно долучили свої ресурси і можливості, щоб гідно представити Валківський край на Великому Слобожанському.

Фото І. ТЕРЕЩЕНКО.
Більше знімків -ТУТ.

Категорія: Події району та міста | Переглядів: 289 | Додав: salal | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: